MojAndroid

Autodesk Sketchbook

Vyššie rozlíšenie displejov na našich tabletoch a smartfónoch prináša množstvo výhod. Patrí medzi ne aj lepšie rozpoznávanie textu písaného rukou, čo ocenia mnohí užívatelia vo chvíľach oddychu, ale v niektorých prípadoch je možné použiť mobilné zariadenia aj na profesionálnejšie skice a náčrty. K tomu je ale potrebná aj dostatočne prepracovaná aplikácia, ako napríklad Autodesk Sketchbook. Tá prináša množstvo pokročilých nástrojov na kreslenie a maľovanie, čo ocenia najmä umelecky nadaní užívatelia. Poteší ale aj ostatných, ktorí si v čase relaxu radi niečo nakreslia.

sketchbook-2 sketchbook-3

V aplikácií nájdete nástroje aj na prácu s vrstvami, čím sa funkcionalita blíži počítačovým programom a profesionálnym tabletom. Aplikácia je síce v základnej verzii zadarmo, no za všetky pokročilé funkcie je nutné zaplatiť 3,99 USD. Ide však o jeden z najužitočnejších nástrojov na kreslenie, aké dnes môžete na svoje mobilné zariadenie nainštalovať. Naplno však aplikáciu využijete najmä na tabletoch s vyšším rozlíšením, prípadne na smartfónoch s väčšou uhlopriečkou displeja.

Verzia: 4.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Battery Utility

Výdrž batérie našich smartfónov je ešte aj dnes najväčšou slabinou týchto inteligentných zariadení. Je síce pravda, že každým rokom sa výdrž na jedno nabitie predlžuje, ale väčšinou ide iba o minimálne nárasty. Našťastie, predĺžiť výdrž batérie je možné aj zo strany užívateľov. Väčšinou sa ale jedná o obmedzovanie sa v rôznych smeroch, čo je v priamom rozpore s množstvom funkcií, ktoré inteligentné telefóny a tablety ponúkajú. Aj preto je tu aplikácia Battery Utility, ktorá pomôže odhaliť zdroj vybíjania zariadenia a prípadne ho aj eliminiovať.

battery-utility-1 battery-utility-4 battery-utility-5

Aplikácia je súborom nástrojov na analýzu a správu batérie. K dispozícii sú detailné informácie o tom, čo spotrebúva vašu batériu, ale aj o tom, ako často svoje zariadenie nabíjate. Na základe toho môžete prispôsobiť svoje návyky tak, aby vaša batéria vydržala na jedno nabitie čo najdlhšie. Nájdete tu ale aj ďalšie užitočné nástroje, pomocou ktorých je možné vykonať pokročilé nastavenia zariadenia a získať tak niekoľko percent batérie navyše. Niektoré funkcie vyžadujú práva ROOT či profesionálnu verziu aplikácie za 2,37 €, no ďalšie sú k dispozícii pre všetkých a úplne zadarmo.

English Grammar Now

Názov tejto aplikácie jednoznačne vystihuje jej funkcie. Ak patríte medzi študentov angličtiny a chceli by ste si precvičiť gramatiku, prípadne už neštudujete a radi by ste oprášili svoje vedomosti, pomôcť vám môže aplikácia English Grammar Now. Tá prináša v intuitívnom prostredí množstvo praktických cvičení, ktoré dokonale overia vaše vedomosti. Cvičenia sú pritom zamerané na tie najrôznejšie oblasti, ako napríklad členy, prídavné mená, idiómy, frázy, predložky, priama reč, atď. Celá jedna oblasť je venovaná časom, čo býva pre študentov angličtiny najväčším úskalím. K dispozícii sú vždy vysvetlenia a gramatické odôvodnenia jednotlivých javov. Za nimi nasledujú cvičenia, pričom na záver môžete skontrolovať svoje odpovede a overiť si tak, čo ste sa naučili. Aplikácia je v obchode Play úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne nákupy v aplikácii.

grammar-1 grammar-2 grammar-3

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Murtastic

Jednou z obľúbených možností prispôsobenia zariadení so systémom Android sú aj živé tapety. Tých je v obchode Play veľké množstvo a ďalšie je možné stiahnuť z iných miest. Ide o veľmi pekné oživenie vášho zariadenia, pričom často je možné pomocou živých pozadí vytvoriť naozaj unikátny dizajn. Ak by ste si ale chceli byť istí, že nikto iný nebude mať také živé pozadie, ako vy, možno vás zaujme aplikácia Murtastic. Tá totiž umožní vytvárať živé pozadia priamo v smartfóne alebo tablete, vďaka čomu si môžete sami spraviť živé pozadie podľa vlastných predstáv.

 murtastic-2 murtastic-3

K dispozícii budete mať niekoľko nástrojov, pričom väčšina z nich sa bude týkať textu, ktorý môžete pridať k statickému obrázku. K textu potom môžete pridať rôzne animácie a vybrať farby, no nájdete tu aj užitočný nástroj pre vytváranie animácií. Okrem vytvárania nových živých pozadí ponúka aplikácia aj možnosť upraviť existujúce živé pozadia, ktoré ste si stiahli do svojho zariadenia. Vďaka tomu môžete dotvoriť výtvory, ktoré nájdete na internete a skrášliť ich podľa svojich predstáv.

Verzia: 2.18
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.18
Aktuálna cena: Zdarma

NotifyWidget

Najnovšia verzia systému Android prinesie aj nový spôsob zobrazovania upozornení. Tie sa budú po novom zobrazovať priamo na obrazovke a nie iba v notifikačnom paneli. Lišta s upozorneniami nie je vždy ideálnym miestom pre zobrazovanie upozornení a niektorým užívateľom môže prekážať, že sa vždy musia prstom načahovať až na samý vrch obrazovky. Aj pre nich je určená aplikácia NotifyWidget, ktorá prináša widget pre domovskú obrazovku, uzamykaciu obrazovku a aj doplnok pre DashClock widget. Tieto widgety zobrazia upozornenia priamo na obrazovke a miesto posúvania prstom ich môžete odstrániť jednoduchým kliknutím na ikonku.

notifywidget-1 notifywidget-2 notifywidget-3

Pomocou aplikácie NotifyWidget je tak možné úplne zmeniť spôsob práce s upozorneniami. Pre niektorých užívateľov je možno aktuálny spôsob správy upozornení vhodný, no iní možno hľadajú alternatívne riešenie. Jedným z variant tak môže byť aj aplikácia NotifyWidget, ktorá ponúka jednoduché funkcie a rýchle nastavenia. V obchode Play ju nájdete za 0,99 € a vyskúšať ju môžete aj pomocou nášho widgetu nižšie.

Verzia: 1.0.10
Aktuálna cena: 1,19 €
Verzia: 1.0.10
Aktuálna cena: 1,19 €

Obscure

Aplikácia Obscure je komplexným nástrojom na zdieľanie obrázkov a textových správ. Do sveta internetovej komunikácie prináša niekoľko zaujímavých funkcií, spomedzi ktorých zrejme najviac zaujmú interaktívne filtre, ktoré môžete aplikovať na svoje obrázky. Takéto výtvory totiž môžete zdieľať so svojimi priateľmi a tí sa môžu s filtrami zabávať a pracovať s nimi. K dispozícii je niekoľko filtrov, ktoré môžete sami upraviť a vytvoriť tak jedinečné interaktívne obrázky, ktoré budú pre vašich priateľov aj zábavné.

Okrem toho ponúka aplikácia niekoľko zaujímavých funkcií aj pre prácu s textovými správami. K dispozícii je zaujímavá funkcia premiešania písmen v slovách, ktoré je síce možné prečítať, no vyžaduje to určitý čas. To vám zabezpečí určitú formu súkromia v prípade, že sa nachádzate v priestore, kde by sa vám niekto mohol pozerať na displej zariadenia. Vrámci aplikácie je možné odoslané správy aj vymazať, takže tlačidlo “odoslať” už viac nemusí mať nezvratné následky. Aj táto aplikácia je v obchode Play úplne zadarmo a nenájdete tu žiadne in-app nákupy.

Verzia: 1.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
14.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+