MojAndroid

S blížiacim sa termínom predstavenia vlajkovej lode Samsung Galaxy S6 sa otvárajú aj dvere informáciám, ktoré unikajú prostredníctvom médií. Už pred niekoľkými týždňami sme vám prezradili, že nový model nezaznamená po hardvérovej stránke príliš vysoký nárast výkonu, ale Samsung vložil svoju snahu skôr do optimalizácie systému a svojej nadstavby, ktorú poznáme pod názvom TouchWiz. Tieto informácie znova potvrdil zdroj portálu SamMobile.

V porovnaní s tabletofónom Galaxy Note 4, ktorý beží pod systémom Lollipop je nová vlajková loď údajne ďaleko rýchlejšia. Čo je však zaujímavejšie, Samsung vraj odstránil množstvo predinštalovaných aplikácií, ktoré sme dodnes bežne brali, ako súčasť nadstavby TouchWiz. Je dokonca možné, že aplikácie ako S Voice, S Health alebo Scrapbook budú dostupné len na stiahnutie z vlastného obchodu s aplikáciami spoločnosti Samsung a nebudú teda súčasťou zariadenia už pri jeho prvom spustení. Ide o odvážny krok spoločnosti, ktorý bol zrejme potrebný pre zrýchlenie chodu systému.

Samsung podľa zdroja dokonca zahrnie do ponuky softvéru aj aplikácie od spoločnosti Microsoft, ide napríklad o OneDrive, OneNote alebo Office Mobile s predplatným Office 365.

Zmeny nadstavby sa budú týkať aj klávesnice, ktorá má vyzerať ako nejaký mix riešenia, ktoré nájdeme na platforme iOS a Android. Aplikácie majú byť farebnejšie a animácie prebrané z najnovšej verzie systému 5.0 Lollipop. Používatelia zariadení od Samsungu sa však s týmto príliš nestotožňujú, nakoľko nevidia význam farebnosti v spojení so SuperAMOLED displejom, ktorý spotrebuje menej energie v prípade čierneho prostredia.

Všetky tieto zmeny sa mohli podpísať pod rekordný výsledok testu výkonu v aplikácií AnTuTu, o ktorom sme vás nedávno informovali. Zdá sa, že Samsung sa vydal tou správnou cestou a prakticky počúva požiadavky svojich fanúšikov. Nová vlajková loď by tak mala priniesť evolúciu, ktorú spotrebitelia potrebujú.

Zdroj: sammobile

13.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+