MojAndroid

Ace File Manager

V obchode Play sa po dlhšej dobe objavil veľmi zaujímavý prehliadač súborov. Nesie označenie Ace File Manager a ponúka skutočne bohatú nádielku rôznych funkcií a možností. Tie ocenia ako pokročilí, tak bežní používatelia. Samozrejmosťou je prístup k súborom v zariadení a ich pokročilá správa. Nechýba možnosť presúvať obsah v rámci zariadenia, ale aj na externé zdroje. Poteší aj zabudovaný nástroj na analýzu vnútornej pamäte a šikovná funkcia zmazania prebytočných súborov. Skvelý dojem uzatvára svieži a farebný dizajn aplikácie, ako aj fakt, že Ace File Manager je k dispozícii zadarmo a bez mikrotransakcií.

Adobe Scan

Skenovanie dokumentov so smartfónom je dnes už úplne bežná záležitosť. Fotoaparáty sú dostatočne kvalitné na slušné zachytenie textu a softvér je zasa dostatočne výkonný na jeho neskoršie spracovanie. Aplikácia Adobe Scan ponúka všetky známe funkcie skenovania dokumentov, no pridáva aj niečo navyše. Text je možné bez problémov naskenovať a upraviť tak, aby skutočne pripomínal dokument. Poteší ale možnosť rozpoznania textu a transformácie na PDF dokument, vďaka čomu je práca so súborom oveľa jednoduchšia. Ak patríte medzi používateľov viacerých služieb od Adobe, poteší vás synchronizácia s Adobe Cloud.

Verzia: 18.03.20
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 18.03.20
Aktuálna cena: Zdarma

NewsJet RSS

Nástrojov na čítanie noviniek prostredníctvom RSS nájdete v obchode Play obrovské množstvo. Niektoré sú bohaté na špeciálne funkcie, iné sú jednoduchšie a zamerané na to najpodstatnejšie. Takou je aj aplikácia NewsJet RSS, ktorá ponúka minimalistický dizajn, no všetky dôežité funkcie. Bez problémov si sem môžete pridať zdroje RSS, ktoré chcete sledovať. Jednotlivé články si potom môžete ukladať do služieb ako Evernote či OneNote a pracovať s nimi aj v offline režime. Aplikácia poteší aj majiteľov Android tabletov a pre jednoduchšiu prácu s článkami tu nájdeme aj zabudovaný internetový prehliadač. V obchode Play je pritom tento titul úplne zadarmo, bez mikrotransakcií a bez akýchkoľvek reklám.

Verzia: 6.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.1
Aktuálna cena: Zdarma

Newton Mail

Jedným z najpokročilejších mailových klientov v obchode Play je aplikácia Newton Mail. Tá ponúka širokú škálu funkcií a možností, ktoré vám umožnia pohodlnú správu e-mailov a prepojenie s rôznymi ďalšími službami. V prvom rade prostredníctvom aplikácie môžete spravovať maily zo služieb Gmail, Exchange, Yahoo Mail, Outlook, iCloud, Google Apps či Office 365. Nechýba ani plná podpora ďalších IMAP služieb, ako aj podpora cloudových úložísk Google Drive, Box, Drobpox, Onedrive a ďalších. Okrem toho môžete aplikáciu prepojiť so službami na správu úloh ako Asana, Trello či OneNote. K dispozícii je množstvo ďalších zaujímavých integrácií a možností, ktoré budete isto skúmať poriadne dlho. Aplikácia ponúka 14-dňovú skúšobnú verziu, následne je spoplatnená sumou 49,99 USD na rok.

Verzia: 9.8.231
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 9.8.231
Aktuálna cena: Zdarma

Pitný režim H2O

Do nášho výberu sa dostala aj slovenská aplikácia Pitný režim H2O, ktorá plní presne ten účel, ktorý by ste od nej mohli očakávať. Pomáha vám dodržiavať pitný režim, čo najmä s blížiacim sa letom môže byť pre mnohých problém. Nie vždy je ľahké vypiť toľko tekutín, koľko potrebujete a aplikácia vám aspoň pripomenie vypiť toľko, koľko je zdravé. Zaujímavé je, že okrem vašich telesných proporcií berie do úvahy aj také faktory, ako napríklad aktuálne počasie či nápoje, ktoré sú dehydratujúce. Všetko toto môžete mať úplne zadarmo a aplikáciu môžete vyskúšať aj prostredníctvom widgetu nižšie.

Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

SMS Lístky – Vlaky ZSSK

Na Slovensku už vo veľkom funguje služba SMS Lístky pre vlaky ZSSK a už tu máme aj prvú zaujímavú aplikáciu, ktorá vám uľahčí kupovanie lístkov cez SMS. Titul SMS Lístky – Vlaky ZSSK ale okrem pohodlného nákupu lístkov ponúka aj oveľa viac. Môžete si tu prezerať históriu vami zakúpených lístkov, ale aj sledovať aktuálne odchody vlakov spolu s meškaním v reálnom čase. Poteší aj možnosť sledovať novinky zo stránok ZSSK priamo v aplikácii, vďaka čomu budete mať prehľad o výlukách či iných mimoriadnych situáciách. Aplikácia je napriek tejto bohatej funkcionalite k dispozícii úplne zadarmo a bez akýchkoľvek reklám či mikrotransakcií.

Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma

13.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+