MojAndroid

Beer Counter

Slováci patria už tradične medzi národy, ktoré radi oslavujú, nech je už príležitosť akákoľvek. K tomu patrí aj alkohol, na čom by možno nebolo veľa zlého, keby na ďalší deň mnohí oslávenci nemuseli znovu sadnúť za volant. Často sa potom stáva, že si večer nemôžu užiť podľa predstáv, alebo musia ráno riskovať či preložiť si plány kvôli zostatkovému alkoholu v krvi. Existuje množstvo nástrojov, ktoré poradia v tom, kedy je bezpečné znovu sadnúť za volant po preflámovanej noci. Máloktorý ale ponúka také prehľadné prostredie a intuitívne funkcie, ako aplikácia Beer Counter.

beer-counter-1 beer-counter-2

Do tej si môžete poznamenať množstvo vypitého alkoholu, môžete pridať vlastné obľúbené nápoje a aplikácia sa postará o všetko ostatné. Okrem počítadla drinkov vám ukáže aj aktuálny objem alkoholu v krvi, či dokonca to, kedy musíte prestať piť. Ak zadáte do aplikácie čas, kedy chcete na ďalší deň šoférovať, aplikácia vám ukáže, koľko toho môžete v ten večer vypiť. V skratke ide o veľmi užitočného pomocníka pre každého, kto by sa večer rád odreagoval, no zároveň má na ďalší deň povinnosti. Aplikácia uchováva aj históriu z minulých udalostí, vďaka ktorej budete mať prehľad o tom, koľko ste vypili počas predchádzajúcich večerov. Beer Counter je v obchode Play zadarmo, ponúka prostredie optimalizované pre tablety a nenájdete tu ani žiadne nákupy v aplikácii.

Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

B612

Aplikácia B612 je ďalším z radu titulov, ktoré ponúkajú nástroje na úpravu fotografií. Ako to už býva zvykom, ak do nášho výberu takúto aplikáciu umiestnime, väčšinou v nej nájdeme niečo jedinečné alebo originálne. To je aj prípad aplikácie B612, ktorá je totiž určená na úpravu selfie fotografií. Využijú ju tak všetci užívatelia, ktorí radi zverejňujú fotografie samých seba a ešte pred zdieľaním na sociálnych sietiach by chceli fotografiu dodatočne upraviť. K dispozícii k tomu majú až 53 filtrov, funkciu náhodného filtra, ktorá vyberie filter za vás a mnohé ďalšie. Okrem prívetivého prostredia zaujme aplikácia aj tým, že je v obchode Play zadarmo a nenachádzajú sa tu ani in-app nákupy. Ak vás tento titul zaujal, môžete ho vyskúšať aj pomocou nášho widgetu nižšie.

b612-1 b612-2 b612-3

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

FloatNote

Obchod Play je doslova preplnený množstvom aplikácií, ktoré umožňujú zaznamenávanie poznámok do telefónu či tabletu. Medzi najznámejšie tituly patria Evernote či Google Keep, pričom aspoň jednu z týchto aplikácií nájdeme takmer v každom mobilnom zariadení. Ponúkajú rôzne funkcie, no zdá sa, že vývojári stále odhalia ďalšie zaujímavé využitie pre poznámky, ktoré nenapadlo ani developerov vo veľkých spoločnostiach.

FloatNote je aplikácia, ktorá umožňuje napísať si poznámku a prideliť ju ku kontaktu. Poznámka sa zobrazí najbližšie, keď s dotyčným telefonujete a pripomenie vám napríklad to, aby ste poďakovali za darček, alebo ho pozvali na oslavu. Ide o veľmi užitočnú malú pomôcku, ktorá dopĺňa funkcionalitu aj tých najprepracovanejších aplikácií. Často sa môže stať, že k danej poznámke nevieme prideliť presný čas, kedy chceme byť upozornení. Upozornenie totiž chceme práve vtedy, keď telefonujeme s konkrétnym kontaktom, a to môže byť hocikedy. Presne v takých prípadoch pomôže aplikácia FloatNote, ktorá je v obchode Play zadarmo.

Skype Qik

Zrejme najviac rozruchu za posledný týždeň vyvolala aplikácia Skype Qik. Ide o komunikačný nástroj, pomocou ktorého je možné odosielať priateľom krátke videá. Ako názov napovedá, za vývojom aplikácie stojí tím z Microsoftu, ktorý má na starosti aj populárnu službu Skype. Aplikácia má konkurovať titulom ako Snapchat, ktorý si získal najmä v USA množstvo fanúšikov. Aplikácia je určená pre zariadenia so systémom Andrid, iOS a Windows Phone a umožňuje posielať videá v maximálnej dĺžke 42 sekúnd. Tieto videá môžete posielať skupinám ľudí, pre ktoré bude video dostupné po dobu dvoch týždňov a následne sa vymaže. Video je možné vymazať aj ihneď po odoslaní, prípadne je možné pomocou aplikácie vytvárať 5-sekundové GIF animácie, ktorými môžete potešiť priateľov alebo známych. Skype Qik je v obchode Play zadarmo a stiahnuť si ho môžete aj pomocou nášho widgetu nižšie.

Ultimate Rotation Control

Automatická rotácia pracovnej plochy mobilných zariadení je veľmi užitočná funkcia, ktorá prispôsobí prostredie zariadenia tomu, v akej polohe ho držíte. Napriek tomu, že táto funkcia je v zariadeniach už roky, stále nebola dotiahnutá tak, aby nespôsobovala užívateľom vrásky na čele. Používanie mobilov či tabletov v posteli môže byť neraz veľmi otravné, najmä, keď sa vám v tých najnevhodnejších okamihoch otočí celá obrazovka. Pri starších zariadeniach to niekedy znamenalo aj pád celej aplikácie a zabrániť týmto nepríjemnostiam má aplikácia Ultimate Rotation Control.

Ide o užitočný nástroj, ktorý umožní uzamknúť prostredie v akejkoľvek polohe. Veľmi užitočnou funkciou je najmä nastavenie pre každú aplikáciu zvlášť. To znamená, že napríklad v aplikácii YouTube bude automatická rotácia povolená, zatiaľ čo vo Facebook Messengeri budete mať uzamknuté vertikálne nastavenie. Aplikácia ponúka trial verziu zdarma na dobu 7 dní a následne je nutné ju zakúpiť za 1,99 €. Za túto cenu ale získate veľké množstvo funkcií a nastavení, pomocou ktorých si môžete aplikáciu prispôsobiť úplne do detailov. Vďaka tomu už budete automatická rotácia displeja spolupracovať s vami a vyhovovať vašim predstavám.

Verzia: 6.3.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.3.5
Aktuálna cena: Zdarma

UP by Jawbone

Jawbone je jeden z obľúbených fitness náramkov, ktorý zaznamenáva vašu fitness aktivitu, monitoruje váš pohyb a napomáha vám k zdravšiemu životnému štýlu. Aplikácia UP však nie je kompatibilnou aplikáciou k náramku, ale úplne samostatnou aplikáciou s takmer všetkými funkciami náramku. Teraz tak budete môcť využívať funkcie náramku priamo pomocou vášho mobilného zariadenia. Samozrejme, tým sa stráca celá podstata náramku, ale na druhej strane, aplikácia je zadarmo, ponúka veľmi elegantné prostredie a množstvo funkcií.

up-1 up-2 upe-3

Bude vás motivovať k tomu, aby ste sa viac hýbali. Ešte viac vás môžu motivovať vaši priatelia a známy, spolu s ktorými si môžete vytvoriť celé fitness skupiny a vidieť, kto koľko športuje. Aplikácia vám tiež poradí ohľadne zdravého stravovania, a tak ide o komplexný nástroj pre zlepšenie vašich fitness a stravovacích návykov. Okrem toho tu nájdete aj funkcie na zaznamenávanie vášho spánku, pričom aplikácia vám navrhne, aké vylepšenia by ste mohli spraviť, aby ste spali lepšie. V obchode Play je tento titul úplne zadarmo a stiahnuť si ho môžete už dnes aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 4.29.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.29.0
Aktuálna cena: Zdarma
21.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+