MojAndroid

Cez víkend odštartoval najväčší cyklistický závod Tour de France 2021 a veľa fanúšikov slovenského cyklistu Petra Sagana určite hľadá spôsob, ako závody sledovať aj na svojom smartfóne. V tom im môže pomôcť aplikácia Tour de France 2021 by ŠKODA a aj aplikácie na sledovanie živého prenosu slovenských a českých televízii.

Živý textový prenos, štatistiky a informácie o jednotlivých etapách

Aplikácia si po spustení vypýta povolenie lokalizovať vašu polohu. To je nutné povoliť len, keď sa ste priamo sledujúci pretekov na trati a chcete dostávať upozornenia na blížiacich sa cyklistov a ich karavan. Samotná aplikácia je potom rozdelená na na 5 časti – Domovskú obrazovku, Miesta na státie víťazov, Naživo, Tímy a ďalšiu ponuku.

Na Domovskej obrazovke máte súhrne informácie, ako sú aktuálni držitelia jednotlivých tričiek(žlté, zelené, bodkované, biele), informácie k aktuálnej etape a popis historických pamiatok popri nej. Posunom obrazovky doľava sa prepnete na predošlé etapy, kde máte videomomenty a citáty zo závodov. V sekcie Miesta na státie sú k dispozícii podrobné výsledky jednotlivých etáp.

Sekcia Žive síce neposkytuje videoprenos závodu, ale jeho podrobný živý textový popis so živým trasovaním cyklistov na mape. Nasledujú podrobné popisy jednotlivých tímov. V poslednej ponuke máte potom možnosť nakúpiť cyklistické potreby s tematikou Tour de france alebo stiahnuť si mobilnú hru k pretekom.

Každý týždeň tiež môžete v aplikácii súťažiť o vecné ceny. Stačí pritom odpovedať na otázky, ktoré sa týkajú samotných pretekov, jednotlivých etáp alebo histórie Tour de France. Výhrou je napríklad zelený cyklistický dres Škoda alebo navigácia GPS Garmin EDGE 520 PRO. Zaujímavosťou je tiež možnosť zahrať si tipovaciu Fantasy ligu počas prebiehajúcich pretekov, ktorá je však lokalizovaná len do francúzskeho jazyka.

Ako sledovať živý videoprenos z pretekov?

Pretože preteky vysiela aj slovenská televízia Dvojka a športové televízie, tak môžete využiť aplikácie, ktoré umožňujú sledovanie týchto televízii.  Pokiaľ ste zákazníkom operátorov Orange, Telekom, O2 SK alebo SWAN, tak k tomu môžete využiť ich aplikácie Orange TV, Magio Go, O2 TV SK a SWAN GO.

Orange TV
Orange TV
Price: Free
Magio GO
Magio GO
Price: Free
O2 TV SK
O2 TV SK
Developer: O2 Slovakia, s.r.o.
Price: Free

Ďalšou možnosťou sú aplikácie Antik TV a Slovenske a ceske televizie. Stačí si v nich vyhľadať správny kanál, ktorý je v tomto prípade televíziu Dvojka. Druhá  menovaná aplikácia používateľa presmeruje na stránky RTVS, odkiaľ si živé vysielanie môže spustiť. Nemusí sa tak zadávať URL adresu alebo hľadať živý prenos na oficiálnych stránkach RTVS.

Antik TV
Antik TV
Developer: ANTIK Telecom
Price: Free
Slovenske a ceske televizie
Slovenske a ceske televizie
Náš tip
Akcia: Tieto platené Android hry a aplikácie sú teraz úplne zadarmo

 

1.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+