MojAndroid

Call Blacklist

Mnohí z vás sa určite stretli s telefonátmi, ktorých hlavným cieľom bolo naviesť potenciálneho zákazníka na kúpu nejakého produktu či služby, alebo ho niekoľko minút vypočúvať kvôli ankete či iným informáciám. Mnohým užívateľom takéto telefonáty od spoločností a call centier prekážajú a práve pre nich je vhodná aplikácia Call Blacklist. Tá dokáže upozorniť na prichádzajúci, ale aj odchádzajúci hovor na takéto číslo, no v niektorých prípadoch môže aj zabrániť zbytočnej finančnej strate.

Call Blacklist 1 Call Blacklist 2 Call Blacklist 3

Výhodou, no zároveň aj nevýhodou tejto aplikácie je možnosť pridávať telefónne čísla do “čiernej listiny”. Užívatelia to môžu urobiť pomocou aplikácie, ale aj cez webové rozhranie. Jednoducho tam pridajú akékoľvek číslo a udajú dôvod, prečo sa v listine tento kontakt nachádza. Ostatní užívatelia potom môžu vyjadriť svoj názor pomocou hlasovania a zvýšiť dôveryhodnosť informácie. Aplikácia potom pracuje automaticky s prichádzajúcimi a odchádzajúcimi hovormi, pričom vás upozorní vždy, keď voláte na niektoré z čísiel umiestnené na listine. Vy si potom budete musieť vybrať, či aj napriek upozorneniu chcete v hovore pokračovať, alebo nie. Nevýhodou je fakt, že sem môže byť pridané akékoľvek číslo a služba tak môže byť v niektorých prípadoch zneužitá. Aplikáciu Call Blacklist má na starosti slovenský vývojár a z obchodu Play si ju môžete stiahnuť úplne zadarmo.

Coolify

Výkon našich mobilných zariadení každým rokom rastie a hoci sa výrobcovia snažia zabezpečiť, aby fungovali nové smartfóny a tablety bez problémov, prehrievanie je v súčasnosti pomerne častý problém. Ak sa aj vaše zariadenie prehrieva pri nabíjaní alebo dlhšej sústavnej práci, možno vám pomôže aplikácia Coolify. Ako názov napovedá, jej hlavnou úlohou je znížiť teplotu zariadenia na priateľnú úroveň a zvýšiť tak komfort pri používaní.

coolify-1 coolify-2 coolify-5

Aplikácia plní svoj účel iba na zariadeniach s ROOT právami. Je ale možné ju nainštalovať aj na ostatných smartfónoch a tabletoch, no tu nebude mať prístup k pokročilým nastaveniam, ktoré využíva na schladenie zariadenia. Ak ale máte svoje zariadenie ROOT-nuté, aplikácia by mala fungovať bezproblémovo. Po inštalácií je potrebné spustiť prvotné nastavenia, no následne o aplikácií nemusíte vôbec vedieť. Coolify bude pracovať na pozadí a zabezpečí tak postupné ochladzovanie zariadenia. V prípade potreby si môžete otvoriť aplikáciu, kde uvidíte zobrazenú aktuálnu teplotu a môžete sa pozrieť aj na chronologické záznamy, v ktorých nájdete presné časy ochladzovania systému spolu s úrovňou teploty zariadenia pred a po procese. Coolify nájdete v obchode Play úplne zadarmo a aplikáciu si môžete stiahnuť aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Flow Home

V obchode Play pribudne takmer každý týždeň aspoň jeden zaujímavý alternatívny launcher. Tentokrát má v našom výbere svoje miesto aplikácia Flow Home, ktorá úplne zmení vzhľad a funkcie vašej domovskej obrazovky. Flow Home je pritom určený najmä tým užívateľom, ktorí často používajú aplikácie sociálnych sietí a pravidelne sledujú aktuality a novinky. Aplikácia vytvára na domovskej obrazovke zoznam príspevkov zo sociálnych sietí Facebook, Twitter a Instagram.

2014-09-02 13.25.32 2014-09-02 13.25.29 2014-09-02 13.25.36

Výsledný efekt je veľmi podobný domovskej obrazovke BlinkFeed, ktorú poznáme zo systému HTC Sense. Zoznam je veľmi prehľadný a jednoduchý a umožňuje aj základné operácie s jednotlivými príspevkami. Môžete si ich otvoriť v natívnej aplikácií, prípadne skryť z domovskej obrazovky. Okrem toho ale ponúka launcher minimalistické nastavenia a funkcie. Aplikácia je aktuálne v beta verzii a stiahnuť si ju môžete z obchodu Play úplne zadarmo.

Verzia: beta21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: beta21
Aktuálna cena: Zdarma

Month: The Calendar Widget

Ak používate svoje Android zariadenie na prehliadanie informácií a udalostí vo svojom kalendári, určite by ste mali brať na vedomie aplikáciu Month: The Calendar Widget. Tá je výborným doplnkom akejkoľvek aplikácie s kalendárom. Jej primárnou funkciou je zobrazovanie kalendára s aktuálnym mesiacom vo forme widgetu na domovskej obrazovke. Aplikácia decentne označí tie dni, počas ktorých máte nejakú udalosť naplánovanú. Okrem toho máte k dispozícii aj ďalšie varianty widgetu, pričom vždy máte na výber niekoľko farebných tém.

month-calendar-widget-7 month-calendar-widget-6 month-calendar-widget-2

Užitočnou vlastnosťou aplikácie je aj rýchly náhľad na celoročný kalendár, pričom ani v tomto prípade nie je nutné otváranie aplikácie s kalendárom. Náhľad sa zobrazí iba ako čiastočne priesvitné okno nad domovskou obrazovkou a jednoduchým kliknutím je možné ho zrušiť. Priamo pomocou widgetu je možné aj pridávanie udalostí do jednotlivých dní, čo opäť urýchli prácu s kalendárom na smartfóne alebo tablete. Aplikácia je v obchode Play dostupná bezplatne, no pomocou nákupov v aplikácii je možné dokúpiť si ďalše témy a ešte viac si prispôsobiť zobrazované widgety.

Verzia: 2.13.17.12.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.13.17.12.11
Aktuálna cena: Zdarma

Prestigio SmartRozvrh

Spoločnosť Prestigio je na slovenskom trhu známa dostupnými zariadeniami s dobrým pomerom cena/výkon. Zariadenia od tejto spoločnosti ale zaujmú aj softvérovou výbavou, keďže Prestigio ponúka vlastnú aplikáciu na nákup a čítanie kníh a mnohé ďalšie. Spoločnosť myslí so začiatkom školského roku aj na študentov a v obchode Play sa objavila aplikácia Prestigio SmartRozvrh. Aplikácia ponúka užitočné nástroje pre plánovanie a prehľad školského rozvrhu. Užívatelia si môžu jednoducho pridať do rozvrhu hodiny, ku ktorým môžu doplniť informácie o učebni či prednáškovej sále. Do aplikácie je tiež možné pridať informácie o najbližšej domácej úlohe či blížiacom sa teste, pričom užívateľ bude včas na tieto udalosti upozornený. Prestigio SmartRozvrh je pre majiteľov zariadení tejto značky dostupný zadarmo pomocou funkcie Inštalátor Prestigio, resp. MultiStore Prestigio. Ostatní užívatelia zaplatia za aplikáciu v obchode Play 4,99€.

prestigio-smartrozvrh-1 prestigio-smartrozvrh-2 prestigio-smartrozvrh-3

Tripcast

Obdobie dovoleniek sa síce chýli ku koncu, no aj počas jesene si často plánujeme výlety či zájazdy. Ak radi dokumentujete, čo počas takýchto výletov robíte a radi zdieľate svoje zážitky so svojimi blízkymi, možno vás zaujme aplikácia Tripcast. Tá umožní vytvárať akýsi denník, do ktorého môžete pridávať fotografie a videá z každého dňa vašej dovolenky. Obrázky a videá môžete doplniť aj o vlastné poznámky a všetky tieto súbory sú zdieľané s vašimi blízkymi. Tí tak môžu mať prehľad o tom, aké miesta ste počas jednotlivých dní navštívili a čo vás v danej destinácii najviac zaujalo. Aplikácia ponúka veľmi jednoduché a prehľadné prostredie a z obchodu Play si ju môžete stiahnuť úplne zadarmo.

tripcast

Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma
8.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+