MojAndroid

Spoločnosť Toshiba nepatrí k priekopníkom v optickej technike, no teraz oznámila, že pripravuje smartfón, ktorý bude mať 13 megapixlový fotoaparát  s nízkym šumom pri slabom osvetlení. Fotoaparát tvorí senzor s označením CMOS TK437, ktorý má vyrovnávať osvetlenie pri slabom osvetlení a taktiež má redukovať farebný šum.

 Senzor je zatiaľ v testovacej fáze a mal by byť dodaný k výrobcom počas decembra tohto roku. Body by mali mať hustotu 1,12 mikrometra, čo by znamenalo vyššiu hustotu ako je bežné na úrovni niekde 1,4 mikrometra. Tým by bol dosiahnutý efekt dokonalejšieho vyplnenia obrazu, čím by sa zmenšila možnosť farebného šumu ako takého. Navyše, fotoaparát má osvetlenie s technológiou BSI. Snímač je vhodný pre fotoaparáty s rozmermi 8,5 x 8,5 milimetra.

 „Ako prichádzajú mobilné zariadenia, ako sú inteligentné telefóny a tablety, všetko sa zmenšuje a všetko je tenšie, treba prispôsobiť aj veľkosť pixelov snímačov fotoaparátov,“  povedal Andrew Burt, viceprezident Analog and Imaging Business Unit, System LSI skupiny na TAEC. „Avšak, miniaturizácia veľkosti pixelu redukuje množstvo svetla vstupujúceho do obrazového bodu, ktorá sa potom dotýka kvality obrazu. Toshiba rieši výzvu miniaturizácie pixelov so svojim najnovším obrazovým snímačom CMOS.“

Vzorky zariadenia snímača od spoločnosti Toshiba – CMOS TK437 – bude k dispozícii v decembri 2012. Ceny tejto vzorky sa pohybuje na úrovni približne 20 amerických dolárov.

Zdroj, foto: Toshiba, Engadget

30.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+