MojAndroid

1Bible

Ak máte radi Bibliu a neprekáža vám čítanie po anglicky, aplikácia Bible by nemala ujsť vašej pozornosti. Ide o skutočne veľmi dobre spracovanú verziu Svätého písma, ktorú budete mať vždy po ruke. Nie len, že je kniha dobre optimalizovaná pre smartfóny, ale ponúka aj veľké množstvo užitočných funkcií. K dispozícii máte čitateľský plán, vďaka ktorému nikdy nezabudnete prečítať si niečo každý deň. Nechýbajú ani zaujímavé piesne a množstvo možností, ako si v Biblii označiť zaujímavé miesta. Pridávať si môžete aj poznámky a celkovo si tak Bibliu môžete prispôsobiť presne podľa svojich predstáv.

LinkedIn Learning

Spoločnosť LinkedIn predstavila novú vzdelávaciu platformu LinkedIn Learning, ktorá je priamo previazaná s vašim profilom na sociálnej sieti. K dispozícii vám sú tisíce rôznych kurzov vo viacerých oblastiach. Výhodou oproti podobným platformám je, že ihneď po absolvovaní kurzu môžete vaše novo nadobudnuté vedomosti preniesť do profilu na sociálnej sieti. Ihneď tak dáte verejnosti vedieť, čo nové ste sa naučili a v čom ste sa zlepšili. Aplikácia je k dispozícii zadarmo, no služba je spoplatnená a zaujme skôr tých používateľov, ktorí to so samovzdelávaním myslia vážne. Služba totiž stojí 29,99 USD na mesiac alebo 299,88 USD ročne.

Verzia: 0.21.39
Aktuálna cena: Zdarma

MUVIZ

Pamätáte sa ešte na aplikáciu Winamp, ktorá okrem počúvania hudby umožňovala aj jej vizualizáciu? Presne to teraz prináša aplikácia MUVIZ na zariadenia so systémom Android, a to veľmi nenásilnou formou. Miesto zobrazenie vizualizácie na celú plochu ju zobrazí iba na vašej navigačnej lište. Vďaka tomu si budete môcť hudbu vychutnať s vizuálnym efektom aj pritom, ako budete s telefónom či tabletom robiť niečo úplne iné. Vizuálne efekty si pritom môžete dopodrobna prispôsobiť a dosiahnuť tak presne taký výsledok, ako chcete. Aplikácia je dostupná zadarmo, no ukrývajú sa v nej viaceré mikrotransakcie.

Verzia: 4.0.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

Ivy

Aplikácia Ivy dopĺňa prostredie systému Android o ďalšiu obrazovku. Tá je ukrytá vo vysúvacom paneli a je k dispozícii z ktorejkoľvek časti systému. Umiestniť si sem môžete rôzne widgety a prvky s informáciami, kvôli ktorým by ste inak museli otvárať konkrétnu aplikáciu. Vo svojej podstate ide o rozšírenú notifikačnú lištu, kde máte akési permanentné upozornenia vo forme plnohodnotných widgetov. Vaša lišta s upozorneniami tak môže zostať prázdna a umiestniť si sem môžete skutočne iba zmeškané notifikácie. Informácie o počasí, vývoji akcií na trhu, ale aj sprývy z RSS čítačky môžete mať vždy poruke vo výsuvnom paneli Ivy.

Verzia: 1.1.22
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.22
Aktuálna cena: Zdarma

Pyrope Browser

Ak hľadáte zaujímavý alternatívny prehliadač, možno práve Pyrope Browser bude tým pravým riešením. Aplikácia ponúka niektoré skutočne zaujímavé funkcie, ktoré mnohé bežné prehliadače nepoužívajú. V prvom rade je tu k dispozícii množstvo zaujímavých režimov – inkognito režim, režim šetrenia batérie, nočný režim či režim na celú obrazovku. Medzi ďalšie funkcie prehliadača patrí ovládanie gestami, možnosť zabrániť iným aplikáciam v zariadení sledovať obsah prehliadaču, dynamická úprava farby vrchnej lišty podľa farby stránky, možnosť ukladať stránky na neskoršiu prácu a mnohé ďalšie. Ide o skutočne zaujímavú aplikáciu, ktorá teoreticky zvládne naplniť úlohu primárneho prehliadača. Musíte jej ale dať šancu.

SystemGlow

Mnohí skúsení používatelia už určite v minulosti hľadali nástroj, ktorý by im ukázal skryté informácie o systéme na ich smartfóne alebo tablete. Veľmi elegantným a praktickým nástrojom tohto druhu je aj aplikácia SystemGlow. Tá ponúka množstvo užitočných informácií a zároveň vyzerá a funguje veľmi dobre a elegantne. Prostredníctvom úzkych farebných líšt si môžete nechať zobraziť využitie procesoru či siete v reálnom čase kdekoľvek v systéme. To vám pomôže lepšie pochopiť, ktoré činnosti zaťažujú vaše zariadenie, prípadne odhaliť proces alebo aplikáciu na pozadí, ktorá zbytočne čerpá energiu batérie aj vtedy, keď by nemala. Aplikácia je v obchode Play dostupná zdarma, no ani tu sme sa nevyhli in-app nákupom.

Verzia: 2.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

1.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+