MojAndroid

Compass

Možno si poviete, že takúto aplikáciu vo svojom zariadení nepotrebujete, no nikdy neviete, kedy sa vám môže hodiť. Kompas môže byť užitočný minimálne pre tých ľudí, ktorí chodia často do prírody a nosia tam so sebou aj svoje inteligentné zariadenia. Aplikácia nemusí slúžiť iba vtedy, keď sa stratíte, ale môže pomôcť aj pri rôznych účelových cvičeniach a ďalších podobných aktivitách. Výhodou tejto konkrétnej aplikácie je najmä dizajn, ktorý dokonale indikuje klasický kompas, aký poznáme zo školských čias. Aplikácia dokonca umožňuje otáčanie prstenca, vďaka čomu môžete využívať všetky prvky kompasu tak, ako v prípade klasického analógového zariadenia. Aplikácia je dokonca úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne in-app nákupy.

compass-1 compass-2 compass-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Disa Beta

Aplikácia, na ktorú mnohí používatelia čakali už poriadne dlho, konečne prichádza. Aplikáciu Disa poznajú niektorí užívatelia, ktorí sú členom komunity na sieti Google+ a ktorí sa zapojili do testovania Alfa verzie. Z tohto úvodného štádia sa už ale aplikácia dostala do Beta verzie, ktorá je k dispozícii aj v obchode Play. Jedná sa o aplikáciu, ktorá slúži ako centrum pre všetky vaše komunikačné služby. Ide tak o obdobu množstva aplikácií, ktoré dobre poznáme z počítačov a ktoré nám uľahčujú komunikáciu v prípade, že často využívame niekoľko takýchto služieb naraz. Aplikácia bude v tejto verzii obsahovať určite ešte niekoľko chýb, no už teraz je vidieť jasný úmysel vývojárov vytvoriť titul v material dizajne. Podporované sú niektoré populárne služby, medzi ktoré patria SMS správy, Facebook, Whatsapp a ďalšie, pričom väčšinu z nich je potrebné doinštalovať si v podobe pluginov.

disa-beta-1 disa-beta-2 disa-beta-3

Verzia: 0.9.9.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.9.9.4
Aktuálna cena: Zdarma

Gallery Doctor

Ak patríte medzi tých používateľov, ktorí aktívne využívajú fotoaparát na svojom smartfóne, možno ste postupom času prišli na to, že máte v zariadení oveľa viac fotografií, ako by ste potrebovali. Jednoduchosť používania fotoaparátu na smartfónoch a fakt, že tieto zariadenia máme takmer vždy pri sebe spôsobili, že si do pamäte ukladáme obrovské množstvo obrázkov. Niekedy napríklad odfotografujeme tú istú situáciu aj viackrát, pre prípad, že by sa niektorá snímka nevydarila. Inokedy zasa chvíľu trvá, kým nájdeme optimálne nastavenie a pred tým do zariadenia uložíme hneď niekoľko nevydarených obrázkov.

gallery-doctor-1 gallery-doctor-2

Aplikácia Gallery Doctor je ideálnym pomocníkom pre situácie, keď potrebujete uvoľniť drahocenné mieste v pamäti a klasické čističe vám už nepomáhajú. Táto aplikácia je totiž stvorená presne pre to, aby zistila, ktoré obrázky v galérii nechcete a automaticky vám tak môže uvoľniť až niekoľko GB pamäte. Našich 2000 fotiek v smartfóne sa čistilo asi 40 minút, no za odmenu sme získali takmer celý 1 GB voľného miesta. Ak máte veľa zbytočných fotografií aj vy, určite dajte aplikácii Gallery Doctor šancu. V obchode Play je zadarmo a nenájdete tu ani žiadne in-app nákupy.

Verzia: 1.1.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.5.0
Aktuálna cena: Zdarma

Hi Locker

Výrobcovia mobilných zariadení a vývojári systému Android sa v poslednom období zamerali aj na zdokonaľovanie zamknutej obrazovky. Zatiaľ čo v posledných verziách systému je práca s upozorneniami na uzamknutej obrazovke veľmi dobrá, z nepochopiteľných dôvodov v niektorých prípadoch ubudli funkcie a možnosti, na ktoré sme boli zvyknutí. Našťastie, aj v tomto prípade existuje riešenie a je ním alternatívna uzamykacia obrazovka Hi Locker.

hi-locker-1 hi-locker-2 hi-locker-3

Aplikácia kompletne zmení vzhľad vašej uzmykacej obrazovky a nahradí ho novým dizajnom a novými funkciami. Vzhľad je inšpirovaný material dizajnom a funkcie sú tiež veľmi užitočné. Okrem pokročilej práce s upozorneniami umožňuje Hi Locker aj prístup k obľúbeným aplikáciám bez nutnosti odblokovať zariadenie. Okrem toho si môžete aplikáciu plne prispôsobiť vrátane automatickej zmeny pozadia.

Verzia: 2.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.3
Aktuálna cena: Zdarma

Listure

Ak ste ešte stále nenašli svoju obľúbenú aplikáciu pre vytváranie To-Do listov a iných zoznamov, máme pre vás ďalšiu alternatívu. Tou je aplikácia Listure, ktorá si s týmito úlohami poradí bez akýchkoľvek problémov. Umožní vytváranie to-do listov a iných zoznamov s rôznymi pokročilými možnosťami. Jednotlivé úlohy si môžete nechať zopakovať v stanovených intervaloch, alebo im môžete priradiť dôležitosť. Významnou časťou aplikácie je aj vzhľad v štýle material dizajnu, ako aj spôsob ovládania, ktorý je zameraný najmä na gestá. Aplikácia sa tak môže stať veľmi šikovným pomocníkom pri každodenných úlohách ale aj dlhodobejších plánoch.

Verzia: 1.5.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.1
Aktuálna cena: Zdarma

Peak

Dnešný výber aplikácií ukončíme zaujímavým titulom, ktorý vás môže aj niečo naučiť. Presnejšie ide o aplikáciu Peak, ktorej hlavnou úlohou je precvičiť vaše mozgové funkcie a vylepšiť tie oblasti, ktoré vylepšiť chcete alebo potrebujete. Aplikácia sa to snaží dosiahnuť prostredníctvom krátkych cvičení, ktoré stačí vykonávať niekoľko minút denne. Cvičenia sú pritom vytvorené tímom neurochirurgov a skúsených programátorov, vďaka čomu sú jednoduché aktivity vysoko efektívne. Aplikáciu si môžete vyskúšať v základnej verzii aj zadarmo, ale tu sú funkcie pomerne obmedzené. K dispozícii tak máte predplatné kompletného balíčka všetkých funkcií. Za mesiac zaplatíte 3,97 eur alebo 32,53 za rok.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

20.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+