MojAndroid

BlockedPhone

Náš dnešný výber TOP aplikácií týždňa začneme veľmi zaujímavým titulom od slovenského vývojára Štefana Čižmára. Aplikácia BlockedPhone vám pomôže donútiť vaše deti alebo zamestnancov spoločnosti, aby vám zakaždým zdvihli telefón. Po nainštalovaní do telefónu totiž rozozná číslo prichádzajúceho hovoru a ak je to číslo vaše a vaše dieťa vám nezdvihne, aplikácia BlockedPhone mu zablokuje telefón až do tej doby, kým vám nezavolá. Takto jednoducho môžete naučiť deti, aby vám vždy zdvíhali, pretože v opačnom prípade bude ich zariadenie vyslovene nepoužiteľné. Samozrejme, stále je možnosť zavolať na tiesňovú linku, no na sociálne siete či hry môžu v blokovanom režime určite zabudnúť.

blockedphone-1 blockedphone-2

Call Writer

Určite to poznáte – s niekým telefonujete a potrebujete si rýchlo niečo poznačiť. Dnes už nemáme kúsok papiera po ruke tak, ako kedysi a zložité prezeranie menu a hľadanie správnej poznámkovej aplikácie počas telefonovania nie je zrovna najpohodlnejšie. Pre takéto prípady je k dispozícii aplikácia Call Writer. Ide o jednoduchý nástroj na kreslenie, resp. písanie poznámok prstom. Vďaka plávajúcemu tlačidlu, ktoré sa zobrazí počas hovoru, máte k dispozícii rýchlu skratku pre spustenie aplikácie, kde si už môžete rýchlo naškrabať potrebnú poznámku. Neskôr ju môžete upraviť a zdieľať s priateľmi, no hlavná výhoda aplikácie spočíva najmä v jednoduchosti jej spustenia počas telefonovania. Aplikácia je k dispozícii zadarmo a nenájdete tu ani žiadne ďalšie mikrotransakcie.

Verzia: 1.0.13
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.13
Aktuálna cena: Zdarma

My Mixtapez Music

Ak nie ste fanúšikom mainstreamovej hudby a radi si vypočujete alternatívne mixy a menej známe piesne, možno vás zaujme aplikácia My Mixtapez Music. Tá je postavená na vytváraní rôznych mixov, ktoré môžete prispôsobiť svojim vlastným predstavám a preferenciám. K dispozícii sú aj rôzne nástroje pre zdieľanie svojich výtvorov a celkovo tak aplikácia vytvára dojem akejsi sociálnej siete. Poteší tiež prostredie aplikácie v modernom Material dizajne a množstvo ďalších užitočných funkcií pre hudobných nadšencov.

mixtapez-1 mixtapez-2 mixtapez-3

Pulsar Music Player

Aj táto aplikácia zaujme najmä hudobných nadšencov, no osloví aj každého, komu nevyhovuje predinštalovaný hudobný prehrávač v jeho zariadení. Aplikácia Pulsar Music Player je jednoduchý, no zároveň veľmi výkonný hudobný prehrávač. Vo vašom zariadení vám zaberie iba 2,6 MB, no napriek tomu ponúkne veľmi zaujímavé a užitočné funkcie. Základom pre dobrý zážitok je veľmi pekné prostredie, ktoré striktne dodržiava normy Material dizajnu. Samozrejmosťou je optimalizácia pre smartfóny aj tablety. Nájdete tu aj užitočný widget pre domovskú obrazovku a aj nástroj pre úpravu prostredia pomocou tém. Poteší tiež funkcia automatického stiahnutia obrázku albumu, ktorý práve počúvate. Všetko toto pritom môžete mať úplne zadarmo bez akýchkoľvek ďalších mikrotransakcií.

puslar-1 puslar-2 puslar-3

Verzia: 1.7.6
Pôvodná cena: 3,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.6
Pôvodná cena: 3,49 €
Aktuálna cena: Zdarma

Signal Finder

Mnohí z vás určite poznajú situáciu, keď vaše mobilné zariadenie stratí mobilný signál aj napriek tomu, že sa nachádzate v husto obývanej oblasti. Dôvodov na to môže byť niekoľko, no iba zriedka je príčinou fakt, že to územie nie je pokryté. Telefón si ale sieť väčšinou vyhľadáva sám a sám si zvolí, ktorá sieť je preň v danom momente najlepšia. Ak by ste mu ale chceli trochu pomôcť, môžete využiť aplikáciu Signal Finder. Tá zresetuje všetky vaše mobilné pripojenia a pomôže vám tak nanovo zoskenovať dostupné siete a vybrať tú najlepšiu. To sa týka mobilného pripojenia, mobilného internetu, ale aj Wi-Fi pripojenia. Aplikácia je veľmi jednoduchá, no zároveň užitočná. V obchode Play je k dispozícii zadarmo, no niektoré funkcie sú dostupné iba v PRO verzii. Tá stojí 2,99 EUR a umožní vám napríklad vytvorenie widgetu na pracovnú plochu.

signal-finder-1 signal-finder-2 signal-finder-3

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

XBrowser Pro

Ak ste si ešte stále nenašli obľúbený mobilný internetový prehliadač, možno vás zaujme XBrowser Pro s veľmi jednoduchým spracovaním. Vo vašom zariadení vám zaberie iba 1,4 MB, no napriek tomu ponúka celý rad užitočných funkcií. V obchode Play má už cez 100 000 stiahnutí s veľmi slušným priemerným hodnotením 4,2/5. Aplikácia ponúka pohodlné a rýchle prehliadanie a šikovné funkcie pre zobrazenie na celú obrazovku alebo pre inteligentné dopĺňanie formulárov či kolónky pre URL adresu. Aplikáciu môžete vyskúšať úplne zadarmo a ani v tomto prípade nenarazíte na žiadne skryté poplatky.

xbrowser-1 xbrowser-2 xbrowser-3

Verzia: 2.5.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.5.2
Aktuálna cena: Zdarma

23.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+