MojAndroid

Tak, ako každý rok, aj tento rok v novembri chystá americký výrobca čipov Qualcomm predstavenie nového vlajkové čipsetu s názvom Snapdragon 8 Gen 2. Zatiaľ čo v minulých rokoch ho ako prvý využíval vlajkový smartfón čínskej spoločnosti Xiaomi, tak tento rok by to podľa portálu GizmoChina mohol byť výrobca.

Prvým smartfónom so Snapdragonom 8 gen 2 bude Motorola moto x40

Portál sa odvoláva na leakera s prezývkou Digital Chat Station, ktorý na čínskej sociálnej sieti Weibo odhalil, že prvým smartfónom s týmto čipsetom bude Motorola moto x40. Okrem čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 bude vybavený FHD+ displejom a 50-megapixelovým fotoaparátom. Smartfón už dokonca získal 3C certifikáciu pod produktovým označením XT2301-5.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 | Zdroj: TechAdvisor.com

Podľa nej by mal smartfón podporovať aj 68 W rýchle nabíjanie, ktoré bolo jednou z predností predošlej generácie Motorola edge x30.  Podľa leakera Digital Chat Station by mala Motorola moto x40 tiež patriť k najlacnejším smartfónom so Snapdragonom 8 Gen 2. Čipset by sa mal koncom roka objaviť aj v smartfóne Xiaomi 13 a začiatkom budúceho roka v smartfónoch série Samsung Galaxy S23.

Snapdragon 8 gen 2 má využívať  rozloženie klastrov 1+2+2+3, pričom hlavným jadrom bude novinka Cortex-X3. Tá má priniesť o 25 % vyšší výkon ako Cortex-X1 v Snapdragone 8 Gen 1. Zvyšok procesorovej jednotky majú tvoriť jadrá Cortex-A715A-710 a A-510. Netradičné usporiadanie procesorovej jednotky sa ma prejaviť v lepšej efektivite a nižšej spotrebe, pretože čipset by mal dostať väčšiu slobodu vo vypínaní jednotlivých klastrov.

Náš tip
Google predstavil nový spôsob prihlasovania do aplikácií
19.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+