V obchode Play sa nachádzajú tisíce zaujímavých aplikácií, ktorými môžete oživiť svoj smartfón. Vďaka tejto variabilite je skutočne veľmi náročné nájsť dvoch používateľov, ktorí by mali na svojom smartfóne nainštalované presne tie isté aplikácie. Aj napriek tomu, že sa to nestáva, tá možnosť tu je. Obchod Play je totiž centrom takmer všetkých dostupných Android aplikácií. Nie všetky sa sem ale dostanú. V niektorých prípadoch je to voľba vývojára, ktorý nechce platiť províziu spoločnosti Google za predaj svojej aplikácie, inokedy sú dôvodom regulačné obmedzenia obchodu. Teraz vám ale prinášame zoznam najlepších aplikácií, ktoré v obchode Play nenájdete.
Humble Bundle
Ak patríte medzi fanúšikov mobilných hier, titul Humble Bundle vám zrejme predstavovať nemusíme. Aplikácia funguje veľmi zaujímavo – prostredníctvom nej je možné kúpiť si celý balíček hier za zvýhodnenú cenu. Táto cena je dobrovoľná, no je potrebné zaplatiť aspoň vopred stanovenú minimálnu cenu. Ak ale zaplatíte za balíček viac ako je priemer, dostanete ešte nejaké aplikácie navyše. Ide o skvelý spôsob nákupu, ale aj predaja aplikácií, kde získavajú používatelia aj aj vývojári. Časť z poplatku pritom ide aj na charitu, takže takouto kúpou robíte ešte aj dobrú vec. Aplikácia bola istý čas dostupná v obchode Play, no teraz ju nájdete už iba vo forme APK súboru. V poslednom období je takto možné kúpiť si aj aplikácie pre počítačové operačné systémy, takže Humble Bundle takto ešte viac rozširuje svoju užitočnosť.
Odkaz na stiahnutie aplikácie Humble Bundle
Videoder
Sieť YouTube je síce veľmi populárna, no jej plnohodnotné využívanie je obmedzené prístupom k internetu. Najmä mobilný internet u nás ešte nie je na takej úrovni, že by ste všade na Slovensku mali dostatočne dobré pripojenie k tomu, aby ste si mohli užívať YouTube videá bez obmedzení a v dobrej kvalite. Našťastie, existuje riešenie. Hoci aj v obchode Play nájdete aplikácie na sťahovanie videí z YouTube, titul Videoder patrí medzi tie najlepšie a v obchode sa nenachádza. Umožňuje sťahovanie videí vo vysokom rozlíšení, ale zároveň máte na výber aj možnosť stiahnutia iba MP3 stopy z videa, čím môžete získať skladbu z video-klipu. Pri takomto sťahovaní je ale potrebné dávať pozor na dodržiavanie autorských práv.
Odkaz na stiahnutie aplikácie Videoder
CyanogenMod Installer
Ak patríte medzi pokročilých používateľov systému Android a máte skúsenosti s ROOT-om a inštalovaním alternatívnych ROM, možno ste už o tejto aplikácii počuli. CyanogenMod Installer chvíľu pobudol aj v obchode Play, no neskôr bol odtiaľ odstránený. Dôvodom je zrejme fakt, že aplikácia navádza používateľov, aby porušili záručné podmienky a nainštalovali si alternatívnu ROM pre svoje zariadenie. Aplikácia uľahčuje aktiváciu ADB, vďaka čomu je inštalácia ROM CyanogenMod oveľa jednoduchšia.
Odkaz na stiahnutie aplikácie CyanogenMod Installer
LMT Launcher
Ťažko povedať, prečo táto aplikácia nie je dostupná v obchode Play. Ide o veľmi užitočný nástroj, ktorý uľahčuje navigáciu v systéme Android. Ide o výsuvné koláčové tlačidlo, ktoré aktivujete gestom potiahnutia z hrany displeja a môžete si ho sami nakonfigurovať. Môžete sem pridať rôzne skratky a funkcie, vďaka ktorým bude orientácia v systéme oveľa jednoduchšia a vďaka prvku prispôsobenia bude vyhovovať práve vám a vašim potrebám. Podobné funkcie sú často súčasťou alternatívnych ROM, resp. sú dostupné vo forme rozšírenia pre ROOT-nuté zariadenia. LMT Launcher ale nepotrebuje k správnemu fungovaniu ROOT, a tak môže byť atraktívny pre širokú škálu používateľov.
Odkaz na stiahnutie aplikácie LMT Launcher
Transdroid
Ak svoje mobilné zariadenie s Androidom využívate naplno, určite by vašej pozornosti nemala uniknúť aplikácia Transdroid. Tá ponúka skvelé funkcie pre sťahovanie torrentov a umožňuje aj pokročilú prácu s nimi. Torrenty môžete pozastaviť a nastaviť aj ich prioritu pri sťahovaní. Aplikácia je kompatibilná s viacerými populárnymi torrentovými klientmi, ako napríklad uTorrent, Vuze či Deluge. V obchode Play sa nachádza aplikácia s obmedzenými funkciami s názvom Transdrone, no plnohodnotný titul Transdroid ponúka extra funkcie, ako napríklad vyhľadávanie torrentov priamo v aplikácii či sledovanie RSS zoznamu noviniek s torrentami. Aj tu ale platí, že pri sťahovaní torrentov je potrebné dodržiavanie autorských práv.
Odkaz na stiahnutie aplikácie Transdroid
Samozrejme, mimo obchodu Play sa nachádza ešte obrovské množstvo aplikácií. Ktoré z nich používate vy? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.
Zdroj: Android Pit
Z prvej časti ma síce nezaujala žiadna, ale teším sa na ďalšie časti :)
Pre mňa najdôležitejšia apka, ktorú musím mať a nie je v Obchode, je AdAway, blokovanie reklám v takmer celom systéme (apky, web,…). Nedávno som začal používať XDA Labs, nie len na sledovanie XDA fóra, ale sú tam dostupné aj na stiahnutie aplikácie, alfa, beta verzie, apky, ktoré sú dostupné na XDA, Xposed moduly, témy, tapety… Podľa mňa celkom užitočná… PlayMusicExporter, má síce problém teraz s fungovaním na Androide 6, ale používal som ho predtým, pomocou neho si jednoducho stiahnete zakúpenú hudbu z Google Music. Preložené apky (SK/CZ) pre náramok MiBand a Yi Smart kameru, ktoré tiež nie sú bohužiaľ dostupné v obchode, ale sú oficiálne preložené komunitou, ktorá prekladá aj MiOS. A nakoniec Xposed moduly :)
Pre mna to je momentalne APKTOOL pre android. Priamo na zariadeni je mozne upravovat takmer vsetky aplikacie. Pridavat podporu pre material dizajn, apkam, ktore ju nemaju, ale dokazu ju “spracovat”, pridat slovencinu, odstranit nepotrebne jazyky, duplicitne subory, ktore vase rozlisenie nepotrebuje. Proste takmer vsetko co “stolova” PC verzia.
V prilohe Naked Browser Pro a Clean Music (Player ma po mojej uprave slovencinu, material dizajn a velkost 105 kB)
Apktool, používam aj ja, občas. Preklady sa snažím riešiť oficiálne cez autora aplikácie, buď ak má niekde na stránke (Crowdin, atď) alebo mu posielam strings.xml mailom. No ak sa nedá, tak ako si písal, cez apktool. Teraz som si chcel spraviť testovaciu verziu, pre kontrolu prekladu, pre MiFit v2, ale bohužiaľ apka sa nedá rozbaliť cez apktool :(
Skade máš preložené aplikácie k Mi Band a Yi kamere?
Nedávno som si objednal Mi Band a celkom by bodlo to mať po slovensky.
MiFit:
http://www.miuios.cz/viewtopic.php?f=157&t=5408
A kameru myslíš tú ako GoPro, alebo Smart (povedzme, že na sledovanie)?
Ja mám Smart a apku odtiaľto:
http://www.miuios.cz/viewtopic.php?f=157&t=8080
Všetky, oficiálne poprekladané nájdeš tu:
http://www.miuios.cz/viewforum.php?f=157
;)
Preložená MiFit v2 už je aj v V Obchode Play :)
Ešte nie je nakomplet, stále na tom pracujeme ;)
Správca súborov – Mixplorer
https://sites.google.com/site/mixplorer/