MojAndroid

Hooks

Aplikácia Hooks by sa dala označiť ako ultimátny nástroj s upozorneniami. Nemáme pritom na mysli upozornenia na zmeškané správy či hovory, ale upozornenia všetkých ostatných kategórií. Hooks totiž združuje rôzne informačné kanály a dokáže vás upozorniť prakticky na čokoľvek. Vy sami si jednoducho nastavíte, na čo chcete byť upozornení. Môže sa jednať o zápas obľúbeného futbalového tímu, novú časť obľúbeného seriálu, správy o počasí či dokonca výstrahy pre alergikov a mnohé ďalšie. Aplikácia obsahuje dlhý zoznam podporovaných upozornení, pričom vy si vždy vyberiete z každej kategórie konkrétnu oblasť alebo špecifickú časť, ohľadne ktorej chcete dostávať upozornenia.

hooks-1 hooks-2 hooks-3

Verzia: 1.6.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.8
Aktuálna cena: Zdarma

Horská záchranná služba

So začiatkom hlavnej turistickej sezóny priniesla Horská záchranná služba vlastnú mobilnú aplikáciu, ktorá by mala pomôcť pri záchranných akciách, ale aj pri vyhýbaní sa nebezpečným udalostiam. Najdôležitejšou súčasťou aplikácie je možnosť odoslať záchrannej službe SMS správu, ktorá bude obsahovať vašu polohu a pridať môžete aj informácie o zdravotnom stave a ďalších podmienkach. Na základe tejto správy bude možné oveľa rýchlejšie nájsť zraneného turistu. K dispozícii je tiež možnosť zatelefonovať záchrannej službe, pričom aj takto vedia záchranári zistiť vašu polohu. Okrem pomoci v prípade úrazu ponúka aplikácia aj informácie o tom, ako sami môžete zranenému pomôcť a ako by ste sa mali správať tak, aby ste sa zbytočne nedostali do nebezpečných situácií.

2 1

Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma

 Inputting

Určite ste sa už dostali do situácie, keď ste na svojom mobilnom zariadení zadávali nejaký text a želali ste si, aby ste mali  k dispozícii tlačidlo Späť tak, ako to je vo všetkých lepších aplikáciách na počítači. Určite sa nájdu niektoré mobilné aplikácie, ktoré túto funkciu podporujú, no titul Inputting dokáže túto funkcionalitu priniesť prakticky do všetkých aplikácii, v ktorých zadávate nejaký text. Aplikácia sa zobrazuje ako plávajúce tlačidlo, ktoré vám umožní vrátiť sa o krok späť pri písaní textu, prípadne posunúť sa o krok dopredu. K dispozícii je aj funkcia hľadania (Ctrl+F). Aplikácia je v obchode Play zadarmo, no za jednorázový poplatok 1,08 EUR môžte získať k dispozícii užitočnú funkciu Imputting Timeline, ktorá si zapamätá všetok zadaný text a umožní s ním aj neskôr pracovať.

inputting-1 inputting-2 inputting-3

Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

Pattern Launcher

Ak aj vám prekáža to, ako klasicky pristupujeme k aplikáciam v našich zariadeniach, možno vás zaujme titul Pattern Launcher. Ten umožní spúšťať aplikácie nakreslením vzoru podobne, ako to vykonávate pri odomykaní zariadenia. Výhoda je však v tom, že v rámci aplikácie si môžete k rôznym vzorom priradiť rôzne aplikácie. Už tak nebudete musieť otvárať menu s aplikáciami alebo prehrabávať sa v priečinkoch na domovských obrazovkách. Pattern Launcher je pritom dostupný permanentne z notifikačnej lišty, alebo aj ako ikona na ploche.

Verzia: 1.3.1
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.1
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: Zdarma

Streaks

Predsavzatia sú veľmi užitočné, ak sa dodržujú. Ak ale patríte medzi tých ľudí, ktorí nie sú veľmi dobrí v dodržiavaní stanovených predsavzatí, možno vám pomôže aplikácia Streaks. Samozrejme, žiadne zázraky od nej nečakajte. Ide ale o veľmi užitočného pomocníka, ktorý vám zobrazuje, koľkokrát bez prerušenia ste danú aktivitu vykonali. Či už ide o rannú rozcvičku, návštevu plavárne, prečítanie určitého počtu strán z knihy či naučenie sa určitého množstva látky, každý z nás by si určite našiel nejaké predsavzatie, ktoré by sa mu oplatilo dodržať. Aplikácia Streaks v tom môže pomôcť jednoduchými upozorneniami každý deň a motivujúcim oznamom o tom, koľko dní bez prerušenia ste už aktivitu vykonali.

streaks-1 streaks-2 streaks-3

Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Who Deleted Me

Väčšina sociálnych sietí ešte stále neumožňuje prezerať si informácie o tom, kto si vás odobral z priateľov alebo vás prestal sledovať. Existujú ale rôzne nástroje, ktoré to umožňujú. Najnovším prírastkom v tejto kategórii je aplikácia Who Deleted Me, ktorá sleduje váš profil na sociálnej sieti Facebook. Aplikácia vás potom vie informovať o tom, kto konkrétne si vás vymazal s priateľov, kto sú vaši najnovší priatelia a ktorí priatelia si deaktivovali účet. Ak sa často trápite nad tým, kto s vami už nechce byť kamarát na Facebooku, Who Deleted Me môže byť práve pre vás.

who-deleted-me-1 who-deleted-me-2

Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

10.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+