MojAndroid

Na Android Markete sa dnes môžete stretnúť s množstvom alternatívnych klávesníc pre vaše Android zariadenie. Je len na vás, ktorú z klávesníc si vyberiete a nahradíte ňou tú natívnu. Niektoré alternatívne klávesnice sme porovnávali aj na našom portáli. Dnes si predstavíme jednu z alternatívnych klávesníc, ktorá mierne vystupuje z radu. Nesie názov TouchPal a autorom tejto klávesnice je CooTec. Čím je oproti konkurencii výnimočná? Okrem nespočetného množstva funkcií je aj zadarmo! Avšak len do 31. októbra, tak sa ponáhľajte!

TouchPal je unikátnou alternatívnou klávesnicou, ktorá v sebe kombinuje prvky podobné tým, ktoré nájdete u (platenej) konkurencie. Táto klávesnica dokonca vyhrala titul Global Champion of GSMA Mobile Innovation Award, čo nasvedčuje tomu, že ide naozaj o kvalitnú klávesnicu, ktorá je úplne zadarmo (do 31.októbra) a ponúka množstvo funkcií. Medzi unikátne patentované technológie tejto klávesnice patria:

TouchPal Curve – inovatívna metóda prediktívneho ponúkania slov počas písania metódou “sliding”,

Inteligent next-word prediction – inteligentná predikcia ďalšieho slova, ktorá vám ušetrí až 80% chybných stlačení tlačidiel klávesnice,

– Magic mistyping correction – kúzelná oprava zle napísaných slov pri QWERTY rozložení klávesnice,

– Mixed language input – umožňuje automatické rozpoznanie jazyka bez toho, aby ste si ho museli manuálne prepnúť (platí pre doinštalované balíčky jazykov). Bohužiaľ, slovenčinu ani češtinu medzi jazykmi nenájdete,

Innovation of T+ dual-letter layout – inovácia klávesnice, ktorá ponúka spojenie predikcie s pohybom prstu pri zadávaní písmena či znaku.

Medzi ďalšie funkcie tejto klávesnice môžeme zaradiť multi-jazyčnú podporu (balíky s jazykmi je potrebné doinštalovať samostatne), hlasový vstup (Android 2.2 a vyšší), vynikajúci slovník s online aktualizovaním, importovanie kontaktov do vášho užívateľského slovníka (pomáha výberu pri predikcii slov), záloha/obnova užívateľského slovníka pomocou SD karty, prepínanie štýlu klávesnice posunom prstu po obrazovke a fantastická sliding metóda písania. Klávesnica ponúka niekoľko metód písania textu – sliding, 10 tlačidlovú klávesnicu, dvojpísmenovú klávesnicu či plnú QWERTY klávesnicu. Je len na vás, ktorá metóda vám bude viac vyhovovať.


Práca s klávesnicou je naozaj brilantná, reakcie nie sú spomalené ani nepresné a sliding metóda je naozaj fantastická. Táto klávesnica spája výhody konkurenčných klávesníc ako napr. Swipe do jednej aplikácie, ktorej obrovskou výhodou je bezplatnosť. Aplikácia je naozaj výborne prepracovaná a na svoje si prídu aj najväčší fajnšmekri. Najviac zamrzí absencia pre nás blízkeho jazyka, ktorá príde dúfajme čoskoro.

TouchPal by sa mala, podľa zdrojov na portáli phandroid, v blízkej budúcnosti objaviť na Android Markete aj ako verzia pre tablety. Táto tabletová klávesnica by mala mať rovnaké výhody ako smartfónová, no okrem nich by mala ponúknuť aj klávesnicu pre písanie palcami, ktorú by ste si mohli posunúť do 3 polôh. Viac o tejto tabletovej verzii sa dozviete v nasledovnom videu, ktoré sa podarilo natočiť redaktorom z už spomínaného portálu phandroid na prezentácii v showroome CTIA.

Poznámka: Autori CooTec tvrdia, že pokiaľ si túto klávesnicu stiahnete z Marketu do 31.októbra tohoto roku, budete ju mať navždy zadarmo, vrátane ďalších aktualizácií! Portál MôjAndroid.sk preto odporúča túto klávesnicu stiahnuť a vytvoriť si jej zálohu v podobe *.apk súboru (napríklad pomocou App Backup & Restore), ktorú je možné uchovať na vašej SD karte či v PC, čím získavate bezplatnú verziu tejto výbornej klávesnice, ktorú si môžete kedykoľvek a jednoducho spätne nainštalovať do vášho Android zariadenia.

TouchPal Keyboard
CooTek
Verzia 4.8 (8. 9. 2011)
Veľkosť 5,1 MB
1.5+

Zadarmo

Zdroj: phandroid.com

17.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+