MojAndroid

Prostredníctvom portálov davového financovania sa už podarilo prefinancovať nejeden zaujímavý projekt. Ďalším z tohto radu je projektor s názvom TouchPico, nevšedný malý a inovatívny projektor, ktorý bol prvýkrát predstavený na výstave CES začiatkom tohto roka. Ak by sme to povedali zjednodušene, dokáže akýkoľvek povrch premeniť na obrovskú 80-palcovú dotykovú plochu.

20140727180411-LOGO_MAIN_PICO

TouchPico je nezávislé zariadenie, ktoré v sebe obsahuje akýsi minipočítač s Androidom, a projektor, ktorý premieta obraz napríklad na stenu. Pomocou infračerveného pera, ktoré je súčasťou balenia, je možné na stene dotykmi zariadenie ovládať a vykonávať tak rôzne činnosti – pohybovať sa v prostredí, hrať hry, pozerať videá, prezerať internetové stránky či spúšťať a ovládať aplikácie. S perom je dokonca možné naozaj presne kresliť. Autori tvrdia, že do zariadenia je možné nainštalovať akúkoľvek aplikáciu z obchodu Play a používať ju prakticky rovnako ako na smartfóne.

20140726015030-10_perfect_for_life

 

20140726002915-09_pen_horizontal

Redaktori portálu TechCrunch.com mali možnosť prototyp tohto zariadenia vyskúšať a ich prvé dojmy boli celkom pozitívne. Zariadenie je podľa nich svižné a rýchlo reaguje na podnety a problém nebol ani pri hraní hier. Isté nedostatky je však podľa nich badať napríklad pri spustení powerpointovej prezentácie, ktorá je oproti bežným spôsobom na TouchPico trochu pomalšia. Samozrejme, TouchPico je možné využiť aj ako bežný projektor a vďaka HDMI vstupu k nemu pripojiť počítač, hernú konzolu alebo hoci telefón. Kvôli nižšej svietivosti môže byť trochu problém pri tmavých scénach, ale pri rôznofarebných detských aplikáciách bolo podľa redaktorov TechCrunch všetko v poriadku.

Cena tohto „dotykového projektora“ je v rámci IndieGogo 350 dolárov, plná cena bude neskôr 500 dolárov. Keďže sa jedná o začínajúci projekt, ťažko povedať aká bude jeho úspešnosť, myslíme si však, že si nájde okruh záujemcov, ktorí ho budú vedieť využiť. Svedčí o tom aj doteraz vyzbieraný objem finančných prostriedkov – hoci bol projekt na IndieGogo zverejnený len včera, 27. júla, už teraz má na konte vyzbieraných vyše 22 000 dolárov a za jediný deň tak dosiahol 40% plánovanej cieľovej čiastky.

Zdroj: techcrunch.com

28.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+