MojAndroid

Navigácia v mobile patrí do základnej výbavy každého vodiča. Využitie nájdu v prípadoch, kedy nevieme kde sa nachádza konkrétne adresa, miesto alebo cestujeme do zahraničia. Vďaka dostatočne presnému GPS a dobrej aplikácii už nemusíte v cudzom meste vôbec blúdiť. Nehovoriac o tom, že vďaka nej sa bez problémov dostanete až do svojej vytúženej destinácie. My vám dnes prinášame prehľad tých najlepších aplikácií, ktoré by vám na cestách alebo potulkách mestom nemali chýbať.

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. V ponuke obchodu Play nájdete niekoľko desiatok aplikácií, ktoré sú určené pre navigáciu. Len niekoľko z nich sa však radí ku skutočnej špičke a môžeme ich odporúčať pre každodenné používanie. Je dosť možné, že ak patríte medzi dlhoročných používateľov smartfónov, tak už ste o nich počuli, ak ale nie, určite by ste o nich počuť mali. Toto je TOP 7 navigácií pre Android.

Google Mapy

Dobre ich pozná väčšina z vás. Google mapy dnes patria k najlepším GPS navigáciám na trhu, a to aj napriek tomu, že sú k dispozícii úplne zadarmo. Ich nevýhodou je, že pre správne fungovanie sa musia pripojiť k WiFi alebo k mobilnému internetu. Na využívanie navigácie však môžete využiť tiež funkciu tzv. offline oblastí, ktoré si môžete uložiť do internej pamäte zariadenia. Mapy vás budú v nich vedieť naviesť aj v prípade, že nebudete pripojení k internetu.

Google Mapy majú tiež tú výhodu, že pomocou nich nájdete skutočne väčšinu miest, vrátane podrobných informácií a recenzií, ku ktorým má Google prístup. S aplikáciou môžete naplánovať cestu aj s medzi-zastávkami. Veľkým plusom sú tiež aktuálne informácie o dopravných zápchach a nehodách s aktívnym vyhľadávaním alternatívnych trás a samozrejme aj podpora pre navigáciu peši, či navigácie v jazdných pruhoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Waze

Waze je už dlhšie vo vlastníctve Google, a to znamená, že je pomerne úzko naviazaný práve na Google mapy. Očakávať môžete rovnako kvalitné mapové podklady, vyhľadávanie, ako aj informácie o dopravnej situácii. Vo Waze však nájdete aj upozornenia na policajné hliadky, ktoré nahlasujú ostatní vodiči využívajúci túto aplikáciu. A práve to je to, čo robí túto navigáciou unikátnou. Waze totižto dodáva aj sociálny rozmer navigovania, pri ktorom sa informácie o dopravnej situácii šíria najmä vďaka samotným vodičom.

Samozrejme, aj tu nájdete podporu funkcií, ako návrhy alternatívnych trás na základe aktuálnej dopravnej situácie, hľadanie najnižšej ceny benzínu v okolí podľa cien aktualizovaných ostatnými používateľmi a hlasovými pokynmi v slovenčine. Navyše, do aplikácie môžte pridať priateľov, s ktorými môžete zdieľať svoju polohu alebo priebežne ich informovať o čase vášho príchodu. Ďalšie funkcie sú:

 • Odoslanie času príchodu a informácie o vašej trase tomu, s kým máte stretnutie
 • Učí sa vaše najčastejšie ciele, časy odchodu do nich ako aj vami preferované trasy
 • Nájde najlacnejšiu čerpaciu stanicu na vašej ceste
 • Pridavanie priateľov z Facebooku a synchronizácia s Kontaktami
 • Sledovanie ETA priateľov, s ktorými smerujete do rovnakého cieľa
 • Navigácia na udalosti z Facebooku alebo Kalendára na jeden dotyk
 • Body za vaše informačné príspevky na postup nahor v rebríčku vašej komunity
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

HERE WeGo

Ďalšou veľmi podarenou aplikáciou dostupnou úplne zadarmo sú mapy HERE WeGo. Tie sú bezplatnou alternatívou k turn-by-turn navigácii vo vašom mobilnom zariadení. Okrem prehľadného prostredia a pekne spracovanej grafiky ponúkajú aj niekoľko ďalších výhod – napríklad offline navigovanie. Stačí, aby ste si mapy raz stiahli do svojho mobilu a môžete sa nechať navigovať aj v zahraničí bez nutnosti pripojenia k internetu.

Navigácia Here WeGo  ponúka všetko, čo by ste od aplikácie tohto druhu očakávali. Okrem 2D náhľadu je dostupná aj 3D mapa, hlasové povely v slovenčine či zobrazenie bodov záujmov priamo na mape. Veľmi praktickou funkciou je aj navigovanie “až do obývačky”. To znamená, že akonáhle vystúpite z auta, prepnete na pešiu navigáciu a tá vás dovedie až priamo do cieľa, či už idete k niekomu domov, do reštaurácie alebo do múzea. Samozrejmosťou je aj zobrazenie nehôd či prekážok na ceste. No a nedávno pribudlo aj zdieľanie trasy s priateľmi a podpora pre navigovanie pri jazde na bicykli. Here WeGo jednoducho obsahujú všetko, čo na navigovanie budete potrebovať.

Náš tip
HERE mapy sa po novom volajú HERE WeGo. Prinášajú nové funkcie

Verzia: 2.0.12056
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.12056
Aktuálna cena: Zdarma

MapFactor: GPS Navigation

Ďalšia bezplatná navigácia, ktorá vás krok za krokom dovedie až do cieľa. Využíva mapové podklady z OpenStreetMaps, pričom tieto sa sťahujú priamo do pamäte zariadenia. Funguje teda úplne sebestačne bez potreby internetového pripojenia. V zozname funkcií navigácie nechýba navigovanie pomocou hlasu, plánovanie trasy, 2D a 3D zobrazenie máp, vyhľadávanie adries a súradníc, či zvukové upozornenia na radary.

S aplikáciou MapFactor sa môžete nechať navigovať nielen pri jazde autom a bicyklom, ale aj pri chôdzi. K dispozícii sú ale aj TomTom mapy s podporou radenia do jazdných pruhov a presnejšieho výpočtu dĺžky trasy. Za tie si však musíte už priplatiť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Navmii GPS World

Navigácia Navmii GPS World je plnohodnotná offline navigácia, ktorú v obchode Play získate úplne zadarmo. Aplikácia ponúka mapy väčšiny európskych krajín, ktoré si môžete stiahnuť do pamäte vášho zariadenia pri prvotnom nastavení alebo aj počas používania. K dispozícii je aj niekoľko rôznych hlasových lokalizácií vrátane češtiny, no slovenčina zatiaľ dostupná nie je.

Bez ohľadu na to, ponúka Navmii aktuálne informácie o doprave, upozornenia na prekročenie rýchlosti, automatickú zmenu trasy, body záujmu, Heads-Up displej, denný a nočný režim a veľa ďalších funkcií. Aplikácia je teda výbornou náhradou za oveľa drahšie alternatívy. Mapové podklady sú získané zo zadarmo dostupných OpenStreetMaps.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Sygic

Navigácia Sygic je akýmsi preborníkom vo svojej kategórii a dnes patrí k tým najlepším navigáciám vôbec. Hoci za jej využívanie musíte zaplatiť, väčšinou ide o doživotnú licenciu, do ktorej sa investovať oplatí. Za svoje peniaze získate nielen prehľadnú, ale aj funkciami nabitú navigáciu, ktorá neustále pridáva novinky a vylepšenia. Sygic pracuje s mapami spoločnosti TomTom, ktoré patria medzi špičku a ponúkajú naozaj dobré pokrytie a spracovanie komunikácií aj na odľahlejších miestach sveta. Samozrejmosťou sú milióny bodov záujmu po celom svete, zobrazenie 3D máp, navigácia v jazdných pruhoch, či vyhľadávanie parkovania.

Funkcií, ktoré Sygic ponúka je naozaj veľa môžete ich rozšíriť aj o tie, ktoré ponúkajú aplikácie Policajné radary, Sygic Truck Navigation a ďalšie.

 • Rýchlejšia cesta a žiadne kolóny vďaka aktuálnym informáciám o premávke
 • Upozornenia na mobilné rýchlostné kamery a radary
 • Navigačné pokyny na čelnom skle pomocou funkcie Head-up Display (HUD)
 • Bezpečné prechádzanie medzi pruhmi vďaka dynamickému asistentovi jazdných pruhov a zobrazovaniu križovatiek
 • Návrhy na parkovacie miesta s informáciami o cenách a dostupnosti
 • Natankujte za najlepšiu cenu
 • Bezpečnostné upozornenia na prudké zákruty a železničné priecestia
 • Upozornenia na obmedzenie rýchlosti priamo na mape
 • Upozornenia na stacionárne rýchlostné radary
 • Alternatívne trasy a viacero bodov trasy
 • Navigácia pre chodcov a turistické atrakcie
 • Palubná kamera Dashcam, ktorá nahráva záznam aj pri používaní navigácie
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

MAPS.ME

Pekne spracovaná a prehľadná aplikácia s mapami, ktorá slúži aj ako navigácia. Mapy Maps.me fungujú offline a navyše úplne zadarmo. Využívajú podrobné mapové podklady OpenStreetMaps, ktoré ponúkajú milióny bodov záujmu po celom svete, vrátane reštaurácií, turistických destinácií, čerpacích staníc či historických pamiatok. Podporované je offline vyhľadávanie, pridávanie záložiek s obľúbenými a často používanými destináciami, ich exportovanie a importovanie, ale aj zdieľanie  aktuálnej polohy.

Na mapách nechýba 3D zobrazenie a samozrejmosťou je aj nočný režim, ktorý príde vhod pri navigovaní počas noci. Jedinou nevýhodou aplikácie je, že nepodporuje hlasové povely v slovenčine, k dispozícii je však aspoň čeština.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie navigácie pre Android:

Verzia: 1.17.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.17.1
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 10.4.1.446
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.4.1.446
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Poznáte aj vy kvalitné aplikácie pre navigáciu a mapy? Podeľte sa s nimi v komentároch pod článkom!

 

 

 

27.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+