MojAndroid

Facebook Riff

Facebook dáva jasne najavo, že aktuálnou prioritou je popularizácia natívnych videí medzi všetkých svojich fanúšikov. Začalo to vylepšovaním tejto časti služby vo webovom rozhraní, čo znamenalo návrhy na podobné videá či možnosť vložiť Facebook video do vlastného článku. Teraz sa chystá spoločnosť osloviť samotných užívateľov, aby prispeli k tvorbe video obsahu na stránke. Na to slúži aplikácia Facebook Riff, ktorá umožňuje rýchle nahranie krátkeho videa a jeho zdieľanie s priateľmi. Ide o veľmi jednoduchú aplikáciu, ktorá umožňuje nahrať video s maximálnou dĺžkou 20 sekúnd, pričom úlohou videa je presvedčiť priateľov, aby aj oni nahrali vlastné video s podobnou tematikou. nexus2cee_balancing-act-with-titles-2

Google Handwriting Input

Písanie rukou na dotykovom displeji a následná konverzia textu do digitálnej podoby nie je úplnou novinkou. Aplikácie, ktoré túto funkciu poskytujú, ponúkajú rôzni výrobcovia smartfónov priamo v predinštalovanom balíčku, alebo je možné stiahnuť si tituly tretích strán z obchodu Play. Teraz ale prináša túto funkcionalitu aj spoločnosť Google prostredníctvom aplikácie Google Handwriting Input, ktorá umožňuje písanie rukou alebo stylusom v akejkoľvek aplikácií. Je pravdepodobné, že túto možnosť využijete najmä pri práci s tabletom a inými väčšími mobilnými zariadeniami. Aplikácia je lokalizovaná aj do slovenčiny, takže by ste s ňou nemali mať žiaden problém ani vy.

3 2 image

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Gramophone [Beta]

Ak hľadáte atraktívny a funkčný prehrávač hudby pre vaše mobilné zariadenie, možno by ste mali zbystriť pozornosť. Aplikácia Gramophone je totiž veľmi zaujímavým riešením, ktorého hlavnou prednosťou je vzhľad dokonale prispôsobený Material dizajnu. Ideálne tak zapadne do vášho zariadenia so systémom Android Lollipop, kde bude aplikácia perfektne zladená s podobnými titulmi, ako aj so vzhľadom samotného prostredia. Okrem toho ale ponúka Gramophone aj veľmi zaujímavé funkcie. Okrem tradičných možností tvorby a správy playlistov či widgetu tu nájdete napríklad integráciu so službou Last.fm, vďaka ktorej sa k vašim skladbám stiahnu automaticky fotografie albumu a informácie o interpretoch. Jednotlivé informácie, ako napríklad interpreta, názov skladby či albumu môžete meniť priamo v aplikácií a poteší aj podpora pre ďalšie funkcie API Androidu Lollipop, ktoré ešte zvýraznia zážitok pri počúvaní hudby.

gramophone-1 gramophone-2

Verzia: 0.16.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.16.7
Aktuálna cena: Zdarma

Office Remote

Microsoft zverejnil v obchode Play šikovnú aplikáciu Office Remote, ktorú poznáme zo systému Windows Phone. Aplikácia umožňuje komunikáciu smartfónu alebo tabletu s počítačom, pričom mobilné zariadenie funguje ako ovládač pri prezentáciách. Aplikácia umožňuje takto jednoducho na diaľku ovládať dokumenty, tabuľky a prezentácie, pričom pre každý typ súboru sú k dispozícii špeciálne funkcie. Veľmi jednoduché je aj prvotné nastavenie, vrámci ktorého prepojíte počítač s telefónom alebo tabletom pomocou Bluetooth a následne už iba ovládate prechody obsahu na počítači pomocou svojho mobilného zariadenia.

office-remote-1 office-remote-3 office-remote-2

Verzia: 1.2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Servicely

Ak vlastníte zariadenie, v ktorom máte ROOT oprávnenia, možno vás zaujme nová aplikácia od obľúbeného vývojára Francisca Franca. Ten sa preslávil najmä svojím Franco kernelom, ktorý zlepšuje užívateľský zážitok mnohým užívateľom. Jednou z výhod ROOT oprávnení je aj možnosť manipulovať s aplikáciami tak, ako to v základe nie je možné. Vďaka tomu môžete pracovať s jednotlivými procesmi a vypínať ich podľa potreby. K tomuto pomôže aj aplikácia Servicely, ktorá umožňuje automaticky vypínať procesy na pozadí. Vďaka tomu je možné výrazne predĺžiť výdrž batérie, pretože práve procesy na pozadí sú často zdrojom nechcených prebudení zariadenia vtedy, keď s ním nepracujete. Samozrejme, sami si môžete nastaviť, ktoré procesy a služby chcete automaticky vypínať a nastaviť si tiež môžete interval, v ktorom bude prebiehať kontrola. Vhodným doplnkom je funkcia, vďaka ktorej nie je možné takto vypnúť službu na popredí, ale iba na pozadí. Nestane sa vám tak napríklad to, že by titul Servicely vypol aplikáciu, ktorú práve používate.

https://youtu.be/2PS38Y2FB4M

Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Trepn Profiler

Náš dnešný výber uzatvára ďalšia aplikácia určená skôr pre skúsenejších užívateľov Androidu. Ide o titul Trepn Profiler od vývojárov zo spoločnosti Qualcomm. Hoci aplikácia funguje na väčšine Android zariadení, práve modely s procesormi od spoločnosti Qualcomm budú mať v tomto prípade výhodu väčšieho množstva dostupných funkcií. Dôležitým akceptom aplikácie je vytváranie výkonnostných profilov a možnosť sledovania aplikácií, ktoré sú najnáročnejšie na využitie procesora či mobilných dát. Vďaka tejto aplikácii by malo byť možné lepšie pochopiť, čo spôsobuje zaťaženie procesora a vybíjanie batérie. Ide o aplikáciu s pokročilými funkciami, no jej využitie nájde na svojom zariadení zrejme každý užívateľ. K dispozícii je úplne zadarmo a stiahnuť si ju môžete aj prostredníctvom nášho widgetu nižšie.

trepn- trepn-1 trepn-3

Verzia: 6.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.2
Aktuálna cena: Zdarma

17.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+