MojAndroid

Na dnešnom trhu nájdete desiatky Android smartfónov, ktoré ponúkajú čítačku odtlačkov prstov. Tá sa totižto v tomto roku stala “povinnou” výbavou zariadení už aj v najnižšej triede, a tak je čoraz zložitejšie vybrať si ten správny smartfón. Dnešný výber smartfónov až tak neprihliada na parametre zariadenia v takej miere, ako na samotnú čítačku odtlačkov, a tak v ňom nájdete aj výkonovo slabšie zariadenia, ktoré však ponúkajú zaujímavé funkcie čítačky odtlačkov.

Samsung Galaxy Note 8

Aktuálne jeden z najlepšie vybavených Android smartfónov obsahuje samozrejme aj čítačku odtlačkov prstov. Samsung ju v tomto modeli umiestnil na zadnú stranu zariadenia, hneď vedľa fotoaparátu, čo vyvolalo medzi používateľmi rôzne diskusie. Niektorí hovoria, že pri používaní čítačky často zašpinia aj šošovku samotného fotoaparátu, iní sú zas spokojní, že sa čítačka premiestnila spod displeja na zadnú stranu zariadenia (už pri modeli S8). Note 8 ponúka okrem iného aj 6,3″ SuperAMOLED displej s 1440p rozlíšením, 8-jadrový procesor Exynos 8895 Octa a až 6 GB RAM, takže po stránke výkonu dnes nemá veľa konkurentov.

BlackBerry KeyOne

Jedným z najnetradičnejších zariadení v tomto výbere je BlackBerry KeyOne. Ide o smartfón, ktorý má ako jeden z mála zabudovanú hardvérovú klávesnicu, ktorá je inak citlivá aj na dotyk, nielen na stlačenie. Okrem pohybu v menu tak môžete niektoré klávesy využiť aj inak. Napríklad v medzerníku je zabudovaná aj čítačka odtlačkov prstov, s ktorou si môžete zabezpečiť svoje zariadenie. Inak v tomto modeli nájdeme výkonnú výbavu, ktorá obsahuje 3 GB RAM (4 GB v black edition), 4,5″ HD displej, či procesor Snapdragon 625.

blackberry keyone

Huawei Mate 10 Pro

Vlajková loď spoločnosti Huawei, ktorá je stará len niekoľko týždňov, má vo svojej konštrukcii pochopiteľne taktiež zabudovanú čítačku odtlačkov. Tá sa rovnako presťahovala na zadnú stranu zariadenia. Ako v predošlých modeloch, aj v prípade Mate 10 Pro ponúka extrémnu rýchlosť a presnosť. Huawei je v tejto oblasti naozaj jednotkou. Okrem toho ponúka čítačka odtlačkov aj rôzne akcie, napríklad ňou viete listovať v systéme pri pohyboch do strán, prípadne zhotoviť fotografiu jej dlhším podržaním. Okrem toho ponúka model Huawei Mate 10 Pro naozaj špičkovú výbavu, vrátane 6″ displeja, 4/6 GB RAM a 8-jadrového procesora Hisilicon Kirin 970.

Huawei Mate 10

Xiaomi Mi6

Snímačom odtlačkov prstvo disponuje aj jeden z najlepšie vybavených Xiaomi smartfónov. Reč je o modeli Xiaomi Mi6, ktorý dokáže snímač odtlačkov využívať nielen na odomykanie displeja, ale aj na ochranu súkromia, či ako zámok aplikácií. Tieto funkcie sú pritom zabudované priamo v systéme a nemusíte si na ich fungovanie sťahovať aplikáciu tretích strán. Z vlastnej skúsenosti môžeme povedať, že snímač odtlačkov funguje bezproblémovo, dokonca aj vtedy, ak máte prst trochu špinavý alebo vlhký. Xiaomi Mi6 okrem toho ponúka 6 GB RAM, 5,15″ Full HD displej a procesor Snapdragon 835.

Xiaomi Mi6

Kúpiť Xiaomi Mi6 v e-shope GearBest za iba 342 EUR!

Moto X4

V našom výbere zariadení so zaujímavou čítačkou odtlačkov nesmie chýbať ani smartfón Motorola. Tentokrát sme sa rozhodli pre horúcu novinku na našo trhu – model Moto X4. Ten ponúka čítačku odtlačkov prstov priamo pod displejom. Jej funkcionalita nie je oklieštená len na odomykanie zariadenia, no čítačku odtlačkov môžete využiť aj ako plnohodnotné tlačidlá. Napríklad pohybom do strán aktivujete menu so spustenými aplikáciami, dotykom sa vrátite o krok späť a dlhým podržaním zas prejdete na domovskú obrazovku. Moto X4 ponúka aj zaujímavú hardvérovú výbavu, ktorá obsahuje 5,2″ Full HD displej, 3 GB RAM a 8-jadrový procesor Snapdragon 630.

Moto X4

OnePlus 5

Medzi používateľmi je nadmieru populárny aj výrobca OnePlus. Ten aktuálne ponúka vo svojich internetových obchodoch najnovší model OnePlus 5, ktorý nadväzuje na slávu svojich predchodcov. Jeho čítačka odtlačkov je umiestnená pod displejom a slúži aj ako kapacitné tlačidlo domov, ktorému ale môžete priradiť rovnako nejaké príkazy, napríklad spustenie fotoaparátu. Odtlačkom si ale viete zabezpečiť aj ľubovoľnú aplikáciu v systéme, aby ste si ochránili svoje súkromie. OnePlus 5 je inak rovnako výborne vybaveným zariadením, ktoré ponúka 5,5″ Full HD displej, procesor Snapdragon 835 a 6 alebo až 8 GB RAM!

Oneplus 5

Kúpiť OnePlus 5 v e-shope GearBest za iba 420 EUR!

Ktoré zariadenie je vaše obľúbené?

Máte aj vy smartfón s čítačkou odtlačkov a myslíte si, že by mal byť v tomto článku? Napíšte nám do komentárov. Zároveň môžete zahlasovať v ankete o najlepšie zariadenie s čítačkou odtlačkov prstov.

Ktoré zariadenie s čítačkou odtlačkov prstov je podľa vás TOP?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
10.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+