MojAndroid

Leto je pre mnohých z nás časom oddychu a relaxu, no to neznamená, že v lete nemáme žiadne povinnosti a úlohy. Tie je v lete možno ešte potrebnejšie dokumentovať, pretože popri voľnočasových aktivitách máme tendenciu na niečo dôležité zabudnúť. V tomto smere môžu byť veľmi nápomocné aplikácie pre správu úloh a povinností, ktorých nájdete v obchode Play veľké množstvo a ktoré dokážu skutočne zmeniť spôsob, akým funguje váš život.

Any.DO

Náš výber aplikácií začneme titulom, ktorý je zrejme mnohým z vás pomerne známy. Aplikácia Any.DO je skvelým to-do list manažérom, ktorého veľkou prednosťou je prehľadnosť. Všetky vaše úlohy budete mať prehľadne uložené a bez problémov zistíte, koľko vás toho ešte v danom dni čaká. Aplikácia vám umožní pozerať sa na úlohy v čase, ale aj na jednotlivé projekty, ku ktorým úlohy patria. Tiež môžete pridávať upozornenia, poznámky a aj celé súbory. Okrem toho je možné úlohy zdieľať, čo využijete pri práci v tímoch, ale napríklad aj pri zdieľaní nákupného zoznamu s vašou polovičkou. Aplikácia je k dispozícii pre väčšinu veľkých platforiem a stiahnuť si ju môžete zadarmo, no nájdete tu aj mikrotransakcie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Evernote

Služba Evernote ponúka také široké spektrum možností, že nemôže chýbať ani v našom výbere najlepších aplikácií pre správu úloh. Nemyslíme pritom iba jej funkciu pre vytváranie zoznamov úloh, ale aj ďalšie zaujímavé funkcie, ktorými aplikácia disponuje. K dispozícii máte napríklad možnosť ukladania článkov na offline čítanie, čo môžete jednoducho využiť na vytvorenie komplexných úloh. Tieto články môžete pridať k projektom, kde už budete mať iné úlohy a poznámky. Výhodou služby tak je, že si do nej môžete uložiť takmer akýkoľvek obsah a mať tak k dispozícii všetky potrebné informácie. To bežné to-do list aplikácie neumožňujú a ide o funkciu, ktorá robí z Evernote veľmi zaujímavú službu. Aj v tomto prípade ide o aplikáciu, ktorá je k dispozícii zadarmo, no dosť veľká časť funkcionality je dnes už spoplatnená.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

GTasks

Ak hľadáte jednoduchú aplikáciu na správu úloh, určite by ste nemalo obísť GTasks. Tá ponúka veľmi prehľadné a minimalistické prostredie, vďaka čomu uspokojí najmä tých používateľov, ktorí chcú jednoduchú a funkčnú aplikáciu. Jej výhodou je, že vytvorené úlohy sa priamo synchronizujú s Google kalendárom. Samozrejme, ani tu nechýbajú rôzne zaujímavé možnosti, ako napríklad hromadné pridávanie úloh, zdieľanie úloh s priateľmi či kolegami, pridávanie opakujúcich sa úloh a podobné funkcie, ktoré by ste v takejto aplikácii mohli očakávať. Výhodou je v tomto prípade fakt, že tu nenájdete žiadne mikrotransakcie, no aj napriek tomu je aplikácia dostupná zadarmo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Keep

Aplikácia Keep je úzko previazaná s vašim Google účtom. Tento titul ale zrejme netreba nikomu predstavovať. Ide o štandardnú aplikáciu na písanie poznámok, ktorá ponúka veľmi prehľadné prostredie, no dnes už aj množstvo funkcií. Stále je primárnym cieľom aplikácie jednoduchosť, čo mnohí z vás určite ocenia. Môžete si vytvárať klasické poznámky, zoznamy, poznámky s fotografiami, hlasové poznámky a aj písať poznámky rukou. Jednotlivé poznámky môžete farebne odlíšiť, no chýba tu možnosť vytvoriť si skupiny poznámok, resp. projekty. Poznámky ale môžete bez problémov zdieľať s vašimi známymi a naplno tak využívať službu Keep, ktorá je k dispozícii úplne zadarmo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Remember The Milk

Ak používate aplikácie s úlohami najmä preto, aby ste na nič nezabudli, možno oceníte funkcie a formu aplikácie Remember The Milk. Tá ponúka jednoduché prostredie a užitočné funkcie, ktoré vám umožnia zapísať si poznámku veľmi rýchlo a nastaviť hneď niekoľko spôsobov, akými budete na danú úlohu upozornení. Môže to byť e-mail, správa, správa na sociálnej sieti Twitter či mobilné upozornenie. Samozrejme, nechýbajú ani ďalšie pokročilé funkcie pre správu úloh. Môžete ich kategorizovať, označovať farbami a aj v nich vyhľadávať. Aplikáciu je tiež možné prepojiť s Gmailom, Google kalendárom, Twitterom, službou Evernote a mnohými ďalšími. Titul Remember The Milk ponúka veľmi prehľadné prostredie a jednoduché ovládanie a v obchode Play je k dispozícii zadarmo bez akýchkoľvek ďalších mikrotransakcií.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

TickTick

Pre používateľov hľadajúcich štýl a jednoduchosť je k dispozícii aj skvelá aplikácia TickTick. Tá ponúka prehľadné prostredie, jednoduché ovládacie prvky a množstvo užitočných funkcií, ktoré sa netlačia nasilu do popredia, no zároveň sú dostupné vždy, keď ich budete potrebovať. Úlohy si tu môžete bez problémov synchronizovať naprieč zariadeniami a nastaviť si môžete aj opakujúce sa úlohy. Jednoduché prostredie pôsobí kompaktne a umožní vám získať prehľad o všetkých vašich úlohách. Úlohy môžete pridávať dokonca aj prostredníctvom e-mailu a problémom nie je ani pridávanie príloh k úlohám. Ide tak o kompaktnú, no skutočne výkonnú aplikáciu, ktorá je v obchode Play dostupná zadarmo, no tu už nájdete aj naše neobľúbené mikrotransakcie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Todoist

Ak nás sledujete už dlhšie, možno viete, že Todoist je náš (môj) obľúbený nástroj na správu úloh. Ide o robustnú aplikáciu, ktorá je k dispozícii na všetkých populárnych platformách a umožňuje bezproblémovú synchronizáciu všetkých úloh. Tie je možné rozdeliť do projektov, pridať im prioritu a aj špeciálne značky, na základe ktorých je možné úlohy lepšie filtrovať. Okrem toho je možné jednotlivé úlohy aj zdieľať a bez problémov si nastaviť aj opakujúce sa úlohy. Výhodou aplikácie je aj možnosť zadávať úlohy v prirodzenom jazyku, no toto nie je možné v slovenčine. Okrem toho poteší integrácia s viacerými známymi službami, vďaka čomu budete mať svoje úlohy vždy poruke. Vlajkovou funkciou aplikácie je Karma, ktorá vás má motivovať za splnenie úloh. Služba je dostupná aj zdarma, no tu niektoré funkcie chýbajú. Najväčším nedostatkom je možnosť nastaviť si upozornenia pre jednotlivé úlohy, no túto a mnohé ďalšie funkcie je možné získať prostredníctvom predplatného, ktoré stojí 28,99 EUR ročne.

Verzia: 12.7
Aktuálna cena: Zdarma

Wunderlist

Tak, ako sme náš výber začali známou aplikáciou, ho aj uzatvárame veľmi obľúbeným titulom. Ak ste si ešte doteraz nenašli medzi týmito aplikáciami tú, ktorá by vás oslovila, je možné, že práve Wunderlist túto úlohu splní. Rovnako ako v prípade aplikácie Todoist, aj tu ide o robustný a komplexný nástroj, ktorý využijete pri vašich každodenných aktivitách. Vytvárať si môžete prehľadné projekty, do ktorých následne zaradíte jednotlivé úlohy a dosiahnete vyššiu úroveň organizácie. Aj v tomto prípade platí, že sa môžete tešiť na podporu všetkých populárnych platforiem. K úlohám môžete pridávať aj v tomto prípade rôzne prílohy a mať tak poruke všetky materiály potrebné pre splnenie úlohy. Aplikáciu si môžete vyskúšať zadarmo, no niektoré jej funkcie sú dostupné formou in-app nákupu za 49,99 USD ročne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

19.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+