MojAndroid

Navigácia v mobile patrí do základnej výbavy každého vodiča. Využitie nájdu v prípadoch, kedy nevieme kde sa nachádza konkrétne adresa, miesto alebo cestujeme do zahraničia. Vďaka dostatočne presnému GPS a dobrej aplikácii už nemusíte v cudzom meste vôbec blúdiť. Nehovoriac o tom, že vďaka nej sa bez problémov dostanete až do svojej vytúženej destinácie. My vám dnes prinášame prehľad tých najlepších aplikácií, ktoré by vám na cestách alebo potulkách mestom nemali chýbať.

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. V ponuke obchodu Play nájdete niekoľko desiatok aplikácií, ktoré sú určené pre navigáciu. Len niekoľko z nich sa však radí ku skutočnej špičke a môžeme ich odporúčať pre každodenné používanie. Je dosť možné, že ak patríte medzi dlhoročných používateľov smartfónov, tak už ste o nich počuli, ak ale nie, určite by ste o nich počuť mali. Toto je TOP 7 navigácií pre Android.

Google Mapy

Dobre ich pozná väčšina z vás. Google mapy dnes patria k najlepším GPS navigáciám na trhu, a to aj napriek tomu, že sú k dispozícii úplne zadarmo. Ich nevýhodou je, že pre správne fungovanie sa musia pripojiť k WiFi alebo k mobilnému internetu. Na využívanie navigácie však môžete využiť tiež funkciu tzv. offline oblastí, ktoré si môžete uložiť do internej pamäte zariadenia. Mapy vás budú v nich vedieť naviesť aj v prípade, že nebudete pripojení k internetu.

Google Mapy majú tiež tú výhodu, že pomocou nich nájdete skutočne väčšinu miest, vrátane podrobných informácií a recenzií, ku ktorým má Google prístup. S aplikáciou môžete naplánovať cestu aj s medzi-zastávkami. Veľkým plusom sú tiež aktuálne informácie o dopravných zápchach a nehodách s aktívnym vyhľadávaním alternatívnych trás a samozrejme aj podpora pre navigáciu peši, či navigácie v jazdných pruhoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Waze

Waze je už dlhšie vo vlastníctve Google, a to znamená, že je pomerne úzko naviazaný práve na Google mapy. Očakávať môžete rovnako kvalitné mapové podklady, vyhľadávanie, ako aj informácie o dopravnej situácii. Vo Waze však nájdete aj upozornenia na policajné hliadky, ktoré nahlasujú ostatní vodiči využívajúci túto aplikáciu. A práve to je to, čo robí túto navigáciou unikátnou. Waze totižto dodáva aj sociálny rozmer navigovania, pri ktorom sa informácie o dopravnej situácii šíria najmä vďaka samotným vodičom.

Samozrejme, aj tu nájdete podporu funkcií, ako návrhy alternatívnych trás na základe aktuálnej dopravnej situácie, hľadanie najnižšej ceny benzínu v okolí podľa cien aktualizovaných ostatnými používateľmi a hlasovými pokynmi v slovenčine. Navyše, do aplikácie môžte pridať priateľov, s ktorými môžete zdieľať svoju polohu alebo priebežne ich informovať o čase vášho príchodu. Ďalšie funkcie sú:

 • Odoslanie času príchodu a informácie o vašej trase tomu, s kým máte stretnutie
 • Učí sa vaše najčastejšie ciele, časy odchodu do nich ako aj vami preferované trasy
 • Nájde najlacnejšiu čerpaciu stanicu na vašej ceste
 • Pridavanie priateľov z Facebooku a synchronizácia s Kontaktami
 • Sledovanie ETA priateľov, s ktorými smerujete do rovnakého cieľa
 • Navigácia na udalosti z Facebooku alebo Kalendára na jeden dotyk
 • Body za vaše informačné príspevky na postup nahor v rebríčku vašej komunity
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

HERE WeGo

Ďalšou veľmi podarenou aplikáciou dostupnou úplne zadarmo sú mapy HERE WeGo. Tie sú bezplatnou alternatívou k turn-by-turn navigácii vo vašom mobilnom zariadení. Okrem prehľadného prostredia a pekne spracovanej grafiky ponúkajú aj niekoľko ďalších výhod – napríklad offline navigovanie. Stačí, aby ste si mapy raz stiahli do svojho mobilu a môžete sa nechať navigovať aj v zahraničí bez nutnosti pripojenia k internetu.

Navigácia Here WeGo  ponúka všetko, čo by ste od aplikácie tohto druhu očakávali. Okrem 2D náhľadu je dostupná aj 3D mapa, hlasové povely v slovenčine či zobrazenie bodov záujmov priamo na mape. Veľmi praktickou funkciou je aj navigovanie “až do obývačky”. To znamená, že akonáhle vystúpite z auta, prepnete na pešiu navigáciu a tá vás dovedie až priamo do cieľa, či už idete k niekomu domov, do reštaurácie alebo do múzea. Samozrejmosťou je aj zobrazenie nehôd či prekážok na ceste. No a nedávno pribudlo aj zdieľanie trasy s priateľmi a podpora pre navigovanie pri jazde na bicykli. Here WeGo jednoducho obsahujú všetko, čo na navigovanie budete potrebovať.

Náš tip
HERE mapy sa po novom volajú HERE WeGo. Prinášajú nové funkcie

Verzia: 2.0.12056
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.12056
Aktuálna cena: Zdarma

MapFactor: GPS Navigation

Ďalšia bezplatná navigácia, ktorá vás krok za krokom dovedie až do cieľa. Využíva mapové podklady z OpenStreetMaps, pričom tieto sa sťahujú priamo do pamäte zariadenia. Funguje teda úplne sebestačne bez potreby internetového pripojenia. V zozname funkcií navigácie nechýba navigovanie pomocou hlasu, plánovanie trasy, 2D a 3D zobrazenie máp, vyhľadávanie adries a súradníc, či zvukové upozornenia na radary.

S aplikáciou MapFactor sa môžete nechať navigovať nielen pri jazde autom a bicyklom, ale aj pri chôdzi. K dispozícii sú ale aj TomTom mapy s podporou radenia do jazdných pruhov a presnejšieho výpočtu dĺžky trasy. Za tie si však musíte už priplatiť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Navmii GPS World

Navigácia Navmii GPS World je plnohodnotná offline navigácia, ktorú v obchode Play získate úplne zadarmo. Aplikácia ponúka mapy väčšiny európskych krajín, ktoré si môžete stiahnuť do pamäte vášho zariadenia pri prvotnom nastavení alebo aj počas používania. K dispozícii je aj niekoľko rôznych hlasových lokalizácií vrátane češtiny, no slovenčina zatiaľ dostupná nie je.

Bez ohľadu na to, ponúka Navmii aktuálne informácie o doprave, upozornenia na prekročenie rýchlosti, automatickú zmenu trasy, body záujmu, Heads-Up displej, denný a nočný režim a veľa ďalších funkcií. Aplikácia je teda výbornou náhradou za oveľa drahšie alternatívy. Mapové podklady sú získané zo zadarmo dostupných OpenStreetMaps.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Sygic

Navigácia Sygic je akýmsi preborníkom vo svojej kategórii a dnes patrí k tým najlepším navigáciám vôbec. Hoci za jej využívanie musíte zaplatiť, väčšinou ide o doživotnú licenciu, do ktorej sa investovať oplatí. Za svoje peniaze získate nielen prehľadnú, ale aj funkciami nabitú navigáciu, ktorá neustále pridáva novinky a vylepšenia. Sygic pracuje s mapami spoločnosti TomTom, ktoré patria medzi špičku a ponúkajú naozaj dobré pokrytie a spracovanie komunikácií aj na odľahlejších miestach sveta. Samozrejmosťou sú milióny bodov záujmu po celom svete, zobrazenie 3D máp, navigácia v jazdných pruhoch, či vyhľadávanie parkovania.

Funkcií, ktoré Sygic ponúka je naozaj veľa môžete ich rozšíriť aj o tie, ktoré ponúkajú aplikácie Policajné radary, Sygic Truck Navigation a ďalšie.

 • Rýchlejšia cesta a žiadne kolóny vďaka aktuálnym informáciám o premávke
 • Upozornenia na mobilné rýchlostné kamery a radary
 • Navigačné pokyny na čelnom skle pomocou funkcie Head-up Display (HUD)
 • Bezpečné prechádzanie medzi pruhmi vďaka dynamickému asistentovi jazdných pruhov a zobrazovaniu križovatiek
 • Návrhy na parkovacie miesta s informáciami o cenách a dostupnosti
 • Natankujte za najlepšiu cenu
 • Bezpečnostné upozornenia na prudké zákruty a železničné priecestia
 • Upozornenia na obmedzenie rýchlosti priamo na mape
 • Upozornenia na stacionárne rýchlostné radary
 • Alternatívne trasy a viacero bodov trasy
 • Navigácia pre chodcov a turistické atrakcie
 • Palubná kamera Dashcam, ktorá nahráva záznam aj pri používaní navigácie
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

MAPS.ME

Pekne spracovaná a prehľadná aplikácia s mapami, ktorá slúži aj ako navigácia. Mapy Maps.me fungujú offline a navyše úplne zadarmo. Využívajú podrobné mapové podklady OpenStreetMaps, ktoré ponúkajú milióny bodov záujmu po celom svete, vrátane reštaurácií, turistických destinácií, čerpacích staníc či historických pamiatok. Podporované je offline vyhľadávanie, pridávanie záložiek s obľúbenými a často používanými destináciami, ich exportovanie a importovanie, ale aj zdieľanie  aktuálnej polohy.

Na mapách nechýba 3D zobrazenie a samozrejmosťou je aj nočný režim, ktorý príde vhod pri navigovaní počas noci. Jedinou nevýhodou aplikácie je, že nepodporuje hlasové povely v slovenčine, k dispozícii je však aspoň čeština.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie navigácie pre Android:

Verzia: 1.17.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.17.1
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 10.4.1.446
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.4.1.446
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Poznáte aj vy kvalitné aplikácie pre navigáciu a mapy? Podeľte sa s nimi v komentároch pod článkom!

 

 

 

27.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • KalichVydra

  Google mapy su jednosnacne top
  Potom here maps

 • Niekedy mi isiel hlas (zensky) v google mapach pri navigaci…teraz mi uz nejde, len mi pipne ked idem niekde do zatacky… zmenilo sa nieco abo je niekde chyba?

  • Robert Fico

   Podla mna su spravne obe moznosti. Nieco sa zmenilo (teraz ti nejdu hlasove instrukcie) a niekde je chyba. Aj jedno, aj druhe plati :-D
   Teraz vazne. Skus odinstalovat aktualizacie na google mapy a znova ich nainstalovat.

   • V tom to nebude, na starom telefone mi to ide tak isto ako aj na novom…proste len pipne v tvare zvonu ci co to je…Neviem ci to robi aj ostatnym ci nie

    • Robert Fico

     Pocuj, hodil by som ti sem linku na google support, ale moj prispevok by sa tu objavil az na druhy den. Tak som ti rovno napisal riesenie. Ale ked si natvrdly, tvoj problem.
     Hlavne nezabudni ist k volbam, vidim ze ty si moja cielova skupina ;-)

     • niesom natvrdly, na starom telefone som si viackrat daval novsie verzie cm 13, a snimi nanovo instaloval vsetko, takze aj mapy…na novom telefone na originalnej ROM mi robi to iste, takze sa mi neoplati si odinstalovat aktualizacie a dat ich späť…uz som to aj hladal davno na google support….preto sa pytam ci to robi aj ostatnym :) ….

  • Matias

   mne to pri CM11 robilo tiez, instaloval som vzdy nano gapps, mal som ale problemy s Exchange Services tak som tam dal micro gapps a od vtedy mi funguju aj hlasy v mapach

 • skoda9635

  keďže HERE ako jediné ponúkajú perfektnú navigáciu aj pre cyklistov nedám na nich dopustiť (perfektná je preto lebo vypočíta najkratšiu a aj najrovnejšiu cestu do cieľa s tým že berie do úvahy aj lesné alebo poľné cesty a zároveň vám ukáže aj prevýšenie, ktorá z tých trás je rovinatá ktorá kopcovitá a pod.)

  • kubo

   Dik za tip aspon to vyskúšam :)

   • Daniel Extremista Hajas

    Aj ja jazdím na Here ale paradoxne sú schopné ma sem tam nezmyselne odklonit z trasy a dat mi niekde koliecko akoby trestné a vrátia ma s5 na trasu. Nemám paru prečo to robí . Inak super.

    • kubo

     V aute pouzivam Sygic zatiaľ 100% spokojnosť a to som s ním prešiel Nemecko, Svajciarsko, Chorvatsko, Rakúsko aj Taliansko. Tá funkcia pre bicykel čo ukazuje aj profil trate ma zaujala.

     • skoda9635

      Tie informácie s prevýšením a grafom stúpania/klesania však ukazuje len pri pripojení na internet…len tak pre zaujímavosť.

    • skoda9635

     to robia na bicykli ? lebo autom som si prešiel aj 300 km za jeden deň s nimi a nebol problém nikde…Košice – Poprad – Rim. Sobota a nemali problém ani po strate signála v lese a veľmi rýchlo sa spamätali.

 • Tomáš

  Ja som spokojný s here a waze ?

 • Tomáško Dendis

  Ja osobne používam Here. Jazdil som s tým po Slovensku, Rakusku, Poľsku, dokonca Macedónsku a velmi dobre. Aj na Androide aj na iOS :) este musím na nich vyskúšať cyklistickú navigáciu. :) pre cyklistov odporúčam aplikáciu komoot ?

 • Bohuš

  Najspokojnejší som jednoznačne s Navigonom, ale v poslednej dobe si začínam zvykať na waze, ale pokiaľ som niekde stratil signál a zvolil som inú cestu ako navigácia tak sa navigácia pekne dlho spamätávala, alebo som ju musel reštartovať aby znovu korektne navigovala.

  • Waldo Gucci

   ano. waze bez konektivity nefunguje korektne. prepocitanie trasy offline je problematicke a vobec by som sa na taku trasu nespoliehal (offline rouging engin apky je katastrofalny a navyse vyuziva iba uz nacachovane mapy, cim dokaze vypocitat uplne nezmyselnu trasu) je to proste online navigacia.

 • mudryp1 .

  Každý deň waze a keď je náhodou problém napr.konkretne číslo ulice tak použijem google mapy.

  • Waldo Gucci

   inak Waze vyuziva aj integraciu na databazu adresnych bodov googlemaps. staci vo vysledkoch vyhladavania prepnut do zalozky (G)oogle. vtedy Waze pouzije polohu danej adresy z googlemaps databazy.

   • mudryp1 .

    Mozes to prosim konkretnejsie popisat ja to neviem najst…vdaka

    • Waldo Gucci

     napis nejaku adresu do vyhladavania a odosli (enter)
     zobrazi sa ti obrazovka s mapkou, pod nou zoznam a uplne dole tri buttony:
     vysledky vyhladavania, miesta a Google
     teda takto je to v aktualnej verzii pre Android

     • mudryp1 .

      Už mám super,vdaka

 • Riki Piki

  Offline zdarma jednoznacne Here, z platenych iGO a z online stacia Google. Sygic pouziva TomTom mapy, preto nedoporucujem.

 • Atec

  Doteraz som nedal dopustiť na Waze. Lenže sa to horší: opakovane ma zaviedol úplne inam, začal zobrazovať reklamy a mapy sú už pozamykané, editovať ich môže už len ‘elita’. Čaro komunitnej navigacie je preč.

  • Waldo Gucci

   mapy su pozamykane, lebo dochadzalo k ich poskodzovaniu. zvacsa islo pravdepodobne o nevedome/neumyselne poskodenie, ktore vyplyva s nedostatocnych vedomosti o tom ako upravy map vobec funguju.
   zaroven su pozamykane len tam, kde su celkovo v slusnom stave, bez zjavnych hrubych chyb. takze povedzme na vychode su zamknute takmer vylucne len hlavne cesty. na zapade je mapa v podstate hotova, s minimom chyb.
   stale vsak mozes poziadat o odomknutie na fore a upravit to co potrebujes.
   alebo iba nahlasit chybu z aplikacie a vyriesi ju niekto iny v priebehu niekolkych dni.
   aj vdaka zamykaniu je nasa mapa kvalitna a spolahliva

   reklama nie je extra otravna, zobrazuje sa len ked stojis aj to iba niekolko krat za jazdu.

 • Feri Inštalatér

  TomTom mapy su nahovno, nepresne a zastarale, okrem ineho este doteraz tam nie je ani len zakreslena dialnica pri Levoci. O to viac to zaboli ked si zato pytaju nie male peniaze . . . .
  Najpresnejsi a najpodrobnejsi je jednoznacne WAZE v spolupraci s Googlom tvoria neprekonatelnu dvojicu, v pripade ak aj nahodou objavim nejaku chybu tak sa to da velmi rychlo a lahko opravit. Inak velmi spolahlivy a tiez presny je aj HERE We Go.

 • Mareck Števuliak

  Som na leto v USA a HERE ma neraz zachránila. Pre mňa top

+