MojAndroid

Glympse Express

Aplikácia Glympse je v obchode Play už pomerne dlho. Ide o jednoduchý nástroj na zdieľanie vašej polohy s priateľmi, pričom k dispozícii máte niekoľko nástrojov na zlepšenie celého procesu. Titul Glympse Express ponúka základné funkcie aplikácie Glympse a umožňuje vám zdieľať vašu polohu cez ktorúkoľvek komunikačnú alebo sociálnu aplikáciu. Glympse Express vygeneruje odkaz, pomocou ktorého môžu vaši priatelia a známi zistiť, kde sa práve nachádzate. Veľkou výhodou ale je, že môžete obmedziť dobu, počas ktorej bude tento odkaz funkčný, a tak viete lepšie chrániť vaše vlastné súkromie. Aplikácia je k dispozícii zadarmo a neponúka ani žiadne mikrotransakcie.

Verzia: 1.01
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.01
Aktuálna cena: Zdarma

Kite Launcher

Kite je ďalším z radu launcherov, ktoré sa zameriavajú na minimalistický dizajn. Za tým sa ale skrývajú niektoré veľmi schopné funkcie, ktoré robia z tohto launcheru ideálneho adepta na vyskúšanie. Základnou charakteristikou launcheru je prispôsobenie – na výber máte množstvo tém, widgetov či prechodov obrazoviek, vďaka čomu môžete prakticky vytvoriť presne taký launcher, aký si predstavujete. Výhodou je množstvo predinštalovaných widgetov s hodinami či počasím, ktoré garantujú funkčnosť, čo nie je vždy pravidlo pri alternatívnych launcheroch a všetkých widgetoch tretích strán. Kite Launcher je tiež veľmi šetrný k batérii a ponúka aj šikovné automatické triedenie ikon aplikácií do priečinkov, čím vám môže ušetriť množstvo času.

kite-1 kite-2

Landmarker

Nový titul Landmarker od vývojárov z Google Creative Lab ponúka zaujímavé funkcie kompasu spojeného s informáciami z Google máp. Stačí, keď spustíte aplikáciu Landmarker a telefón namierite určitým smerom. Aplikácia vám ukáže, aké zaujímavé miesto sa nachádza v tom smere a ako ďaleko od neho sa nachádzate. Následne sa môžete jednoducho preniesť do aplikácie Google Mapy, kde viete s miestom lepšie pracovať. Ide o veľmi šikovného pomocníka najmä na neznámych miestach. Landmarker je ale experimentálnou aplikáciou, ktorá môže mať nejaké nedostatky, no je k dispozícii úplne zadarmo, a tak ju môžete bez obáv vyskúšať.

landmark-2 landmark-3

Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Polarr

Ak hľadáte výkonný nástroj na úpravu fotografií vo vašom mobilnom zariadení, máme pre vás zaujímavé riešenie. Tým je skvelá aplikácia Polarr, ktorá ponúka veľké množstvo rôznych nástrojov, ktoré často nájdete iba v plnohodnotných aplikáciách na počítači. Okrem množstva nástrojov je výhodou aplikácie Polarr aj prostredie perfektne prispôsobené pre zariadenia s dotykovým displejom, vďaka čomu je ovládanie veľmi jednoduché. Aplikácia je v obchode Play zadarmo, no niektoré prvky sú ocenené mikrotransakciami.

Verzia: 4.6.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Pro Browser app for Craigslist

Ak bývate, alebo sa často pohybujete v zahraničí, možno ste už využívali služby reklamného portálu Craigslist. Ten je v zahraničí veľmi populárny a nájdeme tu už aj inzeráty z Budapešti. Najväčšej popularite sa Craigslist teší v USA, no postupne sa rozširuje aj do ďalších krajín sveta. Ideálnym pomocníkom na prehliadanie inzerátov je aplikácia Pro Browser, ktorá ponúka zjednodušené prostredie pre zariadenia s dotykovou obrazovkou. Vďaka tomu bude prehliadanie stránok oveľa jednoduchšie aj na vašom mobilnom zariadení.

craigslist-1 craigslist-2 craigslist-3

Verzia: Major
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Major
Aktuálna cena: Zdarma

Stagefright Detector

Hoci poprední výrobcovia softvéru a mobilných zariadení už postupne vydávajú záplatu, ktorá odstráni bezpečnostnú chybu Stagefright na vašom Android zariadení, stále sa môže stať, že ste obeťou tejto chyby. Ak chcete vedieť, či je aj vaše zariadenie zraniteľné, vyskúšajte aplikáciu Stagefright Detector. Tá vám po jednoduchej analýze odhalí, či je vaše zariadenie vystavené tejto bezpečnostnej chybe, alebo je všetko v poriadku. V prípade, že bude u vás zistená hrozba, budete upozornení na to, aby ste si čo najskôr stiahli aktualizáciu od operátora alebo výrobcu vášho zariadenia.

stagefright-1 stagefright-2

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

14.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+