MojAndroid

Fun Fit

Výrobcovia mobilných zariadení a aplikácií kladú čoraz väčší dôraz na fitness prvky, ktoré sú medzi užívateľmi mimoriadne obľúbené. Dôkazom je aj najnovšia aplikácia Fun Fit z dielne spoločnosti HTC, ktorá sa snaží o vtipné podanie fitness funkcií, ktoré poznáme aj z iných podobných titulov. Základom aplikácie je komunita užívateľov, vďaka čomu tu môžete nájsť aj svojich priateľov. Navzájom môžete prekonávať svoje fitness rekordy, napríklad dosiahnutý počet krokov. Tí najlepší dostanú vtipné ocenenia, pričom tí ostatní sa musia snažiť, aby tieto ocenenia získali pre seba. Ide tak o kombináciu vyhodnocovania športových aktivít, sociálnej siete a jednoduchej hry, čo môže imponovať mnohým užívateľom.

htc-fun-fit-4 htc-fun-fit-2 htc-fun-fit-3

Verzia: 1.1.2318
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.2318
Aktuálna cena: Zdarma

LinkedIn Job Search

LinkedIn je zaujímavá sociálna sieť, ktorá má stovky miliónov užívateľov, no iba málo z nich ju využívajú pravidelne. Väčšinou si sem užívatelia iba chodia aktualizovať informácie o svojom vzdelaní, zručnostiach či pracovnom postavení. Užívatelia využívajú túto sieť ale aj vtedy, keď si nové miesto hľadajú. Práve pre tieto situácie je vhodná nová aplikácia Job Search, ktorá sa snaží celý tento proces zjednodušiť. Základnou funkciou je pokročilé hľadanie voľných pozícií spolu s užitočným filtrovaním. K dispozícii sú tiež odporúčané pracovné miesta, ktoré sa zobrazujú na základe vašej minulej aktivity a hľadania. Aplikácia vám tiež umožňuje získavať upozornenia, keď sa objaví nová pozícia vo vašom obore. Prostredníctvom aplikácie tiež môžete podať žiadosť o konkrétne mieste, pričom pozrieť sa môžete aj na to, koho v danej spoločnosti poznáte a aké sú ďalšie detaily o konkrétnej pozícii a zamestnávateľovi. Aplikácia, žiaľ, zatiaľ nie je u nás dostupná, ale to by sa mohlo už čoskoro zmeniť.

linkedin-jobsearch-1 linkedin-jobsearch-2 linkedin-jobsearch-3

Verzia: 1.25.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.25.6
Aktuálna cena: Zdarma

Recently [root]

S príchodom nového systému Android 5.0 Lollipop sa zmenil systém zobrazovania posledných spustených aplikácií. Ak vlastníte takéto zariadenie, možno ste si všimli, že aj keď si zariadenie reštartujete, stále tu zostanú zobrazené všetky posledné spustené aplikácie. Dôležitá zmena ale nastala aj pod povrchom – toto menu už nezobrazuje iba aktuálne spustené aplikácie, ale chronologicky všetky, ktoré ste v minulosti používali. Takto sa veľmi jednoducho môže stať, že vám toto menu zobrazí celý rad aplikácií, ktoré ste už aj niekoľko dní nepoužili. Pre zjednodušenie tohto menu je k dispozícii aplikácia Recently, ktorá ale funguje iba na zariadeniach s právami ROOT. Aplikácia umožňuje zobraziť iba tie aplikácie, ktoré sú aktuálne spustené. Ak by vám takéto agresívne nastavenie nevyhovovalo, môžete si nechať zobraziť aplikácie do určitého času v minulosti a obmedziť tým príliš vysoký počet aplikácií v tomto menu. Aplikácia je k dispozícii zadarmo, no prostredníctvom in-app nákupu môžete podporiť vývojára a získať funkciu, vďaka ktorej sa táto aplikácia spustí pri každom zapnutí zariadenia.

recently

Verzia: 1.40
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.40
Aktuálna cena: Zdarma

Swipes

Smartfóny nie sú iba zariadenia, ktoré nás vyrušujú a znižujú našu produktivitu. Práve naopak, so správnymi aplikáciami sa môže smartfón stať skutočným pomocníkom pri každodenných povinnostiach a práci. Ideálnym príkladom sú aplikácie a služby na správu To-Do listov a poznámok. Ak ste ešte nenašli ten správny nástroj s touto funkcionalitou, možno by ste mali vyskúšať aplikáciu Swipes. Tá ponúka veľmi pekné prostredie s prvkami material dizajnu a prepojenie s populárnou službou Evernote. Vďaka tomu môžete mať zoznamy všetkých svojich povinností na jednom mieste. K dispozícii je tiež celý rad nastavení a možností, vďaka čomu si aplikáciu môžete prispôsobiť presne podľa svojich predstáv. Všetko toto máte pritom k dispozícii úplne zadarmo.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Video Downloader fb

Sociálna sieť Facebook mala pred niekoľkými mesiacmi veľký plán. Chcela totiž konkurovať sieti YouTube a stať sa lídrom aj na poli internetových videí. Hoci Facebooku sa to zatiaľ ešte nepodarilo, táto oblasť je pre sociálnu sieť stále veľmi dôležitá, čo môžeme vidieť aj my – užívatelia. Stále viac videí je totiž na sociálnej sieti natívne nahraných a nie iba prebraných z iných stránok. To znamená, že ak si chcete toto video stiahnuť do zariadenia, alebo pozrieť neskôr v offline režime, klasické nástroje vám nebudú stačiť. Našťastie, aplikácia Video Downloader fb vám pomôže. Ide, samozrejme, o neoficiálny titul, ktorý ale ponúka pomerne pekné prostredie a užitočné funkcie. Ak teda sledujete veľa videí na Facebooku, možno práve tento titul je práve pre vás.

facebook-video-1 facebook-video-2 facebook-video-3

Verzia: 1.24
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.24
Aktuálna cena: Zdarma

Vlnité pahorky

Aplikácia od slovenského vývojára Valtera Kaspera s názvom Vlnité pahorky prináša veľmi zaujímavé živé pozadie pre vaše zariadenia s Androidom. Pozadie je vytvorené pomocou OpenGL a ponúka náhľad na pahorkatú krajinku s veľmi peknou grafikou. Okrem toho ale aplikácia ponúka aj veľké množstvo prispôsobení. Môžete si nastaviť intenzitu parallax efektu, ktorý zobrazuje 3D náhľad pri pohybe zariadenia. Nastaviť si tiež môžete hĺbku ostrosti, tzv. bokeh, vďaka čomu budete mať rozmazané pozadie podobne, ako je to pri profesionálnych fotografiách.

vlnite-pahorky-1 vlnite-pahorky-2 vlnite-pahorky-3

Verzia: 2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2
Aktuálna cena: Zdarma

24.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+