MojAndroid

Svet mobilného bankovníctva sa v poslednej dobe výrazne mení. Čoraz viac bánk sa sústreďuje na vylepšovanie svojich mobilných funkcií, no Tatra banka prišla s takouto ideológiou už skutočne dávno. Aj vďaka tomu čerpá z dlhšej tradície vylepšovania svojho mobilného bankovníctva, ktoré je podľa Slovákov stále najlepšie na trhu.

Tatra banka má podľa Slovákov najlepšie mobilné bankovníctvo

Vyplynulo to z ankety Smart Banka 2018, v ktorej prvenstvo obhájila aj tento rok práve Tatra banka. Tá sa teší dlhoročnej podpore svojich klientov a aj dnes si práve klienti Tatra banky najčastejšie myslia, že ich aplikácia je najlepšia na trhu. Jej klienti oceňujú bohatú škálu funkcionalít, ako je napríklad výber z bankomatu mobilom, bezkontaktné NFC platby v obchodoch, spending report či generovanie jednorazových platobných kariet pre čo najbezpečnejšie nakupovanie na internete. Klienti Tatra banky majú tiež k dispozícii praktické push notifikácie či možnosť zobraziť zostatok na účte aj bez prihlásenia do aplikácie.

Aj Tatra banka hodnotí anketu Smart Banka 2018 pozitívne: „Anketu Smart Banka hodnotíme ako obrovskú príležitosť získať cenný feedback od návštevníkov portálu MojAndroid.sk a zmerať si sily s mobilnými aplikáciami ostatných bánk na Slovensku. Veľmi nás teší, že sa nám podarilo už 4-krát obhájiť víťazstvo v tejto ankete.

Už čoskoro pribudnú ďalšie novinky

Tatra banka, samozrejme, neprestáva svoju aplikáciu zlepšovať a neustále prináša ďalšie novinky. Už koncom apríla pribudne v najnovšej verzii aplikácie Tatra banka možnosť prihlasovania sa odtlačkom prsta či prihlasovania pomocou funkcie Face ID/Touch ID na zariadeniach so systémom iOS. Používatelia určite ocenia možnosť nastaviť si úroveň bezpečnosti, t. j. či po prihlásení do aplikácie budú chcieť potvrdzovať každú platbu a výber mobilom, alebo až od určitej sumy. Onedlho tiež pribudne možnosť zadávania platieb nad 3 000 € a tiež správa SEPA inkás.

Nechýbajú ani bezkontaktné platby mobilom

Po príchode služby Google Pay na Slovensko sa povedomie o bezkontaktných platbách mobilom výrazne rozšírilo. Na druhej strane, Tatra banka priniesla NFC platby vďaka aplikácii MobilePay už oveľa skôr. Aplikácia ponúka výhody aj oproti bezkontaktnej platbe kartou, a to napríklad v tom, že vám po platbe ihneď príde upozornenie na vašom smartfóne.

 

Platby mobilom sú tiež vďaka zabezpečeniu vášho smartfónu veľmi bezpečné. S bezpečnosťou súvisí aj ďalšia skvelá funkcia, ktorou je generovanie jednorazových platobných kariet. Aj toto ponúka aplikácia Mobile Pay a umožňuje vám bezpečnejšie nakupovať na internete – obchodník totiž uvidí informácie iba o virtuálnej platobnej karte, ktorej po uskutočnení platby zanikne platnosť. Týmto pádom sa dramaticky znižuje riziko zneužitia, čo oceníte najmä pri nákupoch zo zahraničia či z neoverených obchodov.

Tatra banka opäť potvrdila svoje prvenstvo

Všetky tieto funkcie a výhody sa postarali o to, že Tatra banka je podľa ankety Smart Banka naďalej bankou s najlepším mobilným bankovníctvom na trhu. Ako technologický líder pritom prináša množstvo inovácií, ktoré pomáhajú používateľom pri každodennom používaní svojich bankových produktov. Okrem súčasných klientov pritom banka zjednodušuje život aj tým ľuďom, ktorí by do banky chceli prejsť. Vďaka tvárovej biometrii je tak možné založiť si účet či dokonca požiadať o úver priamo z mobilnej aplikácie, nemusíte ani navštevovať pobočku.

Vyskúšajte najlepšiu bankovú aplikáciu na Slovensku aj vy!

Článok vznikol v spolupráci s Tatra bankou.

22.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+