MojAndroid

Spoločnosť Toshiba predstavila prvú SD kartu so zabudovanou bezdrôtovou technológiou NFC, ktorá dokáže posielať náhľady fotografií do Androidu jednoducho, len priložením karty k smartfónu alebo tabletu. Vďaka mobilnej aplikácií Memory Card Preview si tak môžete prezrieť celkom 16 fotografií a informáciu o dostupnom mieste na karte, bez toho, aby ste ju vložili do počítača.

Ešte užitočnejšou sa určite stane karta Toshiba Flash Air III, ktorá má zabudované Wi-Fi. Karta vytvorí bezdrôtovú sieť, pomocou ktorej budete môcť pristupovať k fotografiám. Karta má zabudované funkcie web servera, vďaka čomu sa používateľ dostane k médiám buď prostredníctvom internetového prehliadača alebo cez aplikáciu. Moderné digitálne fotoaparáty už podobnú funkciu ponúkajú od výroby, no kartu využijú najmä spotrebitelia so staršími modelmi. Vývojári môžu využiť aj dostupné SDK na stránkach flashair-developers.com.

NFC karta od Toshiby sa dostanú na americký trh niekedy v priebehu februára, no zatiaľ nebola zverejnená cena. Druhá spomínaná karta FlashAir III s Wi-Fi sa začne predávať o mesiac neskôr v marci, za cenu, ktorá začína na sume 79,99 dolárov (v prepočte podľa aktuálneho kurzového lístka – 67 eur).

1419582603945

Zdroj: androidcentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+