MojAndroid

Experimentálne oddelenie spoločnosti Google – Area 120 – je tu znovu s ďalším nástrojom. Ide o Touring Bird, jednoduchú webovú stránku (určenú pre mobilné zariadenia), ktorá pomôže cestovateľom nájsť zaujímavé cestovateľské miesta, atrakcie a aktivity. Používateľ môže filtrovať svoje hľadanie podľa ceny, podľa času, dĺžky trvania a podobne.

Stránka momentálne poskytuje informácie len pre niekoľko destinácií, ako sú napríklad Praha, Toronto, Orlando, Chicago či Amsterdam. Vyzerá to, že je zameraná zatiaľ na severnú Ameriku a centrálnu Európu. Nástroj je tiež k dispozícii iba v angličtine, takže pre anglicky nehovoriacich turistov nebude veľmi užitočný.

Tipy, o ktorých nemusia vedieť ani miestni, či ťažko dostupné informácie

Ak si používateľ vyberie svoju obľúbenú destináciu napríklad Paríž či New York, na vrchu stránky uvidí top tri atrakcie vybranej destinácie, ktoré sú už zrejme notoricky známe. Keď však scrolluje stránkou nižšie, nájde tipy, o ktorých dokonca nemusia vedieť ani miestni (návrhy a tipy sú vymedzené tímom odborníkov Googlu). Napríklad, koľko New Yorčanov vie o možnosti zadarmo študovať právo sedením na súdnych pojednávaniach?

Jedným z hlavných výhod využitia tejto stránky je aj ľahký prístup k informáciám, ktoré sú zvyčajne ťažko vyhľadateľné alebo si vyžadujú telefonát a pod., ako napríklad podmienky zrušenia zájazdu či atrakcie. S dôrazom na bezplatné aktivity sa stránka považuje ako doplnkový nástroj na použitie Hopperu (na hľadanie lacných letov) a Kayaku (na vyhľadávanie ubytovania).

10.9.2018
Zdroj: the Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+