MojAndroid

Hide Pictures

Naše smartfóny sú čím ďalej tým viac osobné. Uchovávame v nich rôzne citlivé informácie od kontaktov, cez správy, dokumenty, až po fotografie. Všetok tento obsah dávame do rúk našich priateľov a známych vždy, keď im požičiame náš smartfón. Práve fotografie a obrázky v našich smartfónoch sú často veľmi citlivé dáta, ktoré nechceme všetkým ukazovať. Určite mnohých z vás napadlo, aké by to bolo, keby ste mohli jednoducho niektoré fotografie skryť pred očami neželaných pozorovateľov. Presne takúto funkcionalitu ponúka aplikácia Hide Pictures, ktorá sa v menu s aplikáciami ukrýva za plne funkčný nástroj na úpravu výšky hlasitosti jednotlivých prvkov telefónu.

Ak ale ikonu aplikácie dlho podržíte, otvoríte aplikáciu Hide Pictures – Hide It Pro. Tá ponúka pokročilé funkcie na ukrývanie obrázkov z vášho zariadenia. Aplikácia sa v prostredí telefónu ukrýva naozaj veľmi dobre a nezobrazí sa dokonca ani v menu s poslednými aplikáciami. Na správu obrázkov máte pritom množstvo pokročilých funkcií, vďaka ktorým môžete využívať aplikáciu ako sekundárnu galériu pre všetky obrázky, ktoré nechcete zdieľať s každým, komu sa dostane do rúk váš smartfón.

Verzia: 6.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.2
Aktuálna cena: Zdarma

Inbox by Gmail

Veľký rozruch vyvolala v uplynulom týždni aplikácia Inbox od Google. Tá slúži ako sekundárna aplikácia pre populárny Gmail, no pridáva niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré ocenia najmä pokročilí užívatelia. Pre bežných užívateľov sa môže zdať, že sa Inbox od klasického Gmailu nijako nelíši, no opak je pravdou. Aplikácia aj sama pracuje s mailami a usporadúva ich do skupín podobných správ. Aplikácia tiež vyberá tie správy, ktoré sama označuje za dôležité. Odosielať môžete aj maily skupine ľudí “bundle” a aplikácia poslúži aj tým užívateľom, ktorí využívajú svoju schránku ako To-Do list.

Celkovo je prostredie aplikácie moderné a štýlové a rôzne nové funkcie sú možno ukážkou toho, ako bude práca s mailami vyzerať v budúcnosti. Žiaľ, aplikácia je zatiaľ dostupná iba pre uzavretú skupinu ľudí, do ktorej sa môžete dostať pomocou pozvánky. Ak ju ešte nemáte, môžete skúsiť napísať mail na adresu inbox@google.com a požiadať Google o pozvánku pre vás.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Jimdo

Nástroj na tvorbu webových stránok Jimdo je dobre známy najmä medzi menej zdatnými užívateľmi, ktorí potrebujú jednoduché prostredie pre tvorbu stránky a nevyznajú sa až tak v programovaní. Pomocou tejto služby bolo vytvorených už 12 miliónov webových stránok a blogov a v obchode Play je teraz dostupná aj aplikácia pre mobilné zariadenia so systémom Android. Aplikácia ponúka prehľadné prostredie a množstvo funkcií na tvorbu a úpravu webových stránok.

Je veľmi pravdepodobné, že nebudete celú stránku vytvárať z prostredia smartfónu či tabletu, ale stále tu tá možnosť je. Oveľa využiteľnejšie sú funkcie na úpravu už existujúcich stránok, vďaka ktorým môžete kdekoľvek a kedykoľvek upravovať obsah, prezerať informácie o návštevách, pridávať text či fotografie a dokonca aj upravovať štruktúru svojich stránok. Aplikácia je v obchode Play dostupná zadarmo a ak ste o službe Jimdo ešte nepočuli a radi by ste si svoju vlastnú stránku vytorili, možno vám pomôže aj aplikácia pre zariadenia s Androidom.

Verzia: 2018.02.13-aa0eccd
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2018.02.13-aa0eccd
Aktuálna cena: Zdarma

Lumific

Väčšina užívateľov zrejme nenahradzuje originálnu aplikáciu na správu obrázkov vo svojom smartfóne či tablete a používa tú, ktorú tam nainštaloval výrobca. Pre tých, ktorí hľadajú alternatívne riešenie, je určená aplikácia Lumific. Ide o pokročilého správcu obrázkov pre zariadenia s Androidom, ktorí hľadajú jednoduchú aplikáciu s užitočnými funkciami. Podobne, ako iné tituly, aj Lumific je schopný kategorizovať obrázky podľa udalostí či dátumu, no dokáže toho aj oveľa viac. Aplikácia totiž automaticky upravuje vaše fotografie tak, aby boli krajšie, živšie a esteticky dokonalejšie.

lumific-1 lumific-2

Využíva k tomu niekoľko technológií na úpravu a zvýšenie jasu niektorých obrázkov. Okrem toho dokáže aplikácia automaticky rozoznať najlepšiu snímku ak zhotovíte niekoľko podobných fotografií. Lumific tiež dokáže vyrovnať krivý obrázok či skryť tie obrázky, ktorými nechcete kaziť celkový dojem z vašej galérie. Aplikácia je v obchode Play pritom dostupná úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne in-app nákupy.

Sloth Launcher

V dnešnej dobe sú alternatívne launchery oveľa populárnejšie, ako kedysi. Už viac nejde iba o výsadu pokročilých užívateľov, ale o prvok, ktorí na personalizáciu svojich zariadení používajú naozaj mnohí užívatelia. V obchode Play je tak dostupné množstvo rôznych launcherov, pričom ďalšie pribúdajú. Špecifickou aplikáciou je ale Sloth Launcher. Nejde pritom o klasický launcher, ale o menu s aplikáciami, ktoré sa objaví nad vašim klasickým launcherom.

Aplikácia ponúka veľmi zaujímavé funkcie, vďaka ktorým rozozná jednotlivé situácie počas vášho dňa a ponúkne vám vždy tie aplikácie, ktoré práve potrebujete. Tieto aplikácie máte potom vždy po ruke a nemusíte hľadať vždy tie, ktoré vyhovujú danej situácií. V prostredí aplikácie si pritom môžete vytvoriť vlastné spúšťače k situáciám podobne, ako napríklad v aplikácii Tasker. Prostredie je ale oveľa jednoduchšie a intuitívnejšie a určené aj pre bežných užívateľov. Ak aplikáciu nepoužívate, zobrazí sa iba ako plávajúce tlačidlo na vašej obrazovke a môžete ho ignorovať až do chvíle, kým nebudete chcieť aplikáciu použiť.

Verzia: 3.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

StuffMerge

Určite mnohí užívatelia systému Android vedia, aké komplikované môže byť kopírovanie viacerých častí textu či obrázkov v systéme a vkladanie tohto obsahu do jedného dokumentu či správy. Tieto problémy sa snaží vyriešiť aplikácia StuffMerge, ktorá ponúka pokročilé funkcie na kopírovanie textu a ich vkladanie do jedného dokumentu. Aplikácia je pritom v stave nečinnosti takmer neviditeľná a zbadáte ju iba v podobe nenápadnej lišty na strane obrazovky.

Ak ju ale potrebujete, máte ju vždy k dispozícii. Ak je aplikácia zapnutá, stačí, ak jednoducho budete kopírovať všetky časti textu, prípadne aj obrázky, do schránky jednoduchým označením a vybraním možnosti Kopírovať. Všetky tieto položky sa uložia do schránky, odkiaľ ich potom môžete jednoducho vybrať a vložiť do mailu či dokumentu. Vďaka tomu je práca s kopírovaním jednoduchšia a pohodlnejšia. Vrámci aplikácie si môžete vytvárať aj skupiny a posunúť tak prácu na ešte vyššiu úroveň. V obchode Play nájdete aplikáciu vo verzii zadarmo a v platenej Pro verzii, ktorá ponúka väčšie množstvo funkcií a možností.

28.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+