MojAndroid

Vianočné sviatky patria sú už tradične rušné na slovenských cestách. Tohtoročné usporiadanie sviatkov spôsobilo, že v priebehu dvoch týždňov sa mnohí Slováci presúvajú cez krajinu aj niekoľkokrát. Dnes a zajtra sa očakáva veľký tlak na slovenské cesty z dôvodu cestovania na silvestrovské chaty. Ak sa aj vy niekam chystáte, či už vlakom, autobusom alebo vlastným autom, určite si na cestách dávajte pozor. My vám prinášame výber aplikácií, ktoré vám môžu cestu zjednodušiť či urýchliť.

Waze

Ak cestujete autom, určite vybavte svoj smartfón navigáciou Waze. Tá sa v najbližších dňoch bude hodiť viac ako inokedy. Môžeme očakávať, že na cestách bude oveľa viac mimoriadnych udalostí ako počas bežného piatku či víkendu a vždy je dobré o nich vedieť dopredu. Posledné predpovede počasia tiež nie sú najpriaznivejšie a počítať môžete s kolónami či neprejazdnými miestami. Na všetko vás Waze upozorní už pri plánovaní vašej trasy, ktorú dokáže dynamicky preplánovať na základe novovzniknutých situácií.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Sygic

Skvelou offline alternatívou k navigácii Waze je slovenský Sygic. Ten ste si v posledných mesiacoch mohli zakúpiť v skvelých akciách spolu s ďalšími funkciami, ktoré táto GPS navigácia ponúka. Okrem offline máp a hlasovej navigácie je to napríklad head-up displej, ktorý sa zobrazí priamo na skle vášho auta a umožní vám tak sledovať premávku a zároveň kontrolovať najbližšiu zmenu smeru a čas príjazdu. K dispozícii je aj balíček s dopravnými informáciami či moderná Real View navigácia, ktorá využíva rozšírenú realitu a vašu trasu zobrazuje priamo na ceste pred vami.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

Google Mapy

Obe predchádzajúce aplikácie vám pomôžu rýchlo a bezpečne dopraviť sa z bodu A do bodu B, no keď sa dostanete do vytúženej destinácie, Google Mapy budú vašim najlepším spoločníkom. Nájdete tu najviac informácií o miestnych podnikoch, obchodoch či turistických atrakciách. Zároveň môžete aj Google Mapy využiť ako GPS navigáciu s tým, že sa môžete tešiť aj na informácie o premávke.

Cestovné poriadky CP

Šikovná slovenská aplikácia už nejaký čas doprevádza svojich fanúšikov po celom Slovensku. Aplikácia kombinuje informácie o vlakoch, autobusoch, ale aj vozidlách MHD. Vďaka tomu sa lepšie zorientujete v novom meste a na celý výlet vám bude stačiť jediná aplikácia. Potešia aktuálne informácie o linkách MHD vo väčšine aj menších slovenských miest, takže bez ohľadu na to, kam cestujete, nezostanete odrezaní od sveta.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

SMS Lístky – vlaky ZSSK

Od tohto roku je možné kupovať si lístky na vlak ZSSK aj prostredníctvom SMS, no ešte jednoduchšie je to pomocou aplikácie SMS Lístky. Tá si pamätá formu týchto SMS správ a aj číslo, na ktoré ju treba odoslať, a tak všetko zvládne za vás. Vy si v ponuke aplikácie iba vyberiete druh lístka o ktorý máte záujem a všetko ostatné zvládne aplikácia. Je to oveľa jednoduchšie a najmä opakované kúpy takého istého alebo podobného lístka sú vďaka aplikácii neporovnateľne rýchlejšie.

Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma

Meškanie vlaku

Počas nadchádzajúcich dní môžete očakávať aj to, že spoje nepôjdu na čas. Aplikácia Meškanie vlaku robí presne to, čo názov naznačuje – zobrazuje aktuálne meškanie vlakov. Aplikácia zobrazí meškanie vlakov na Slovensku a aj niektorých medzinárodných spojov v zahraničí, najmä EC spojov na území ČR. Vlaky môžete hľadať podľa čísla či podľa zastávok. Okrem toho si spoje môžete pridať medzi vaše obľúbené a neskôr ich tak nájsť oveľa rýchlejšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

CG Transit

Skvelým komplexným riešením pri preprave vlakom alebo autobusom je aj aplikácia CG Transit. Tá má oproti konkurencii veľkú výhodu – umožňuje stiahnutie cestovných poriadkov do pamäte zariadenia a aktuálne informácie o odchodoch spojov tak budete mať k dispozícii aj bez pripojenia k internetu. To sa hodí najmä ak cestujete niekde, kde očakávate horší signál. Ak ale budete pripojení k internetu, tešiť sa môžete aj na aktuálne informácie o meškaniach. Tiež platí, že v aplikácií okrem vlakových a autobusových spojov nájdete informácie o MHD vo väčšine slovenských miest a aj tieto si môžete stiahnuť pre používanie v offline režime.

Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Ako cestujete na Silvestra vy? Ktorú aplikáciu k tomu použijete? Neváhajte a podeľte sa s nami a ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom o vaše tipy pre najlepšie aplikácie na silvestrovskú cestu.

29.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+