MojAndroid

Android L Klávesnica

Google minulý týždeň predstavil na konferencii Google I/O 2014 celý rad noviniek, no najviac zaujal nový Android L. Ten prináša veľké množstvo vylepšení po funkčnej aj dizajnovej stránke. Výraznej zmeny sa dočkala aj vstavaná Google klávesnica, ktorá teraz prichádza s úplne novým dizajnom a aj niektorými novými funkciami. Klávesnicu môže vyskúšať každý, kto si stiahne vývojársku verziu Androidu L. Pár dní po predstavení novej verzie Androidu už bola ale klávesnica dostupná aj na stiahnutie a teraz je dokonca k dispozícii aj v Obchode Play. Ak chcete vyskúšať, ako bude vyzerať vstavaná klávesnica v novej verzii Androidu, môžete si ju teraz stiahnuť úplne zadarmo aj na svoje zariadenie.

android-l-klavesnica-2 android-l-klavesnica-1

Path Talk Messenger

Messengerov a rôznych iných aplikácií, pomocou ktorých môžete komunikovať so svojimi známymi, je v Obchode Play viac než dosť. Je preto možné, že už máte svoju obľúbenú chatovaciu aplikáciu, pomocou ktorej komunikujete so svojimi priateľmi či rodinou. Ak vám váš aktuálny messenger nevyhovuje, alebo iba radi skúšate niečo nové, Path Talk môže byť pre vás tým správnym riešením. Aplikácia poskytuje tú najrôznejšiu funkcionalitu, na ktorú si len pomyslíte. Okrem klasických textových správ môžete posielať aj fotografie či videá vo vysokom rozlíšení. Takisto môžete posielať hudbu, filmy, mapy či zdieľať svoju polohu. Ak si potrpíte na bezpečnosť vašich súkromných údajov, tak aj v tomto smere ponúka Path Talk nadštandardné služby – všetky správy, ktoré odošlete, ostanú na serveroch aplikácie uložené iba po dobu 24 hodín, takže nikto nebude môcť spätne vystopovať, čo a komu ste poslali. Ak radi používate emoji ikony alebo rôzne iné nálepky, Path Talk vás poteší aj v tomto smere – obsahuje veľké množstvo nálepiek a obrázkov, ktoré boli ručne namaľované profesionálnymi umelcami exkluzívne pre túto aplikáciu.

path-talk1 path-talk2 path-talk3

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Prezentácie Google

Google pred nedávnom uverejnil dve nové aplikácie – Dokumenty Google a Tabuľky Google, ktoré slúžili ako Word a Excel známy z počítačových operačných systémov. Bolo jasné, že niekedy v dohľadnej dobe bude predstavený aj tretí komponent kancelárskeho balíka, ktorý by slúžil na prezeranie a úpravu prezentácií. Aplikácia s názvom Prezentácie Google je konečne tu a umožňuje vytvárať a editovať powerpointové prezentácie, zdieľať ich a súčasne spolupracovať s viacerými užívateľmi na tom istom projekte. Priamo z aplikácie môžete jednotlivé súbory aj prezentovať a počas práce sa nemusíte báť, že prídete o rozrobený projekt – aplikácia priebežne ukladá váš progres, pričom sa tak deje úplne automaticky. Dizajnovo ladí s aplikáciami Dokumenty a Tabuľky, pričom prostredie aplikácie je optimalizované pre smartfóny aj tablety. Využijete ju ale najmä na zariadeniach s väčšou obrazovkou, s ktorými bude jednoduchšie najmä vytváranie nových prezentácií.

prezentacie-google1 prezentacie-google2 prezentacie-google3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Štúdio tvorcov YouTube

Aplikáciu YouTube zrejme netreba predstavovať. Je predinštalovaná na väčšine zariadení s Androidom a veľa z nás ju aj pravidelne využíva. Google však sľúbil, že pomocou novej aplikácie umožní majiteľom lepšie spravovať svoje YouTube kanály, a tak vznikla aplikácia Štúdio tvorcov YouTube. Pomocou nej môžu majitelia kanálov prehliadať a upravovať svoje videá či prezerať a reagovať na komentáre. K dispozícii majú aj štatistiky sledovanosti, počtu like-ov za posledné obdobie či aj to, koľko im ich YouTube kanál zarába. V Obchode Play je k dispozícii, samozrejme, úplne zadarmo.

youtube-creator-studio3 youtube-creator-studio2 youtube-creator-studio1

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Udacity

Hoci väčšina z nás využíva svoje smartfóny a tablety prevažne na komunikáciu alebo zábavu, moderné inteligentné zariadenia môžu byť aj veľmi užitočným pomocníkom aj pri vzdelávaní. Výbornou aplikáciou, ktorá vás môže niečo naučiť, je Udacity. Určená je najmä pre technologicky orientovaných užívateľov, ktorí by sa chceli zdokonaliť v programovaní. Na svoje si ale prídu aj začiatočníci, pre ktorých sú určené najjednoduchšie kurzy. Tie im poskytnú základy v najrôznejších oblastiach – programovacích jazykoch HTML, CSS, Javascript, Java a mnohých ďalších. Veľkou výhodou tejto služby je najmä fakt, že jednotlivé kurzy sú vyučované odborníkmi z tých najväčších technologických firiem ako Google, Facebook či Nvidia. Máte preto istotu, že sa učíte od špičkových odborníkov. Tí sa pritom snažia látku vysvetliť tak, aby jej porozumel skutočne každý. Aplikácia je v Obchode Play zadarmo, no spoplatnenie jednotlivých kurzov je variabilné. Väčšinou ale máte k dispozícii možnosť vyskúšať si daný kurz zdarma na dva týždne a až potom sa rozhodnete, či doň chcete aj investovať.

udacity2 udacity1

Verzia: 3.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

World Sports Stream

Pri príležitosti Majstrovstiev sveta vo futbale sme vám priniesli prehľad aplikácií, pomocou ktorých môžete byť neustále informovaní o aktuálnych výsledkoch a novinkách zo svetového šampionátu v Brazílii. Medzi nimi sa objavilo aj niekoľko titulov, ktoré umožňujú sledovanie vybraných slovenských televízií priamo na obrazovke vášho smartfónu či tabletu. Ak vám ale slovenské stanice nevyhovujú, alebo máte radi športy, ktoré u nás nie sú vysielané, možno sa vám oplatí vyskúšať aplikáciu World Sports Stream. Ako naznačuje názov, ide o aplikáciu, ktorá streamuje mnohé zahraničné športové stanice a prináša vám ich obsah úplne zadarmo priamo do vášho zariadenia. Nejde pri tom o žiaden podfuk, aplikácia naozaj funguje a nájdete v nej viac než 50 zahraničných športových staníc z celého sveta. Niektoré z nich majú aj naozaj kvalitný obraz a zvuk, kým iné sú iba ako-tak sledovateľné. Aby ste mohli jednotlivé stanice spustiť, budete ešte potrebovať  MX Player alebo Wondershare. Ak sa rozhodnete túto aplikáciu vyskúšať, pripravte sa tiež na nemalé množstvo reklám, ktoré sú prítomné na každom kroku.

world-sports-stream1 world-sports-stream2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 3.0.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.5
Aktuálna cena: Zdarma

Yahoo! Aviate Launcher

Tento alternatívny launcher bol donedávna dostupný iba pre vybranú skupinu ľudí, ktorí testovali nový launcher a pomáhali vývojárom vyladiť aplikáciu tak, aby fungovala spoľahlivo a mohla byť sprístupnená širokej verejnosti. Napokon sa tak aj stalo a Aviate Launcher si teraz môžete stiahnuť aj vy. Ide pritom o zaujímavú aplikáciu, ktorá úplne zmení vzhľad prostredia vášho zariadenia. Jej cieľom je zjednodušiť používanie vášho smartfónu či tabletu a dosiahnuť to chce tým, že vám ponúkne vždy iba tie aplikácie a funkcie telefónu, ktoré práve potrebujete. Aplikácia zbiera údaje o vašich návykoch aby vedela, kedy ste v práci a kedy oddychujete. Na základe toho potom vyhodnotí, ktoré aplikácie sú pre vás najužitočnejšie, alebo ku ktorým kontaktom potrebujete mať čo najrýchlejší prístup.

aviate1 aviate2 aviate3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

30.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+