MojAndroid

File Manager

Jednoduchá aplikácia s výstižným názvom File Manager ponúka presne to, čo by ste od nej mohli očakávať a ešte aj o čosi viac. Ide o šikovného správcu súborov, ktorý vám pomôže zorientovať sa vo vašom úložisku. K dispozícii je tradičný stromový prehľad úložiska, ale zobraziť si môžete aj súbory podľa typu. Zaujímavými pridanými funkciami je Caller ID, ktorého funkčnosť je ale otázna, no poteší rýchly nástroj na čistenie RAM a prehľad spotrebovanej vnútornej pamäte. Používateľov ale poteší aj šikovné nastavenie, ktorým si môžete prispôsobiť vzhľad aplikácie. Tá je v obchode Play k dispozícii zadarmo a bez mikrotransakcií.

Financie.online

Jednou z najlepších slovenských aplikácií za posledné obdobie je bez pochýb titul Financie.online. Ide o šikovného sprievodcu slovenskými bankovými produktmi, pričom k dispozícii je prehľadné, no detailné porovnanie. Jednoducho tak budete vedieť, kde majú najvýhodnejší účet, hypotéku či kreditnú kartu presne podľa vašich požiadavkov. Aplikácia okrem týchto porovnaní ponúka aj zaujímavé nástroje na výpočty splátok či dôchodku, ako aj pravidelne aktualizovanú menovú kalkulačku. Vlajkovou funkciou je ale bezplatné online poradenstvo s odborníkmi, ktorí vám pomôžu zorientovať sa v často neprehľadnom svete bankovníctva. Aplikácia je pritom k dispozícii úplne zadarmo, bez reklám a mikrotransakcií.

Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Firefox Focus

Dnešní používatelia často nedbajú na svoje súkromie a bezpečnosť pri prehliadaní internetových stránok. Postarať sa o to za vás ale môže napríklad aj šikovný prehliadač Firefox Focus. Ten sa sústredí práve na bezpečnosť a súkromie používateľov, a to hneď viacerými spôsobmi. Zaujímavé je blokovanie rôznych sledovacích algoritmov, ktoré majú za úlohu sledovať vaše správanie pri pohybe na internete. Aplikácia vám ukáže aj to, koľko takýchto trackerov bolo zablokovaných. Vďaka ich blokovaniu je dosiahnutá aj vyššia rýchlosť načítavania stránok a menšia spotreba dát. Ide o šikovný, no jednoduchý nástroj na prezeranie internetu, ktorý je k dispozícii úplne zadarmo.

Verzia: 4.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Superletuška.sk

Nová aplikácia Superletuška.sk ponúka ešte lepšie a pohodlnejšie nakupovanie leteniek prostredníctvom vášho smartfónu. Bez problémov môžete prehliadať všetky dostupné letenky a priamo z aplikácie ich aj zakúpiť. Okrem toho si k nim môžete dokúpiť dodatočné služby a uľahčiť tak logistiku celého vášho výletu či pracovnej cesty. Aplikácia ponúka veľmi prehľadné a intuitívne prostredie a najmä jednoduchšie ovládanie ako v prípade mnohých mobilných verzií internetových stránok. Aplikácia vám okrem iného pomôže uložiť aj kópie pasov, informácie o rezervácii v hoteli či kompletné letenky.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

UltraWeather: Local Forecast

Tohtotýždňový výber aplikácií uzatvárame titulom UltraWeather: Local Forecast. Ide o pomerne jednoduchú, no stále veľmi elegantnú a praktickú aplikáciu s predpoveďou počasia pre váš smartfón či tablet. Vlajkovou funkciou aplikácie je najmä prehľadné minimalistické prostredie, ktoré vás nebude zaplavovať náročnými animáciami. Jednoducho vám v elegantnom šate ukáže hodinovú, ale aj desaťdňovú predpoveď. Nechýbajú informácie o pocitovej teplote, pravdepodobnosti úhrnu zrážok či informácie o východe a západe slnka. Poteší aj príjemná zmena pozadia na základe teploty – ak je vonku horúco, pozadie je oranžové, v prípade chladného počasia je aj pozadie aplikácie modré. Titul UltraWeather: Local Forecast je v obchode Play k dispozícii úplne zadarmo a bez mikrotransakcií, no narazíte tu na reklamy.

21.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+