MojAndroid

Scary Escape

Dnešný výber začneme poriadne zostra. Mnoho z vás pozná hry v názve implementujúce slovíčko “Escape”, ktoré sa v Obchode Google Play šíria ako huby po daždi. Dovolím si však tvrdiť, že ani jeden z týchto titulov nedosahuje takú kvalitu, ako je tomu v prípade Scary Escape. Hoci je herný princíp opäť rovnaký a cieľom bude dostať sa z uzavretých miestností, hra je predsa len niečim výnimočná. Je to nie len skvelá 3D grafika, ale aj samotný príbeh. Ako hlavný hrdina ste sa totiž ocitli v opustenom dome, v ktorom straší. Na tom by nebolo nič až tak strašné, samozrejme pokiaľ by hrdina netrpel klaustrofóbiou v kombinácii s aulofóbiou a aviafóbiou. Vecí, ktorých sa v hre bojíte, je tak v skutku požehnane, nájdete ich tu viac ako 15. To, či sa s nimi stretnete, respektíve ako často a v akej situácii pritom záleží len na vás, vašej šikovnosti a predovšetkým vašom zdravom logickom úsudku. Ak vás tento šialený strašidelný a v neposlednom rade logický titul zaujal, vo svojom Android zariadení ho môžete mať celkom zdarma.

scary scary2

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

OverVolt: crazy slot cars

Uplynulý týždeň bol na bláznivé tituly veru plodný. Napokon, dokazuje to aj náš ďalší titul s názvom OverVolt: crazy slot cars, v ktorom pôjde v podstate o naprogramovanú autodráhu. Tá už vo svojej hmotnej povahe nie je taká obľúbená, ako tomu bolo kedysi, čoraz častejšie sa tak objavujú hry s touto tématikou. Jednou z nich je aj vyššie spomínaný titul, ktorý v sebe zahŕňa celkovo viac než 40 rôznych druhov pretekárskych autíčok, ktoré je navyše možné ďalej vylepšovať podľa vlastných predstáv v kombinácii s celkovo 30 prispôsobiteľnýmí traťami. Ich súčasťou sú nie len klasické koľajničkové pásy, ale aj rôzne rampy, po ktorých je možné sa odraziť na ďalšiu časť mapy. Hra OverVolt: crazy slot cars možno neponúka práve najrealistickejšiu grafiku, ba dokonca ani najreálnejšie ovládanie, poteší však nejedného milovníka autodráh. Pretože dávka nostalgie poteší vždy, no nie? Navyše, poteším aj milovníkov multiplayer titulov, OverVolt: crazy slot cars tento herný mód obsahuje taktiež.

auto auto2

Verzia: 1.3.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.5
Aktuálna cena: Zdarma

Marvel Contest of Champions

Marvel, americká komiksová spoločnosť vlastniaca práva na väčšinu slávnych komikových postáv píše svoju bohatú históriu už od roku 1939, kedy vznikla pod značkou Timely Publications. Od tej doby si však prešla viacerými inováciami, až nakoniec zakotvila na dnešných inteligentných zariadeniach, najnovšie implementujúcich aj operačný systém Android. Dokazuje to titul Marvel Contest od Champions, titul šampiónov. V tom sa stretne práve niekoľko najznámejších komikových postáv spoločnosti sídliacej v USA, pričom ich cieľom bude využiť svoje jedinečné schopnosti v boji proti súperovi a nastoliť vo svete poriadok. Zostaviť si pritom môžete svoj tím podľa vlastných predstáv, využiť môžete napríklad nadprirodzene mocného Hulka, alebo muža, ktorý zdolá azda všetky prekážky – Spider mana. Fantázii sa medze nekladú, obzvlášť nie pri skladaní hviezdneho tímu, ktorý bude bojovať aj za vaše dobro.

spider spider2

Verzia: 17.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Ski Challenge 15

Po minuloročnom obľúbenom lyžiarskom titule Ski Challenge 14 sa vývojári rozhodli, že touto cestou sa vyberú aj počas nasledujúcej lyžiarskej sezóny, dôsledkom čoho je skvelá nová zjazdárska hra. Jej princíp sa oproti minulému roku vôbec nezmenil, v hre máte  dispozícii niekoľko módov, ktoré je možné striedať podľa vlastných predstáv, či už to budú len jednotlivé preteky, alebo celý turnaj. Cieľom hry je zvládnuť slalom a pomedzi prekážky sa dostať až k cieľu, a to v čo najkratšom čase. Nebude to však také jednoduché, na trati na vás čaká viacero prekážok a ostrých zákrut, na ktorých môžete vyletieť z trate a spadnúť. Na zotavenie pritom budete potrebovať niekoľko sekúnd, ktoré vám v konečnom dôsledku neskôr môžu chýbať.

ski ski2

Offroad Legends 2

Kvalitných off-roadových titulov je v Obchode Google Play veľa, no tých kvalitných ako šafránu. Aj to inšpirovalo vývojárov z DogByte Games k tvorbe pokračovania úspešnej pretekárskej hre Offroad Legends. Ako už z názvu vyplýva, v hre budete so svojim štvorkolesovým tátošom vybaveným pohonom všetkých kolies zdolávať poriadne náročné prekážky a kopce a postupovať tak po mape stále ďalej. Po dosiahnutí cieľa na vás čaká nový herný plán, pričom za získané peniaze je možné si auto ďalej vylepšovať, respektíve vymieňať ho za nové – lepšie. Celkovo tu na vás čaká 48 tratí rôzneho charakteru, pričom ich náročnosť stúpa priamo úmerne s ich poradovým číslom. Tieto mapy budete mať možnosť prejsť až na 12 rôznych offroadových truckoch, medzi ktoré patrí napríklad ťahač prívesu, alebo autobus. Tie je možné si ďalej prispôsobovať podľa vlastných predstáv, o jednotvárnosť hry sa tak obávať určite nemusíte.

off off2

Verzia: 1.2.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.8
Aktuálna cena: Zdarma

Mmm Fingers

Ako dlho dokážete chrániť svoje prsty pred hladnými príšerami a nebezpečnými predmetmi? Práve o tomto táto šialená hra bude, v titule budete ovládať virtuálnu ruku, ktorá sa snaží vyhnúť všetkým nepriateľom a prejsť traťou bez zranenia. Nebude to mať však také jednoduché, mimozemské strašidlá sa totiž pohybujú náhodne a poriadne rýchlo, vyhnúť sa im tak bude častokrát priam nemožné. Náročnosť znásobuje aj fakt, že okrem zubatých nepriateľov na vás padajú aj ostré predmety, ktoré vás razom môžu pripraviť o všetky prsty. Veľkou výhodou hry Mmm Fingers, ktorá ju odlišuje od konkurenčných titulov je absencia in-app nákupov, pričom aj samotná hra je k dispozícii zdarma. Ku všetkým jej funkciám sa tak dostanete bez akéhokoľvek poplatku.

mmm mmm2

Verzia: 1.0.9
Pôvodná cena: 4,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.9
Pôvodná cena: 4,99 €
Aktuálna cena: Zdarma

Godfire: Rise of Prometheus

Spojenie arkádovky a akčnej adventúry predpovedá slušný herný zážitok, obzvlášť pri titule s kvalitnou grafikou a zaujímavým príbehom. A práve takým titulom Godfire: Rise of Prometheus je. Vašim cieľom bude v postave vojaka hájiť záujmy planéty Zem v boji s nepriateľskými zložkami, ktoré by radi osídlili našu planétu. Obsadiť sa ju budú snažiť všetkými možnými spôsobmi, tým najjednoduchším je vyhubiť ľudstvo. Práve to budete brániť vlastným telom a s využitím vašich nadprirodzených schopností. Tie navyše môžete obmieňať a upgrade-ovať, o jednotvárnosť sa tak obávať rozhodne nemusíte. Meniť môžete taktiež brnenie a zbrane, pre lepší a presnejší útok. Základná verzia hry je – až prekvapivo dostupná zdarma, in-app nákupom sa tu však nevyhnete.

prome prome2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Werewolf Tycoon

Nuž, hier, v ktorých sa stanete vlkolakom veľa nie je. Osobne som o takomto titule počul prvýkrát, o to viac ma zaujal. Hoci titul ponúka “len” kreslenú grafiku, jej spracovanie je skutočne kvalitné a nechýba mi tu tak ani čoraz populárnejšie 3D zobrazenie. Cieľ je zdá sa jasný – budete požierať ľudí. Za každého zjedeného človeka budete následne získavať rôzne bonusy na vylepšenia, ktoré môžete neskôr uplatňovať na svojho hrdinu.

wol wol0

Verzia: 2.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

10.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+