MojAndroid

Zrejme každý z nás bol už v podobnej situácii – na konci večera platíte spolu s priateľmi účet a nikto poriadne nevie, koľko má zaplatiť. Niekto nemá drobné a zaplatí aj za iného a ten potom nevie, koľko vlastne dlží. Takýchto situácií je viacero, napríklad pri kúpe spoločného darčeku, pri spoločných nákupoch po ceste na chatu či pri spolužití viacerých známych v jednom byte. Tieto výpočty nemusia byť vždy jednoduché, a tak vám prinášame výber najlepších Android aplikácií, ktoré vám pomôžu jednoduchšie rozdeliť účty medzi viaceré osoby.

Splitwise

Jednou z najznámejších aplikácií na delenie účtov je Splitwise. Tá ponúka množstvo skvelých funkcií na vyrovnávanie sa medzi priateľmi. Aplikácia tiež predpokladá, že s priateľmi trávite čas opakovane a rôzne dlžoby sa hromadia. Miesto toho, aby ste sa museli zakaždým vyrovnávať, vám aplikácia pomôže sledovať dlhodobý stav dlžôb a vy presne viete, komu čo dlžíte a kto dlží vám. Aplikácia je pritom dostupná pre Android, iOS aj na webe, takže ju môže využívať skutočne každý.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Settle Up

Táto šikovná aplikácia je preložená aj do slovenčiny a ponúka obrovské množstvo funkcií. V Settle Up môžete zdieľať výdavky s priateľmi aj bez toho, aby tí museli mať nainštalovanú túto aplikáciu. Pri každej platbe je k dispozícii množstvo pomerov platenia. Aj v tomto prípade dokáže aplikácia sledovať dlhodobé dlžoby medzi priateľmi a uľahčuje tak neskoršie vyrovnanie sa. Výhodou je aj v tomto prípade podpora platforiem Android aj iOS, pričom aj táto aplikácia je dostupná z webu.

Verzia: 10.0.781
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.0.781
Aktuálna cena: Zdarma

Splid

Na veľmi podobnom princípe pracuje aj aplikácia Splid. Tá sa okrem iného vyznačuje aj veľmi jednoduchým a intuitívnym rozhraním. Zároveň však ponúka všetky dôležité funkcie, ktoré nájdete aj v ostatných aplikáciách tohto druhu. K dispozícii je pritom úplne zadarmo, bez reklám a bez akéhokoľvek plateného variantu. Výhodou je tiež podpora viac než 150 svetových mien, medzi ktorými dokáže aplikácia automaticky konvertovať. To oceníte napríklad pri spoločných výletoch a dovolenkách.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

IOU

Posledná aplikácia v našom zozname vychádza z anglického výrazu “I owe you” (dlžím ti, preklad pozn. redakcia). Appka IOU tak robí presne to, čo by ste od nej očakávali. Od ostatných v tomto zozname sa líši najmä svojou jednoduchosťou. Jej primárnym účelom nie je delenie účtov, ale jednoducho pamätať si, kto komu čo dlží. Je tak vhodná pre jednoduchšie platby a najmä dlhodobý záznam. Ideálna je práve na rovnomerné skupinové delenie, napríklad pri kúpe spoločného darčeku, na ktorý sa skladá 15 či viac ľudí a každý dlží rovnakú časť, no platbu zabezpečil iba jeden človek.

Verzia: 4.56a
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.56a
Aktuálna cena: Zdarma

Deliť nemusíte iba účty, môžete pomôcť ostatným

Delenie účtov a povinností platiť nemusí byť zrovna najpríjemnejšia záležitosť. Oveľa príjemnejšie je deliť sa s tými, ktorí to potrebujú. Presne k tomu vás podnecuje výzva s 365.bank. Posledný týždeň v rámci súťaže Dobrý skutok s 365.bank patrí práve deleniu sa s ostatnými. Podeliť sa môžeme o čokoľvek – oblečenie, potraviny a ďalšie veci, ktoré nájdeme v našej domácnosti a ktoré sa iným ľuďom môžu zísť oveľa viac. Napíšte nám o vašom dobrom skutku a budete automaticky zaradení do súťaže o hodnotné ceny! Viac informácií nájdete v tomto článku.

28.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+