MojAndroid

djay

Inteligentné telefóny v našich vreckách ponúkajú veľké množstvo funkcií a možností. Ak patríte medzi dlhoročných používateľov týchto šikovných zariadení, zrejme ste už objavili väčšinu z toho, čo tieto zariadenia dokážu. Rozmýšľali ste ale niekedy nad tým, že by ste tieto zariadenia mohli premeniť na miniatúrne diskdžokejské pulty? Presne toto umožňuje aplikácia djay, ktorá vzbudila veľký záujem na platforme iOS a teraz prichádza aj na zariadenia s Androidom.

Užijete si ju na smartfónoch, ale aj tabletoch, kde má možno ešte väčší zmysel. Okrem toho, že aplikácia ponúka mnohé základné, ale aj pokročilé funkcie re DJ-ov, k dispozícii je aj veľmi šikovná možnosť prepojenia so službou Spotify. Vďaka tomu môžete mixovať a manipulovať s ktoroukoľvek skladbou z rozsiahlej databázy tejto obľúbenej služby. Jedinou nevýhodou môže byť náročnosť aplikácie, ktorá potrebuje pre plynulý chod výkonnejšie zariadenie a je možné, že niektoré dostupnejšie modely nebudú ponúkať dostatok výkonu.

Verzia: 2.3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Giddy IT!

Moderné smartfóny ponúkajú každý rok lepšie a lepšie fotoaparáty. Nie je preto vôbec zvláštne, keď užívatelia používajú tieto zariadenia a uprednostňujú ich pred klasickými kompaktnými fotoaparátmi. V niektorých prípadoch totiž smartfóny dokážu vytvárať lepšie snímky, ako niektoré lacnejšie fotoaparáty a množstvo pridanej hodnoty vytvárajú aj rôzne aplikácie na úpravu a zdieľanie vytvorených obrázkov. Jednou z takýchto aplikácií je aj Giddy IT!, čo je zaujímavý nástroj na pridávanie maličkých doplnkov k obrázkom. Nejde tak o klasický titul určený na úpravu výsledkov a aplikovanie filtrov, skôr umožňuje táto aplikácia oživenie fotografií maličkými obrázkami a ikonami. Hoci aplikácia ponúka rôzne in-app nákupy, vyskúšať si ju môžete úplne zadarmo.

giddy-it-1 giddy-it-2 giddy-it-3

Google PDF Viewer

Výrobcovia smartfónov dnes spravidla ponúkajú svoje modely s balíčkom predinštalovaných aplikácií, spomedzi ktorých sú niektoré veľmi užitočné. Na mysli máme napríklad kancelárske balíky, ktoré dopĺňajú funkcie samotného Androidu, ktorý v základe zväčša neumožňuje zobrazovanie niektorých druhov dokumentov. Tými sú aj PDF súbory, na zobrazovanie ktorých potrebujete často konkrétnu aplikáciu. Google teraz zverejnil v obchode Play samostatný nástroj na zobrazovanie týchto dokumentov, pričom všetky funkcie čerpá z aplikácie Drive. V menu s aplikáciami vám dokonca ani nepribudne nová ikona aplikácie, no pri pokuse otvoriť PDF súbor zbadáte novú možnosť.

google-pdf-viewer

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Semafory Bratislava

Stáva sa vám niekedy, že čakáte na križovatke a netrpezlivo očakávate, kedy naskočí zelená? A stáva sa vám aj to, že po niekoľkých desiatkach sekúnd sa prestanete sústrediť a na zelenú zareagujete až vtedy, keď na vás zatrúbia vodiči za vami? Presne týmto situáciám môžete predísť vďaka šikovnej aplikácií Semafory, ktorá spolupracuje s obľúbenými navigáciami Google Mapy, Sygic či Waze a aktivuje sa vždy, keď zastanete na podporovanej križovatke. Tu sa totiž zobrazí odpočítavanie do času, keď naskočí zelená, a vy tak vždy budete vedieť, kedy máte zbystriť pozornosť. Aplikácia zatiaľ funguje v našom hlavnom meste približne na 50 % križovatiek, no čoskoro by sa mala dostať aj do ďalších slovenských miest.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Snapi

Podľahli ste aj vy fenoménu selfie? Môžete si byť istí, že v tom nie ste sami. Zdá sa, že vytváranie fotografií samých seba je obľúbenou aktivitou mnohých mladých ľudí. Uvedomujú si to aj výrobcovia smartfónov, ktorí sa predbiehajú v tom, aký kvalitný selfie fotoaparát na svoje zariadenia umiestnia. Bez dobrého softvéru (alebo selfie palice) si však selfie iba ťažko užijete. Pomôcť vám ale môže šikovná aplikácia Snapi, ktorá prináša funkcionalitu z niektorých smartfónov. Pre zhotovenie obrázku totiž stačí, keď spravíte gesto, pri ktorom zatvoríte a znovu otvoríte dlaň. Takto aktivujete fotoaparát na vašom zariadení, čo môžete použiť pre pohodlnejšie fotografovanie predným fotoaparátom. Aplikácia však rozozná toto gesto až do vzdialenosti štyroch metrov, takže tento titul využijete aj vtedy, keď položíte telefón na podložku alebo držiak a odfotografujete sa hlavným fotoaparátom.

Verzia: 1.2.1.150319
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1.150319
Aktuálna cena: Zdarma

TapDeck

Nudí vás pozadie na vašej domovskej obrazovke? Obchod Play ponúka niekoľko veľmi zaujímavých a praktických riešení od živých tapiet po novodobé aplikácie, ktoré automaticky menia vaše pozadie v pravidelných intervaloch. Každý si tak môže nájsť spôsob, ktorým oživí svoju domovskú obrazovku. Zaujímavým riešením je aj aplikácia TapDeck, ktorá umožňuje zmenu pozadia domovskej obrazovky jednoduchým dvojitým poklepaním na prázdne miesto na pracovnej ploche. Aplikácia je napojená na niekoľko zaujímavých zdrojov obrázkov, ako napríklad Reddit a Wikipedia. Vďaka tomu máte istotu, že máte na pozadí zaujímavý obrázok. Okrem toho, priamo z domovskej obrazovky môžete zistiť, čo sa na obrázku nachádza a jednoducho sa môžete preniesť na zdroj obrázku a prečítať si o obrázku ešte viac podrobnejších informácií. Treba mať ale na vedomí, že ide o beta verziu aplikácie, ktorá nefunguje dokonale na všetkých launcheroch a v niektorých prípadoch sa môžu vyskytnúť nejaké chyby a nedostatky.

13.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+