MojAndroid

Alto Mail

Aplikácia Alto Mail je zaujímavým e-mailovým klientom. Ponúka množstvo užitočných funkcií a veľmi atraktívny dizajn, ktorý môže zaujať niekoho, kto už dlhší čas používa bežný e-mailový nástroj. Základnou funkciou aplikácie je možnosť nechať si zobraziť maily z viacerých schránok, čo ocenia užívatelia, ktorí mali doteraz nainštalovaných niekoľko rozdielnych aplikácií. Funkcia Stacks zasa zoskupuje správy na základe rôznych pravidiel, napr. môže ísť o všetky správy s obrázkovou prílohou či všetky správy od blízkych kontaktov. K dispozícii sú aj karty, ktoré ponúkajú informácie o letenkách či balíkoch podobne, ako to robí Google Now. Dokonca tu nájdete aj rozhranie veľmi podobné asistentovi od Google, no nemusíte pritom ani opustiť prostredie e-mailovej aplikácie. Najlepšie na tom je, že Alto Mail je k dispozícii úplne zadarmo a nenachádzajú sa tu žiadne mikrotransakcie.

alto-mail-1 alto-mail-2 alto-mail-3

Cestovné poriadky CP

Do obchodu Play po dlhom čakaní konečne zavítala aplikácia Cestovné poriadky CP. Ide o oficiálnu mobilnú aplikáciu k známemu portálu cp.sk, ktorý ponúka informácie o cestovných poriadkoch verejnej dopravy. Vďaka šikovnej aplikácii je teraz vyhľadávanie spojov oveľa jednoduchšie a praktickejšie. Aplikácia ponúka aj detailné informácie o spojoch tam, kde sú takéto informácie dostupné. Vďaka tomu majú cestujúci prehľad o nízkopodlažných spojoch, spojoch, kde je možné uložiť bicykle a podobné detailné informácie. Nájdeme tu aj prepojenie s niektorými predajnými systémami lístkov, vďaka čomu si môžete kúpiť napríklad lístok na MHD prepojením z aplikácie. Samozrejme, aplikácia je zadarmo a obsahuje vždy tie najaktuálnejšie cestovné poriadky.

cestovne-poriadky-cp-7 cestovne-poriadky-cp-8 cestovne-poriadky-cp-9

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Fallout Pip-Boy

Jednou z najzaujímavejších aplikácií posledného týždňa je aj titul Fallout Pip-Boy. Ide o oficiálne rozšírenie obľúbenej hry, ktorú poznáme z konzol Xbox One a PlayStation 4, ako aj z PC. Aplikácia ponúka možnosť zobraziť si informácie o inventári a štatistikách hry priamo na displeji vášho telefónu alebo tabletu. Môžete tak mať pod kontrolou svoju postavu aj vtedy, ak nie ste zrovna pri svojej konzoli. Potešia tiež mnohé mini-hry, ktoré sú dostupné aj v plnej verzii hry a ktoré si môžete zahrať aj na vašom mobilnom zariadení. Aplikácia sa v obchode Play teší veľkej popularite a pomocou nášho odkazu si ju môžete vyskúšať aj vy.

pipboy-fallout-cover

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Kustom Widget Maker

Ako názov tejto aplikácie napovedá, ide o nástroj určený na vytváranie vlastných widgetov. Môže tak ísť o zaujímavý titul pre tvorivých užívateľov, ktorým štandardné nástroje pre prispôsobenie zariadenia nestačia a potrebujú ešte niečo navyše. Aplikácia ponúka možnosti od základu si navrhnúť a vytvoriť vlastný widget. K dispozícii máte množstvo druhov informácií, ktoré si môžete na obrazovke pomocou widgetu zobraziť a samozrejmosťou sú robustné nástroje pre grafickú úpravu samotného widgetu. V niektorých oblastiach pripomína aplikácia aj jednoduchší grafický nástroj, no nejde o nič zložité a ovládanie aplikácie zvládne aj menej skúsený užívateľ. K dispozícii je verzia zadarmo, no vo verzii Pro nájdete viac funkcií a nenachádzajú sa tu ani reklamy.

kustom-widget-maker-1 kustom-widget-maker-2 kustom-widget-maker-3

Verzia: 3.31b808608
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.31b808608
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: 3,99 €

Reflexion

Spoločnosť OnePlus vypustila svoju prvú fotografickú aplikáciu do obchodu Play. Ide o zaujímavý umelecký nástroj, ktorého ovládanie ale zvládnu aj bežní užívatelia. Pôsobivé efekty vytvára zrkadlením obrazu cez veľké ‘X’ v strede obrazovky, vďaka čomu vznikajú skutočne originálne výtvory. Môžete takto natáčať videá prednou aj zadnou kamerou súčasne a vytvoriť výsledné dielo, ktoré pozostáva z dvoch zrkadlových obrazov. K dispozícii sú aj rôzne efekty a šikovné nástroje na zdieľanie výsledkov na sociálnych sieťach, takže sa môžete o svoje výtvory podeliť aj s najbližšími.

VTS for Android

Dnešný výber aplikácií ukončíme zaujímavým nástrojom VTS for Android. Ten sľubuje bezproblémovú kontrolu zariadenia voči bezpečnostným dieram, ktoré sa v mobilných systémoch v poslednej dobe objavujú pomerne často. Vďaka tejto aplikácii budete mať prehľad o tom, voči akým chybám je vaše zariadenie zraniteľné a aké bugy vás zasa neohrozujú. Výsledky testu sú pritom použité ako podklady pre avízo pre spoločnosť Google, ktorá tak môže rýchlejšie reagovať na tieto problémy a opravu chýb zahrnúť už vo svojej ďalšej bezpečnostnej aplikácii. Titul VTS je k dispozícii aj na portáli github.com, kde si môžete skontrolovať, ako celá aplikácia funguje a prispieť aj vlastnými nápadmi na jej rozvoj.

vts-1 vts-2

7.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+