MojAndroid

Flix

Máte radi filmy, no hľadáte iný zdroj informácií ako IMDB.com? Možno poznáte stránku themoviedb.org, kde sú tiež k dispozícii informácie o väčšine aktuálne premietaných filmoch a seriáloch v televízii. Teraz je služba k dispozícii aj vo forme Android aplikácie s názvom Flix, ktorá vyzerá a funguje veľmi dobre. Samozrejmosťou sú všetky informácie o jednotlivých filmoch, konkrétnych epizódach seriálu, hercoch a všetko ďalšie, čo správny fanúšik potrebuje. Poteší aj fakt, že aplikácia je v obchode Play dostupná úplne zadarmo a bez akýchkoľvek mikrotransakcií.

Verzia: 0.26
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.26
Aktuálna cena: Zdarma

Meteor

Meračov rýchlosti pripojenia k internetu je k dispozícii veľké množstvo. Meteor je ďalším z nich, no pomôže najmä menej skúseným používateľom. Okrem toho, že dokáže odmerať aktuálnu rýchlosť pripojenia, zvládne aj grafické znázornenie využiteľnosti takéhoto internetu. To znamená, že neuvidíte iba čísla znázorňujúce rýchlosť internetu, ale napríklad aj informácie o tom, aké rozlíšenie videa na YouTube tento internet zvládne. Podobné informácie uvidíte aj pri iných populárnych aplikáciách, vďaka čomu budete reálne vidieť, nakoľko využiteľné je vaše internetové pripojenie.

Verzia: 1.1.20
Aktuálna cena: Zdarma

Microsoft GigJam

Microsoft neprestáva s uverejňovaním aplikácií pre platformu Android. Najnovším prírastkom je aplikácia GigJam, ktorá poslúži najmä pri profesionálnom používaní zariadení s Androidom. Aplikácia umožňuje zdieľanie konkrétnej časti rôznych iných profesionálnych aplikácií, ako napríklad Word, PowerPoint, Excell, Asana, Salesforce, Trello a mnohých ďalších. Vďaka tomu môžete klientovi preposlať konkrétnu informáciu pre skontrolovanie, resp. opravu, a to aj vtedy, ak druhá strana nemá nainštalovanú túto konkrétnu aplikáciu. Ide o šikovný nástroj, ktorý mnohí používatelia určite ocenia.

Nearby Mapp

Aplikácia Google Mapy ponúka solídny základ pre objavovanie reštaurácií a iných miest v okolí, no toto nie jej primárnou úlohou. Titul Nearby Mapp plní ale presne toto poslanie a umožňuje vám lepšie sa zorientovať na cudzom mieste. To oceníte pri cestovaní na neznáme miesta, kde nemáte presne naplánovaný program, ale chcete spontánne objavovať okolie. Či už sú to reštaurácie, bary, pamiatky alebo iné miesta, aplikácia Nearby Mapp vám pomôže nájsť zaujímavé atrakcie rýchlo a jednoducho.

Verzia: 4.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.4
Aktuálna cena: Zdarma

Shortcutter

Systém Android 7.0 Nougat ponúka oveľa vyspelejší panel s rýchlymi nastaveniami, no prispôsobenie tohto panelu stále nie je úplne jednoduché. Našťastie, existujú aplikácie ako Shortcutter, ktoré vám pomôžu prispôsobiť si tento panel presne podľa vašich predstáv. Aplikácia ponúka celý rad pripravených tlačidiel, ktoré si môžete do tohto panelu pridať. Okrem toho sú k dispozícii aj štyri tlačidlá pre spustenie konkrétnej aplikácie a ďalšie štyri pre načítanie konkrétnej webovej stránky. Obrovské množstvo funkcií ponúka aplikácia v základnej verzii a mnohé ďalšie je možné odomknúť prostredníctvom ROOT oprávnení.

https://youtu.be/uMUXvcWkNAw

Verzia: 5.7.7
Aktuálna cena: Zdarma

WiMinder

Poslednou aplikáciou v našom výbere je titul WiMinder. Ten je veľmi vydarenou utilitou, ktorá vám umožní nastaviť si upozornenia na základe pripojenia, resp. odpojenia od konkrétnej Wi-Fi siete. Takto jednoducho si môžete nastaviť, aby vás telefón upozornil na to, že sa máte zastaviť v obchode pri odchode z práce. Ide o veľmi šikovný systém, ktorý je presný a ani nespotrebúva takmer žiadnu energiu navyše. Veľkou výhodou oproti aplikáciám založeným na polohe je fakt, že si môžete nastaviť upozornenia aj pri odchode z daného miesta. Aplikáciu nájdete v “Unreleased” verzii aj v obchode Play, alebo si ju môžete stiahnuť vo forme APK súboru.

Verzia: 1.0.5.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.5.5
Aktuálna cena: Zdarma

5.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+