MojAndroid

Ampere

Bez ohľadu na to, ako intenzívne využívate svoje mobilné zariadenia, nabíjať ho musíte relatívne často. Či už je to každý deň, alebo 2-3x do týždňa, tento interval je stále príliš malý. Používatelia by určite uvítali, keby sú batérie v zariadeniach lepšie. Ak ste sa ale zmierili s tým, akú výdrž vaša batéria ponúka, možno vás zaujme to, akú kvalitnú nabíjačku používate. V tom vám môže pomôcť jednoduchá aplikácia Ampere, ktorá analyzuje prúd pri nabíjaní. Jednoducho vám ukáže informácie o batérii, ale aj nabíjačke. Vy tak môžete zistiť, či sa merania zhodujú s tým, čo udáva výrobca a môžete aj experimentovať s ďalšími adaptérmi a USB káblami. Aplikácia však funguje iba s novým Androidom Lollipop a výrobcovia upozorňujú, že nemusí fungovať správne na každom zariadení.

ampere

Verzia: v2.22
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v2.22
Aktuálna cena: Zdarma

Čísla a symboly

V dnešnej dobe je priestor určený na umiestnenie informácií o produktoch zo všetkých odvetví zväčša zaplnený rôznymi symbolmi a číslami. Či sa jedná o ústrižok na nohaviciach, symbolizujúci možné spôsoby prania a žehlenia, alebo značky fyzikálnych veličín, so symbolmi sa stretávame každý deň. Často si ani neuvedomujeme, čo tieto značky znamenajú a neraz sa dostaneme do situácií, kedy by nám pomohlo rýchle zistenie ich významu. V tom môže pomôcť slovenská aplikácia Čísla a symboly, ktorá obsahuje rozsiahlu databázu najrôznejších značiek z viacerých oblastí. Nájdeme tu fyzikálne veličiny, PSČ, telefónne predvoľby štátov a operátorov, symboly farieb, kvetov, mien a mnohé ďalšie. Ide o pomerne malú aplikáciu, ktorá vám v telefóne zaberie iba 6 MB pamäte, no jej obsah sa vám môže naozaj kedykoľvek hodiť.

cisla-a-symboly-screens

Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Fio smartbanking

Ak sledujete slovenské komerčné televízie, zrejme ste sa už stretli s reklamou na novú banku na našom trhu. Ide o Fio banku, ktorá ponúka niekoľko zaujímavých produktov. Jej zákazníci však majú možnosť využívať aj plnohodnotné mobilné aplikácie, vďaka ktorým môžu spravovať svoje účty a kreditné karty, ale aj svoje investičné portfólio. Aplikácie Fio banka Smartbanking a Fio Smartbroker sú veľmi vydarené tituly s množstvom funkcií, vďaka ktorým dokážete z prostredia svojho mobilného zariadenia vykonávať všetky operácie spojené s mobilným bankovníctvom. Aplikácia Smartbroker určená na investovanie zasa umožňuje nastavovať pokročilé pravidlá na nákup a predaj akcií, pričom niektoré funkcie, ako napr. kurzové lístky, sú dostupné aj pre nezaregistrovaných užívateľov.

fio-1 fio-2 fio-3

Verzia: 1.9.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.3
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

notifyier

V dnešnej dobe nosíme svoje smartfóny všade so sebou. Nie vždy však máme možnosť odpovedať na upozornenia. Či už ide o chvíle za volantom, v sedle bicykla alebo jednoducho vtedy, keď nemáme mobil na dosah. Ak ale patríte medzi tých používateľov, ktorí musia byť stále zastihnuteľní a potrebujú vedieť, kto sa ich snaží kontaktovať, musíte vyriešiť aj takéto situácie. Zaujímavou odpoveďou môže byť aplikácia notifyier, ktorá vám automaticky prečíta upozornenia. Aplikácia ponúka niekoľko užitočných nastavení, a tak si sami môžete vybrať, ktoré upozornenia vám budú prečítané a ktoré ostanú ignorované. Aplikácia vám tiež dokáže prečítať meno volajúceho a vy tak máte možnosť rozhodnúť sa, či je prichádzajúci hovor dôležitý, alebo odpoveď naň počká.

notifyier-screen

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Seene

V poslednom období sa objavilo niekoľko nástrojov, ktoré umožnia zachytávať živé obrázky alebo 3D fotografie. Či už ide o riešenia od Google, HTC, alebo iných, v každom prípade je problematické zdieľanie zhotovených diel. Aj keď je vždy k dispozícii nejaká sieť alebo miesto, kde je možné výtvor uložiť a následne ho zdieľať s verejnosťou, nie vždy ide o pohodlné riešenie. Odpoveďou môže byť zaujímavá aplikácia Seene. Tá umožňuje vytvárania zaujímavých 3D fotografií, GIF súborov a ďalších, pričom na zhotovenie takýchto diel sa využíva pohyb zariadenia, hĺbka poľa, viacnásobné snímanie a ďalšie technológie. Výsledky je potom možné zdieľať priamo v aplikácii so svojimi priateľmi a známymi a navždy tak zvečniť svoje zážitky v zaujímavých fotografiách.

seene-1 seene-2 seene-3

Total Launcher

Ešte pred nedávnom množstvo užívateľov systému Android ani netušilo, že si môžu launcher v zariadení vymeniť za iný a dokonale tak prispôsobiť mnohé prvky systému vlastným predstavám. Toto tvrdenie už ale neplatí a stále viac majiteľov Android zariadení využíva túto možnosť. To podnietilo vývojárov k tomu, aby prichádzali s ďalšími zaujímavými launchermi, ktoré ponúkajú často oveľa viac funkcií, ako klasické prostredie zariadenia. Ak si ale stále neviete nájsť ten obľúbený, možno vás zaujme Total Launcher. Ide o beta verziu aplikácie, ktorá vám umožní poskladať si launcher presne podľa svojich predstáv. K dispozícii máte celý rad nástrojov, pomocou ktorých môžete vytvoriť svoje vlastné prostredie. Všetko, čo k tomu potrebujete, je jeden prst, ktorým budete jednotlivé objekty presúvať na vaše domovské obrazovky. Táto skvelá aplikácia je pritom v obchode Play k dispozícii úplne zadarmo.

total-launcher-1 total-launcher-2

Verzia: 2.3.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.3.2
Aktuálna cena: Zdarma

7.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+