MojAndroid

Určite poznáte tú situáciu, keď sa snažíte odfotiť krásnu krajinku a priamo pred vami stojí elektrický stĺp. V tom momente by ste ho najradšej ručne vykopali, no musíte sa uspokojiť s menej kvalitným záberom. Tomu je však koniec vďaka aplikácii, ktorú si dnes predstavíme. Reč je o aplikácii TouchRetouch, ktorá už na prvý krát vo vás vyvolá veľmi dobrý dojem. Čo vám táto aplikácia môže ponúknuť, si môžete prečítať v nižšie písaných riadkoch.

Ako ste si už v nadpise tohoto článku mohli prečítať, aplikácia TouchRetouch slúži na odstránenie nežiadúcich objektov z fotografie, ktorú vytvoríte priamo cez kameru alebo vyberiete z galérie. O užitočnosti tejto aplikácie písať nebudeme, každý z vás si musí zvážiť, aké nespočetné množstvo záberov si s touto aplikáciou dokáže vylepšiť a koľko nervozity a hnevu vám môže ušetriť. Samotná aplikácia ponúka veľmi jednoduché a nenáročné prostredie, ktorého obsluhu by mal zvládnuť aj úplný začiatočník. Po zhotovení/výbere fotografie už na nej len musíte označiť objekty, ktoré chcete odstrániť a všetko ostatné za vás spraví TouchRetouch. Na označenie nežiadúcich predmetov môžete využiť štetec, ktorým objekty prekryjete ručne alebo laso, ktorým môžete objekt “obkresliť” po obvode a tým ho celý označiť. Ak sa náhodou pri označovaní objektu pomýlite, môžete použiť gumu. Po kompletnom označení objektu už len stlačíte tlačidlo Start a necháte TouchRetouch pracovať. Výsledný efekt, podľa obsahu fotografie, je však veľmi dobrý, čo môžete vidieť aj na ukážkovej fotografii  nižšie.

  

Fotografia pre úpravou mala 8 Mpix rozlíšenie (okolo 1,7 MB) a fotografia po úprave pomocou tejto aplikácie má rozlíšenie 816×460 a veľkosť 92 kB. Na profesionálne úpravy tak aplikáciu TouchRetouch zrejme nepoužijete, aj keď musíte uznať, že výsledný efekt stojí za to. Fotografiu si priamo v aplikácii po upravení môžete uložiť na SD kartu alebo zdieľať s vašimi priateľmi akýmkoľvek spôsobom. Pri takej veľkosti finálnej fotografie vám to pôjde naozaj rýchlo. Na Google Play Store sa nachádzajú dve verzie tejto užitočnej aplikácie, ktoré čakajú len na vše stiahnutie. Bezplatná verzia ponúka okrem vyššie spomínaných funkcií aj video tutoriály priamo v aplikácii a neobmedzený počet krokov vzad a vpred počas upravovania fotografie. V platenej aplikácii získate navyše aj možnosť pohľadu 1:1. Ak vás vyššie napísaný text o užitočnosti tejto aplikácie ešte nepresvedčil, tak si pozrite nasledujúce video.

Obe verzie aplikácie TouchRetouch si môžete stiahnuť pomocou našich widgetov nižšie. Za bezplatnú verziu nič nedáte, preto ani neváhajte a stiahnite si túto veľmi užitočnú aplikáciu, aspoň jej dajte šancu.

 

TouchRetouch Free
Adva Soft
Verzia 3.0.1 (19. 10. 2011)
Veľkosť 1,6 MB
2.1+

Zadarmo

 

TouchRetouch
Adva Soft
Verzia 3.0.1 (19. 10. 2011)
Veľkosť 5,1 MB
2.1+

0,75 €

      

26.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+