MojAndroid

CoinDesk

Bez ohľadu na to, čo si myslíte o virtuálnych menách ako napr. Bitcoin, ich existenciu nie je možné ignorovať. Virtuálne meny sú stále populárnejšie, o čom svedčí aj množstvo služieb a spoločností, ktoré akceptujú túto menu ako platidlo. Môžeme predpokladať, že ešte prejde niekoľko rokov, kým sa väčšina z nás bude s takýmito menami stretávať na dennej báze, no ak vás Bitcoin zaujíma, možno vám pomôže jednoduchá aplikácia CoinDesk. Tá ponúka množstvo informácií o Bitcoine. Samozrejmosťou je presná aktuálna hodnota, ukazovateľ zmeny v daný deň, ale aj rôzne ďalšie štatistiky a informácie. K dispozícii je aj prehľad správ týkajúcich sa Bitcoinu, ako aj šikovná kalkulačka na prevod mien. Aplikácia ponúka prehľadné a elegantné prostredie a v obchode Play je k dispozícii úplne zadarmo.

coindesk-1 coindesk-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mizuu

Aplikácia Mizuu nie je v obchode Play žiadnym nováčikom, no posledná aktualizácia z 29. decembra ju zmenila od základov. Aplikácia slúži na správu multimediálnych súborov vo vašom smartfóne alebo tablete. Titul je určený prevažne pre užívateľov, ktorí používajú svoje mobilné zariadenia na časté sledovanie filmov či seriálov. Aplikácia zoskupuje takéto typy súborov a automaticky rozoznáva, o aký titul ide. Následne ponúkne množstvo užitočných informácií, vrátane opisu, informácií o dĺžke, hercoch v hlavných úlohách či dokonca obsahu. Aplikácia tiež dokáže spravovať obsah zo služieb ako YouTube, Reddit či TED, vďaka čomu sa môže stať ideálnym centrom zábavy. Mizuu neobsahuje vstavaný prehrávač, no umožňuje prepojenie s akýmkoľvek nainštalovaným prehrávačom. V najnovšej verzii ponúka tiež moderný Material dizajn a v obchode Play je k dispozícii úplne zadarmo.

 mizuu-2 mizuu-1

Join

Jednou z užitočných funkcií mobilných zariadení je synchronizácia údajov s inými smartfónmi, tabletmi a ďalšími zariadeniami. Existuje množstvo aplikácií a služieb, ktoré tieto funkcie používajú k dosiahnutiu zaujímavých výsledkov. Jednou z takýchto aplikácií je aj titul Join. Ten umožňuje prepojenie viacerých mobilných zariadení a následné zdieľanie obsahu medzi týmito zariadeniami v reálnom čase. V praxi môže mať takáto aplikácia veľmi zaujímavé využitie. Na firemnej porade môžete všetkým zúčastneným ukazovať tie obrázky, ktoré chcete a oni si ich môžu prezerať priamo na svojom zariadení. Tiež takto môžete ukázať rodine fotografie z dovolenky alebo zo svadby. Prostredníctvom aplikácie je tiež možné zdieľanie zvuku a následné vytvorenie skupinového prehrávania. Vývojári aplikácie plánujú pridávať v ďalších aktualizáciách nové funkcie, no už teraz ponúka Join veľmi zaujímavé možnosti.

Nájdi kopec

Ak sa práve nachádzate niekde na horách a užívate si zimné počasie, možno sa zaujímate aj o to, aké vrchy a kopce sa okolo vás nachádzajú. Samozrejme, niektoré z nich dokážete rozoznať voľným okom, iné vďaka mapám či atlasom. Užitočným pomocníkom môže byť ale aj slovenská aplikácia Nájdi kopec, ktorá v reálnom čase rozoznáva vrchy okolo vás a na displeji smartfónu zobrazuje informácie o nich. Aplikácia dokáže aktuálne rozoznať 3700 vrchov na Slovensku. Ukáže vám ich výšku, ako aj vašu vzdialenosť od tohto vrchu. Vy si môžete nastaviť okruh, vrámci ktorého budú informácie zobrazované. Aplikácia tiež dokáže zistiť vašu presnú polohu, nadmorskú výšku a na displeji zariadenia zobrazuje aj jednoduchý kompas. Ak sa teda chystáte do hôr a chceli by ste spoznať prostredie okolo seba, nezabudnite si pribaliť aj smartfón či tablet s touto aplikáciou.

najdi-kopec-1 najdi-kopec-2

Verzia: 4.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Shift

Ak už máte aplikácií na úpravu obrázkov plné zuby, zrejme sa často chytáte za hlavu, prečo pribúdajú stále ďalšie a ďalšie. Napriek tomu, že takýchto titulov je v obchode Play viac, než by dokázala jedna ľudská bytosť vyskúšať, stále sa objavujú nové. Niekedy má tento trend aj svoju svetlú stránku, čo potvrdzuje aj aplikácia Shift. Tá síce ponúka staré známe aplikovanie filtrov na fotografie a obrázky, no oproti konkurentom má niekoľko veľkých výhod. Okrem toho, že filtre tu môžete manuálne prispôsobovať podľa vlastných predstáv, máte k dispozícii aj unikátny nástroj na aplikovanie filtru na konkrétnu časť obrázku. Vďaka tomu môžete vytvárať naozaj jedinečné umelecké diela, ktoré je veľmi náročné zreprodukovať. Najlepšie na tom je, že aplikácia je v obchode Play dostupná úplne zadarmo, takže si ju bez problémov môžete vyskúšať aj vy.

Verzia: 1.0.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.11
Aktuálna cena: Zdarma

Sound Meter

Náš dnešný výber aplikácií ukončíme titulom, ktorého názov dokonale vystihuje jeho funkcie. Jedná sa o aplikáciu Sound Meter, ktorá dokáže pomocou mikrofónu na vašom mobilnom zariadení odmerať a znázorniť úroveň hlasitosti prostredia, v ktorom sa práve nachádzate. Aplikácia sa vyznačuje extrémne jednoduchým prostredím, ktorému dominuje veľký ciferník decibelov. Pod ním nájdeme ešte graf znázorňujúci úroveň hlasitosti v minulosti. Aplikácia funguje veľmi spoľahlivo. Možno nezmeria úroveň hluku na decibel presne, no meranie je veľmi citlivé. Aplikácia tiež krátkym textom znázorňuje porovnanie okolitého hluku pre jednoduchšiu predstavu toho, čo znamenajú jednotlivé úrovne hlasitosti.

soundmeter-1 soundmeter-2

3.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+