MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 5. týždeň 2018
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 4. týždeň 2018

Rekapituláciu zaujímavých tipov v rámci mobilných aplikácií tak od nás dostanete pravidelne každý týždeň. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Diffuser Calculator

V rámci aplikácie nájdete pomocné prostredie pre rezanie dreva. To ukazuje, aké je sekvenčné číslo hranola s ktorým sa pracuje, aká je jeho dĺžka, koľko kusov budete ešte potrebovať a koľko je už vyrezaných. Taktiež je k dispozícii pomocné prostredie aj pre stavbu samotného difúzora. To napovie, ktorý kus dreveného hranola (jeho sekvenčné číslo a dĺžka) je potrebné umiestniť do daného riadku a v danom stĺpci. Aplikáciu Diffuser Calculator si môžete stiahnuť prostredníctvom Obchodu Play za sumu 3,59 eur.

Verzia: 1.4
Aktuálna cena: 3,59 €
Verzia: 1.4
Aktuálna cena: 3,59 €

Relive

Po spustení aplikácie vás čaká obvyklá nutnosť vytvoriť si účet. Ten si môžte vytvoriť aj s pomocou svojho Google alebo Facebook účtu. Rozhranie aplikácie je na spodnej lište rozdelené na 4 časti – Latest, Memories, Record a Account. V Latest máte zobrazené posledné zaznamenané aktivity. V Memories máte uložené aktivity, ktoré ste si označili hviezdičkou ako obľúbené.

Record, ako názov napovedá, slúži k samotnému záznamu aktivity. V položke Account si môžte nastaviť svoj účet, metrické jednotky alebo či vám majú notifikácie chodiť aj na email. Aplikácia podporuje zatiaľ 4 jazyky – angličtinu, francúzštinu, holandčinu a brazílsku portugalčinu. Relive si môžte bezplatne stiahnuť v obchode Google Play.

Verzia: 2.0.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.9
Aktuálna cena: Zdarma

Lean Launcher

Pre ľudí, ktorí by radi na svojom smartfóne používali launcher z nových Pixelov, sa pred nedávnom objavil výborný Rootless Pixel Launcher od developera s menom Amir Zaidi. Ako odpoveď na to developer s menom hundeva teraz predstavuje výsledok svojej práce nazvaný Lean Launcher. Ten je založený práve na tretej verzii Rootless Pixel Launcher, ale prináša pár vylepšení. Pokiaľ nemáte radi vyhľadávacie pole Google na spodku obrazovky, tak ho teraz môže jednoducho skryť.

Taktiež môžete skryť tzv. At a Glance widget zobrazujúci informácie z kalendára alebo informácie o doprave. Ďalej sa dá skryť vyhľadávacie pole v zozname aplikácií alebo zamknúť rozmiestnenie widgetov a aplikácií na ploche. Poteší aj možnosť vybrať si trvalo svetlú alebo tmavú tému, ktorá sa doteraz menila podľa pozadia plochy.  Lean Launcher si môžte stiahnuť na tomto odkaze.

HOPIN

Aplikácia HOPIN spoločne s Dopravným podnikom Bratislava predstavili obrovskú novinku pre cestujúcich v Bratislave. Hoci aplikácia HOPIN je tu už od roku 2012, aktuálne prešla výraznou premenou. Konkrétne, je tu nový redizajn, nové logo, ikona a nová identita. Najväčšou novinkou je však MHD profil, kde sa nachádza množstvo informácií o hromadnej doprave v Bratislave. Sú tu najbližšie zastávky, možnosť naplánovať si cestu ako aj sledovať aktuálnu polohu spoja. Výraznou pomôckou je aj grafikon spojov, kde je nakreslená cesta linky od začiatku až po cieľovú stanicu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Telegram X

Telegram X je oproti klasickej verzii elegantnejší, o niečo rýchlejší a plynulejší. Taktiež je o niečo úspornejší voči batérii. Konverzácie sú vedené v klasických bublinách a v kontakt liste si môžete náhľady konverzácií zobraziť dlhým stlačením kontaktu bez nutnosti ich otvárať. Medzi konverzáciami a hovormi sa môžte presúvať jednoduchým potiahnutím.

Z ďalších funkcií zaujme vstavaný hudobný prehrávač, nové menu pre vkladanie prílohy, optimalizovaná stránka s profilom a rýchly prístup pre zdieľanie médii s kontaktmi. Telegram X si môžte stiahnuť v Obchode Play zadarmo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
10.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+