MojAndroid

Tí z vás, ktorí sledujú seriály na pravidelnej báze a neunikne im žiadna nová epizóda, o tom už isto viete. Web Topserialy.to, ktorý bol v tejto oblasti v našich končinách jednotkou, aj niekoľko ďalších stránok približne pred mesiacom ukončilo svoju činnosť.

Znamená to však koniec sledovania seriálov na internete? To určite nie. Pozreli sme sa na to, aké máte možnosti v prípade, že si môžete zaplatiť za kvalitu, ale aj v prípade, že si to dovoliť nemôžete.

Čo sa vlastne stalo?

V skratke – keďže nelegálne stránky s videoobsahom začali dosahovať obrovských rozmerov, vznikla ACE – Alliance for Creativity and Entertainment, organizácia združujúca tvorcov a poskytovateľov obsahu.

Táto dosiahla vypnutie služieb ako Openload, Verystream či Streamango, ktoré v úlohe zdrojov využívali stránky ako Topserialy.to. Tieto služby totiž vlastnili a prevádzkovali tisícky serverov a začali prekračovať traffic (objem dátových prenosov) legálnych služieb. Preto im, ako sa vraví, „klepli po prstoch“.

Čo je legálne a čo nie?

V prvom rade si ujasnime otázku legálnosti. To, že nemáte drevenú nohu a nenosíte pásku cez oko, ešte neznamená, že nie ste pirát. Stránky, ktoré poskytujú video obsah spôsobom, akým to robil už spomínaný web, sú možno vo svojej podstate nelegálne alebo aspoň nie celkom fér.

Obsah, na ktorý sa dívate, ktosi umiestnil na servery, ktoré poskytujú služby na ukladanie videí. Zväčša hlavne legálnych, no často sa to zvrhne. Stránky následne vložením kódu odkazujú na tieto videá, ktoré sú uložené bez súhlasu majiteľa autorských práv. V podstate teda nerobia priamo nič zlé, no nepriamo…

Veľkým spoločnostiam sa tento prístup, pochopiteľne, nepáči. Prichádzajú tak o potenciálne zisky, ktoré by mali z provízií za sledovanie na legálnych službách. Tie za svoje používanie vyberajú poplatky. No skôr, než sa začnete rozčuľovať nad „nenásytnými korporáciami“, uvedomte si, že zakúpením predplatného u spoločností ako je Netflix vlastne finančne podporujete tvorcov svojich obľúbených seriálov či filmov.

Asi nikto z vás nepochybuje o tom, že tvorba seriálu či filmu nie je lacná záležitosť a nielen herci, ale aj tvorcovia si zaslúžia svoju odmenu. Tá sa im od legálnych služieb dostane.

Všetko je o peniazoch

V prípade nelegálnych stránok však nemožno povedať to isté. Osud vášho seriálu nijako neovplyvníte. Či bude mať napríklad Supernatural ďalšiu sériu (žiaľ, nebude, 15. je posledná) záleží aj od toho, akú sledovanosť daný seriál má v prieskumoch, aj od toho, aké financie tvorcovia získajú.

Asi vám je jasné, že weby ako boli Topserialy sa takýchto prieskumov nezúčastňujú ani omylom. Tvorcom aj distribútorom sú tŕňom v oku, pretože jediné, za čo im môžu vďačiť je zlepšovanie povedomia verejnosti o konkrétnom seriáli.

Ak sa pýtate, z čoho takéto weby žijú, odpoveď je jednoduchá. Z reklamy. Preto musíte najskôr povedzme päťkrát a niekedy aj viackrát kliknúť na reklamu, než si spustíte ďalšiu epizódu Dr. House. Tieto stránky majú drobný zisk zo zobrazení a kliknutí na reklamy (je to individuálne).

Kde sledovať seriály po zániku Topserialy.to

Keď ich mesačne navštívi dostatočné množstvo divákov, pár centov za kliknutie vytvorí dokopy slušnú sumu, ktorá pokryje náklady na prevádzku. Tie zvyčajne spočívajú v platbe za hosting webu a prevádzkovateľovi zostane aj na nejaké to pivo či dve.

Pokiaľ vám klikanie na reklamy lezie na nervy, môžete si nainštalovať niektorý z tzv. adblockov. To sú aplikácie spravidla v podobe doplnkov do prehliadača, ktoré zabraňujú zobrazovaniu reklám. Väčšina seriálových stránok však ich použitie dokáže detegovať a v sledovaní strhujúcej epizódy Krtek a kalhotky vám zabráni, dokiaľ jej v Adbloku neudelíte výnimku. Niečo za niečo. Vy si pozriete krtka v spodnej bielizni a prevádzkovateľ webu zarobí pár centov.

Bezplatné vs platené služby

Mnohým divákom však tento prístup nevyhovuje. Prosto neznesú neustále zobrazovanie reklám pred videom a chcú podporiť tvorcov svojich obľúbených seriálov. Koniec koncov nejde len o reklamy, ale aj o kvalitu zvuku a obrazu.

Kde sledovať seriály po zániku Topserialy.to 01

Pri stránkach, ktoré svoj obsah poskytujú nie celkom legálne je kvalita spravidla na úrovni nahrávky zaobstaranej pomocou automatickej práčky. Rozlíšenie býva často mizerné, zvuk nezriedka znie ako nahrávaný na verejnej toalete a titulky sú kapitola sama o sebe.

Prečo? Pretože súbory, na ktoré vedú odkazy nenahral profesionál, ale „obyčajný Jožko“, ktorý to robí zo zábavy či pre uznanie kamarátov. Ak vám však kvalita Jožkovho uploadu s vôňou citrónového čistiaceho prostriedku stačí a nemôžete si dovoliť predplatné na nejakej platenej službe, môžete na vlastnú zodpovednosť vyskúšať niektorý z webov, ktoré sa zachovali aj po páde väčších konkurentov.

Náš tip
HBO Go zvyšuje mesačné predplatné a skracuje testovacie obdobie

Kde sledovať seriály, ak na to nemám?

Upozornenie: redakcia neodporúča sledovať nelegálny obsah

Väčšinou sa však zachovali nie preto, že by boli lepší, no preto, že ich odkazy vedú na videoservery, ktoré zatiaľ nikto nezrušil. Funguje napríklad SledujSerialy.sk. Pomerne svižne pridávajú nové epizódy aktuálnych seriálov, no občas niektoré z reklám, na ktoré kliknete, obsahujú vírusy. Pred sledovaním je dôležité mať antivírus.

Ako zdroje používajú hlavne NetuMixdrop, nájdete tu často originál aj dabing, aj keď kvalita obrazu a zvuku väčšinou nie je bohviečo.

SledujSerialy

Medzi ďalšie weby patrí napríklad NAJSerialy.to. Rozhranie je trochu zastarané a niekedy nestíhajú pridávať najnovšie epizódy, no reklamy sú tu pomerne nevtieravé a web celkovo funguje.

Najserialy.to

Možno sa nad týmto tvrdením pozastavíte, no množstvo takýchto webov sú „fake“ výtvory, ktoré v skutočnosti buď neobsahujú pravé odkazy na videá alebo vás nechajú ochutnať krátku ukážku, a potom si pýtajú zaplatiť predplatné, napríklad pomocou SMS. Na to si treba dávať pozor.

Kde sledovať seriály, ak na to mám?

Ak nemáte až tak hlboko do peňaženky, prvá voľba bude asi Netflix. Filmy a seriály budete môcť na svojom účte sledovať pomocou smart TV, konzol Playstation či Xbox, Google Chromecast, Apple TV, Blu-ray prehrávačov a ďalších zariadení.

Základná cena je 7,99 € mesačne. Kvalita obrazu však bude iba SD a pripojiť si môžete jedno zariadenie. Ak si zaplatíte 9,99 € mesačne, obraz bude HD a pribudne podpora na celkovo dve zariadenia. Napokon, ak vlastníte UHD prijímač, asi ho budete chcieť využiť. Nie je to oveľa drahšie – 11,99 € mesačne a využijete až 4 zariadenia. Táto ponuka sa však môže rýchlo meniť, v čase vzniku článku platila.

Netflix

Aby ste si Netflix vyskúšali, na 30 dní ho možno získať zadarmo. Jediná podmienka je, že musíte zadať údaje svojej platobnej karty. Používatelia v našich končinách Netflix často kritizujú za nie celkom kvalitné preklady titulkov, no veľkú časť produkcie, ktorú tu nájdete, nenájdete nikde inde, keďže ju služba sama vytvára.

Ďalšia populárna alternatíva je HBO GO. Takisto je tu množstvo vlastnej produkcie, čo je výhoda. Skúšobná doba je 7 dní, a to by malo zrejme stačiť. Po vypršaní skúšobného týždňa je predplatné paušálne 5,99 €. Samozrejmosť je podpora sledovania na smart TV, zariadeniach s Androidom, Apple TV, herných konzolách, Chromecast a ďalších.

HBO GO

Podobne, ako konkurencia, aj HBO GO ponúka okrem seriálov tiež filmy, dokumenty a detské relácie. Kvalita sa pohybuje medzi HD a Full HD, podľa konkrétneho obsahu, rýchlosti vášho pripojenia a rozlíšenia vášho zariadenia.

Môžete tiež vyskúšať Amazon Prime Video. Služba stojí rovnako 5,99 € mesačne, ako HBO GO, ale na prvých 6 mesiacov ponúka zľavu na 2,99 €, čo znie celkom príjemne. Hlavné lákadlo pri spustení bola paradoxne iba jedna šou – The Grand Tour, ktorú poznajú hlavne fanúšikovia štvorkolesových tátošov. Poteší podpora 4K a HDR.

Amazon Prime Video

Ďalšie možnosti

Všetky tieto najpopulárnejšie služby môžete získať aj za zvýhodnených podmienok spolu s paušálom či dátovým balíčkom od operátora. Viac sa o tom dozviete v tomto článku.

Keď sme povedali A, povieme aj B. Nevýhoda legálnych služieb býva, ako sme už naznačili, v nízkej kvalite alebo úplnej absencii titulkov. Časť divákov, hlavne tých menej jazykovo zdatných, preto siaha po bezplatných alternatívach.

Náš tip
Aktualizované | Disney+: Uniknuté používateľské mená a heslá sa predávajú na dark webe

Napokon môžete na vlastnú zodpovednosť vyskúšať aj torrentové sťahovače a úložné servery typu uloz.to. Obe alternatívy však neodporúčame hlavne kvôli vysokej intenzite infekcií vírusmi, trojanmi a malvérom všetkých druhov, pochybnej kvalite, fake obsahu, aj kvôli jednoznačnej nelegálnosti takéhoto konania. Keď vám vďaka vírusu začne “kašľať a kýchať” počítač po najnovšej epizóde Silicon Valley, to vôbec nepoteší.

Platíš si za sledovanie seriálov?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
5.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Eldar

  Veľmi dobrý článok. Otvorene povedané A aj B.

 • Ja mám otázku na autora, že koľko vírusov chytil pri sťahovaní z torrentov?
  Sťahovanie z verejných trackerov je rizikové, preto treba sťahovať z privátnych. To isté platí aj o kvalite. Tiež nie je pravda, že online služby sú nekvalitné (väčšinou sú). Síce nepozerám online, ale videl som napr. bombuj.tv celkom kvalitné videá majú.

  • Mám za sebou bohatú torrentovú minulosť, takže viem o čom hovorím, maskované coin minery, trojany, fake obsah, nepozorný či neskúsený používateľ si ani nevšimne, že nejde o film či seriál, ale koncovka je napríklad .exe alebo paškvil typu .mpg.avi.exe… Jasné, treba sťahovať z privátnych trackerov, ale koľko ľudí to vie? O tom článok nebol, možno niekedy nabudúce ;) Čo sa týka druhej časti – nikde nepíšem, že online služby sú vždy nekvalitné, záleží od kvality uploadu či streamu, ale často sú, sám to pripúšťaš… Pokiaľ sa bavíme o tých bezplatných, samozrejme

   • Vladimír Ptáček

    to svedci ale len o tom, ze mas asi bohate skusenosti len s verejnymi trackermi a nie privatnymi ;)

    • iste, to je pravda, keď som bol dieťa, tak som cez ne aj rôzne P2P siete sťahoval cracknuté hry, a čo z toho vyplýva? nič… :) článok nie je o torrentoch a ja ako osoba, aj web Mojandroid.sk sa od torrentov dištancujeme, je to systém, ktorý je síce možné využívať na legálne účely, ale spravidla tak využívaný nie je, buďme k sebe úprimní ;) široká verejnosť, ktorá si článok prečíta, nemá ani poňatia o tom, čo sú trackery a nieto ešte o tom, že sú privátne a verejné, takže ešte raz – nedoporúčam

 • Chvíľu som mal Netflix keď konečne začali u nás fungovať aj české titulky. Lenže objavili sa seriály z iných stream služieb. HBO a Disney. Takže predstava že mám platiť 3 a viac služieb (keďže tu máme už aj od apple niečo) je nanič. Vo výsledku sa to dosť predraží keďže každý chce profitovať zo svojej služby. Z čoho vyplýva že veľa ľudí radšej použije tú nelegálnu cestu. Nevravím že všetci čo sťahujú by to tak nerobili aj naďalej keby bol systém nastavený inak ale veľa ľudí by iste rado kúpilo.

  • hej, je to tak… niektoré z tých seriálov a filmov sú exkluzivity, takže ich nájdeš len na danej službe (ako je Netflix) alebo nelegálne… s tým sa asi nedá nič robiť, fakt, že platiť si všetky je nezmysel

 • ko so

  ehm ehm …openload stale funguje
  https://openloadmovies.ac
  ale radsej mam hdmo.tv
  platene sluzby sa v niektorych pripadoch daju predplatit stravovaciou kartou z ktorej nic aj tak nestrhnu

  • ehm ehm… len si tak tipnem, že to nie je ten istý Openload, alebo ak je, tak pod novou doménou? :) (čo by bolo dosť divné, ak by im to prešlo, keďže dostali aj nejakú pokutu) navyše sa zdá, že obe tebou zmienené služby sa zaoberajú len filmami, nie seriálmi

   • ko so

    tak to si si to poriadne nepozrel lebo serialov tam mas jak nasr…staci zoscrolovat pod sekciu s fimami. ak hladas novo pridane diely staci zoscrolovat uplne dole na poslednu sekciu ak ti nestaci rychly nahlad mozes si ho rozkliknut na cely zoznam a najdem tam skoro vsetko vcetne disney animamovanych serialov alebo mozes pouzit kludne aj horne menu kde to mas jak pre debilov rozdelene na movies a na TV series ……a samozrejme ze museli zmenit miesto posobnosti niekde kde na nich nebudu mat taky dosah ale ako vidis problem to az taky nebol a kludne funguju dalej

 • Dano

  A čo tak ešte zaradiť program Kodi a doňho web….. xy filmov a seriálov od SD až po 4K

  • Jeris Jeris

   Cez. Kodi vacsinou funguju tv stanice a online streamy, ide tam spustit aj weby s online filmami?

   • Dušan Zatkovský

    Hromada. Ja skor nechapem o com je cely tento clanok, klikat na nejake podivne streamovacie weby a pustat si serialy na pc/laptope/tablete?

    • čo je na tom divné, Dušan? čo nechápeš?

     • Dušan Zatkovský

      Ja neviem, kedysi som videl svagra ako klika po roznych takychto weboch. Mne na tom pride neprirodzene to klikanie po webe, ked chcem cumiet na serial, cumim v obyvacke na gauci, nemam chut niekde browsit a klikat po reklamach. Ja zoberem ovladac, zapnem tv, prepnem na kodi, vyberiem serial z bookmarkov, dalsi diel, cumim, skonci, vypnem. Ale chapem ze existuje nemala skupina konzumentov s tabletom/laptopom na kolenach.

      • To je vec osobných preferencií :) niekto si rád predplatí Netflix, niekto pozrie na Sledujserialy, niekto má rád Markízu či Joj s ich nekonečnými reklamami, niekto si tie reklamy vie pretočiť… Čo k tomu dodať…

      • Dano

       Však to sa dá aj na laptopoch a tabletoch

    • Dano

     Podivné weby? Pustím rovno to čo chcem nemusím sa preklikavat cez žiadne stránky. Je to to isté ako keď máš filmy v priečinku

    • Jeris Jeris

     AK hromada, daj tip…

  • Vladimír Ptáček

   Dano, bud ticho, lebo nam zrusia aj to! A to si platim este aj netflix. Niektore dokumenty z Netflixu niesu ani na kodi…

   • Dano

    Preto som nenapísal celý názov webu. Ten kto pozná vie. 😂

 • K

  Keby niekto ponúkol obsah v slovenskom jazyku v takom rozsahu ako sa dalo pozerať na týchto nelegálnych stránkach alebo torrentoch tak si tú službu rád predplatím. Mám deti preto hovorím o slovenskom jazyku. A keď si človek chce niečo aj zakúpiť tak nemá možnosť nájsť to čo chce. Príklad Fraiser človek si ho po slovensky nemá možnosť kde legálne pozrieť a ani kúpiť

  • to by bolo super, len asi by to bolo nesmierne zložité čo sa týka licencií… a hej, tiež by som si pozrel Frasiera v slovenčine v top kvalite :) mimochodom, už sa pracuje na pokračovaní seriálu…

  • Dano

   Frasier sa dá pozerať po slovensky od prvej až po poslednú sériu ale len v SD kvalite lebo myslím že 10 a 11 boli aj v HD

 • Jeris Jeris

  Ked si das dokopy 4 legalne streamovacie sluzby aby si pokryl to co je na nelegálnych na jednom webe tak ta to vyjde aj na 30 eur. Druha vec ze nie su tam povacsine dabovane veci. Hovorim po anglicky, ale ked idem pozerat film chcem ho mat v dabingu, lebo pri nom oddychujem a nechcem este aj tu napinat mozog aby som porozumel kazde slovo ked to nie je po slovensky. Kvalita filmov ked si pockas nejaky tyzden od premiery je uz tiez v HD. Nemal by som problem zaplatit 10 eur mesacne za sluzbu ktora by mi poskytla rovnaku ponuku ako neplatene sluzby. Ale taka komplexna u legalnych nie je.

  • hej, presne tak, ako tu už niekto upozornil, to je diera na trhu – služba, ktorá by pokrývala všetok obsah v top kvalite a za cenu nižšiu, ako keby si si platil všetky tie “Netflixy”, ale o tom asi môžeme iba snívať

  • Majo

   Ak vies dobre anglicky tak preco potrebujes dabing, aby si nenapinal mozog ? Ked som zil v zahranici a bol jediny slovak a cele dni rozpraval len po anglicky tak aj cestou domou ked som rozmyslal co navarim som si hovoril po anglicky uplne prirodzene. Original nicim nenahradis, nehovoriac, ze sa vela vtipov vytrati.

   • Jeris Jeris

    To mas pravdu. Ale presne co pises, prave tie ich slangove vyrazy a hlasky, ktore musis poznat, inak im nerozumies. Tiez som zil 3 roky v UK, anglicky nemam problem sa dorozumiet, ale vo filme jednoducho vsetko nerozumiem. Mozno ty si lepsi borec…

 • BP

  Aj ked sa autor clanku naivne vyhol pravnemu postihu za podporu a sirenie nelegalneho obsahu, a teda nabadania na podporu nelegalnej cinnosti, ACE je uz informovana aj o ostatnych portaloch, aj o slovenskych, a verim, ze coskoro v pravnom zaujme.
  Je nehanebne, ak sa IT portaly znizia na bulvarnost a podporu nelegalnej cinnosti a aktivit, typicky zobracky slovensky, kde by kazdy chcel vsetko hned a zadarmo, a lakomost Slovakov prezentuje ako pravo a dovod, preco si nezaplatit za sluzby.
  Hlavne ze aj tento portal zije z (otravnej) reklamy….

  • ani nepodporujem, ani nešírim nelegálny obsah, rád by som videl, kde presne niekoho k niečomu takému nabádam… to, že som okrajovo spomenul dva weby, ktoré robia to isté, čo Topserialy a zachovali sa, nie je žiadne nabádanie, takže držme sa prosím faktov, keď už chceme niekoho z niečoho obviňovať… v článku aj v diskusii je jasne uvedené, že nelegálne služby neodporúčame používať, no zatvárať oči pred ich existenciou nedáva zmysel…

   udalosti okolo Topserialov a ďalších webov pohli (nielen) slovenským internetom, takže o tom informujeme a spravodlivo/objektívne tiež informujeme o všetkých možnostiach, ktoré človek má… to, že niekto je lakomý je jedna vec, a že niekto – hypoteticky – prosto nemá zvyšných povedzme 25€ mesačne na platené služby, z ktorých mu niektorá napríklad nemusí ponúknuť jeden jeho obľúbený seriál, kvôli ktorému si má platiť ďalšiu celú službu, to už je vec druhá… voľba je na ňom

   prečítaj si ten článok, podľa reakcie verím, že si ho nečítal… jasne v ňom vysvetľujem, že si tvorcovia obsahu svoju odmenu zaslúžia a z nelegálnych služieb ju nedostanú, ergo odporúčam používať platené služby

 • Ben555

  AHOJTE VŠETCI!

  Ja používam na sledovanie seriálov online portál FILMYASERIALY.COM !

 • Sam Sciranka

  Milujem Supernatural 💘💘💘akože na Slovenskom netflixe nie je ale stačia dve jednoduche kroky : buď použiť VPN Spojenich štátov alebo pre mňa určite praktickejšie – zmeniť v nastaveniach región na USA hneď ho tam máte. Samozrejme to funguje aj na ostatne seriáli. (len taka mala rada odo mňa ak by mal niekto s týmto problém).

 • No ja pouzivam este stale SktOnline a som spokojny. Reklamy len na bokoch a ide to svizne.

 • Harold Robinson

  Sériu sťahujem v dobrej kvalite a až potom ju sledujem. Môžem odporučiť aplikáciu na snímanie videa v počítačoch Mac. VideoDuke

 • Zac Baynes

  Skusali ste niekto serialy na https://svetserialov.to/?

+