MojAndroid

Mobilných hier, ktoré využívajú hudobné súbory v smartfóne, je nemalé množstvo. Hier, ktoré využívajú vaše uložené pesničky k tvorbe levelov, už také veľké množstvo nie je. Hra Track Ship – Music Shooter od českého autora Enrika Hepnera (Revoid) sa snaží presadiť práve v tomto žánri.

Škoda, že Track Ship od českého autora je kompletne v anglickom jazyku.

Šikovná grafika a jednoduché rozhranie

Hra je vytvorená v Unity engine, grafické orgie v troch rozmeroch ale nečakajte. Napriek tomu je ale grafika podarená. Po spustení hry vidí hráč niekoľko položiek ako nastavenia, štart hry alebo obchod. V nastaveniach si môžete vybrať ovládanie a obtiažnosť. Po štarte hry si vyberiete mód a hlavne hudobnú skladbu uloženú v telefóne. K tomu slúži vstavaný prehliadač súborov. Hra momentálne podporuje len mp3 súbory a vybrať ide jednu skladbu. Na základe skladby následne hra vygeneruje grafiku levelu, farebné podanie, druh, počet a rozmiestnenie nepriateľov.

Intuitívne ovládanie a vtipné efekty

Ovládanie stíhačky v hre je jednoduché. Slúži k tomu smerové tlačítko vľavo, ktorým ňou pohybujete po obrazovke a snažíte sa vyhnúť asteroidom, nepriateľským lodiam, ich strelám a samozrejme popritom ich chcete zostreliť. S miereným si nemusíte robiť starosti, pretože hra podporuje autozameriavanie. Pravé tlačítko slúži na spustenie špeciálnej zbrane vašej lode, ako je napríklad energetická vlna. Po zničení nepriateľského objektu na jeho mieste ostanú bonusové vylepšenia, peniaze alebo súčiastky. V prípade, že vás zasiahnu, obrazovka na efekt praskne a klesne vám vaše HP.

Na konci každého levelu vás čaká jeden z vygenerovaných finálnych bossov. Každý má nejakú špeciálnu vlastnosť a autor sa snaží pridávať ďalších. Po prejdení každého levelu vás čaká ako bonus darček v podobe ďalších skúsenosti, peňazí alebo súčiastok. V obchode si následne za peniaze a súčiastky môžete kúpiť vylepšenia alebo dokonca celé nové lepšie stíhačky.

Track Ship – Music Shooter: Vydarení hra zadarmo

Hra podporuje rebríčky a svoje úspechy môžte porovnávať aj so svojimi priateľmi. Pár bugov sa samozrejme ešte nájde, ako napríklad dve ikony aplikácie v menu po nainštalovaní, ale ich odstránenie je otázka ďalšieho updatu. Pokiaľ chcete jednoduchú zábavnú hru pri ktorej si budete môcť vypočuť vašu obľúbenú pesničku a bude mať dokonca vplyv na hru, mohol by Track Ship byť hrou práve pre vás.

Verzia: 1.6.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.2
Aktuálna cena: Zdarma

26.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+