MojAndroid

Call Recorder 2015

Náš novoročný výber aplikácií odštartujeme titulom Call Recorder 2015. Ako môže byť z názvu aplikácie jasné, ide o nástroj na nahrávanie telefonátov. Na začiatok chceme podotknúť, že pri nahrávaní telefonátu by ste na to mali vždy upozorniť druhú stranu. Samotná aplikácia ponúka niekoľko veľmi zaujímavých funkcií. V prvom rade môžete nahrávať odchádzajúce aj prichádzajúce hovory, pričom si môžete zvoliť aj formát výstupného súboru. Aplikácia toho ale ponúka oveľa viac. Priamo v aplikácií môžete spravovať svoje nahrávky. Po skončení telefonátu môžete jednoducho potvrdiť, či si chcete zálohovať konverzáciu, alebo ju chcete ihneď vymazať. Môžete si tiež nastaviť automatické mazanie nahrávok, vďaka čomu ušetríte množstvo pamäte. Najväčšou výhodou aplikácie je však to, že je v obchode Play úplne zadarmo bez akýchkoľvek skrytých poplatkov.

call-recorder-1 call-recorder-2 call-recorder-3

Cord

V dnešnej dobe nemusí byť vôbec jednoduché nájsť ten správny komunikačný nástroj, ktorý by vám vyhovoval vo všetkom. Ponuka je naozaj ohromná, k dispozícii sú desiatky či stovky rôznych služieb, ktoré zdanlivo ponúkajú tie isté možnosti. Z času na čas sa ale objaví zaujímavý nápad, čo potvrdzuje aplikácia Cord. Tá je založená na komunikácií prostredníctvom krátkych hlasových správ s maximálnou dĺžkou 12 sekúnd. Vďaka tomu sa vyhnete akémukoľvek písaniu a konverzácia môže byť oveľa rýchlejšia, ako pri klasickým messengeroch. Aplikácia tiež ponúka veľmi jednoduché, no príjemné prostredie. Môžete odosielať správy aj viacerým kontaktom súčasne. Obmedzená dĺžka správy zasa znamená, že aplikácia sa nesnaží nahradiť klasické telefonáty a využijete ju skôr pri neformálnom pokece s priateľmi a známymi.

Microsoft Office Preview

Po dlhých mesiacoch čakania sa užívatelia dočkali a v obchode Play sa objavila aspoň preview verzia aplikácií balíčka Microsoft Office pre tablety. Odteraz tak budú mať všetci užívatelia k dispozícii aktuálnu verziu aplikácie, ktorá zožala obrovský úspech na platforme iOS a ktorá je synonymom pre prácu s dokumentmi na ostatných platformách. Aplikácie sú dokonale optimalizované pre tablety a výrazne tak pomôžu k zvýšeniu produktivity na vašich Android zariadeniach. Výhodou je aj fakt, že prostredie aplikácie je dobre známe a kopíruje prvky aplikácií z iných systémov. Pri práci s dokumentmi, tabuľkami a prezentáciami tak budete mať odteraz k dispozícii na všetkých zariadeniach rovnaké prostredie.

office office2

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Linux Command CheatSheets

Ak pracujete v systéme Linux, alebo sa chystáte s týmto systémom zoznámiť, možno sa vám zíde takýto užitočný zoznam bežne používaných príkazov. Tie totiž zohrávajú v tomto systéme dôležitú úlohu a bez nich sa vo väčšine prípadov ďaleko nedostanete. Aplikácia Linux Command CheatSheets tak môže pomôcť úplným začiatočníkom, ale aj pokročilým užívateľom. Zoskupuje totiž príkazy z rôznych oblastí. Príkazy sú potom uložené v jednotlivých kategóriách, vďaka čomu sú oveľa jednoduchšie využiteľné. Celý obsah aplikácie je pritom uložený do pamäte zariadenia, vďaka čomu nebudete potrebovať pripojenie k internetu a všetky príkazy budete mať k dispozícii kedykoľvek priamo vo vašom smartfóne alebo tablete.

linux-cheatsheets-1 linux-cheatsheets-2 linux-cheatsheets-3

Smart Unlock

Operačný systém Android 5.0 Lollipop ponúka veľmi užitočnú funkciu, pomocou ktorej je možné odstrániť nutnosť zadávania ochranného hesla alebo vzoru v určitých oblastiach alebo pri pripojení ku konkrétnym zariadeniam. Túto funkciu si mnohí užívatelia pochvaľujú, no najnovší systém Android Lollipop je stále dostupný iba pre zlomok všetkých užívateľov. Pre všetkých, ktorí majú na svojom zariadení systém Android 4.0 alebo novší, je však k dispozícii aplikácia Smart Unlock, ktorá ponúka veľmi podobné funkcie. Jednoducho si tak môžete vybrať bezpečné miesta, na ktorých od vás zariadenie nebude vyžadovať zadanie ochranného prvku pri odblokovaní zariadenia.

smart-unlock-1 smart-unlock-2 smart-unlock-3

Rovnako môžete pridať takéto zariadenia, ktorými môže byť Bluetooth systém v aute, alebo aj inteligentné hodinky. Aplikácia zatiaľ nepracuje správne so zariadeniami Samsung, no vývojári usilovne pracujú na odstránení tohto nedostatku. Pre všetkých ostatných používateľov je aplikácia k dispozícii na prvých sedem dní zadarmo, následne je potrebné zaplatiť jednorázový poplatok vo výške 1,99 EUR pre možnosť používať aplikáciu aj naďalej.

SnoopSnitch

Aplikácia SnoopSnitch je ideálna pre všetkých pokročilých užívateľov, ktorí kladú na prvé miesto svoju bezpečnosť. Mobilné zariadenia sú často nástrojom, pomocou ktorých je možné túto bezpečnosť narušiť vonkajšími útokmi. Aplikácia SnoopSnitch preto analyzuje siete, ku ktorým ste pripojení a vyhľadáva potenciálne nebezpečenstvo. Ide o pokročilú aplikáciu, ktorá pracuje s databázou údajov, do ktorej môžete prispieť aj vy odosielaním štatistík o pripojených sietiach. Všetky tieto informácie sú ale zašifrované a žiadne z nich nebudú uploadované bez vášho vedomia. Nevýhodou aplikácie je, že funguje iba na zariadeniach s čipom od Qualcommu a s čistým Androidom 4.1 a novším, no už sa objavili úspešné inštalácie na systémoch CyanogenMod. Ak teda máte takéto zariadenie a chceli by ste sa presvedčiť o bezpečnosti okolitých sietí, SnoopSnitch je tou správnou voľbou.

snoopsnitch-1 snoopsnitch-2 snoopsnitch-3

Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma

8.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+