MojAndroid

Novoročné predsavzatia môžu znieť ako klišé, no zároveň je začiatok roka stále skvelým obdobím na osvojenie si nejakých pozitívnych návykov. Ako to už dnes býva dobrým zvykom, aj s dodržiavaním predsavzatí vám môžu pomôcť mobilné aplikácie. My sme pre vás vybrali tie najlepšie, ktoré vám ale pomôžu dodržať predsavzatie kedykoľvek sa rozhodnete skúsiť niečo nové.

TIP: Toto sú najkrajšie novoročné a silvestrovské SMS priania

Loop

V obchode Play nájdete celý rad aplikácií, ktoré sú konkrétne vytvorené za účelom sledovania dodržiavania vašich návykov. Jednou z nich je aj titul Loop. Ten vám pomôže najmä vtedy, keď chcete naraz sledovať dodržiavanie viacerých predsavzatí. V aplikácii si môžete nastaviť, ako často chcete aktivitu vykonávať a v prehľadných grafoch potom vidíte, ako sa vám darí zvyky dodržiavať. Potešia najmä komplexné možnosti pre nastavenie opakovania činností – nie ste odkázaný iba na tradičné “raz za týždeň”, ale môžete si nastaviť aj opakovanie niekoľkokrát za určité obdobie bez potreby dodržiavania konkrétnych dní, napríklad “trikrát za dva týždne”.

Verzia: 1.7.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.8
Aktuálna cena: Zdarma

Habitica

Slovné spojenie “škola hrou” môžeme v prenesenom význame aplikovať aj na aplikáciu Habitica. Tá vám pomôže dodržiavať zvyky, alebo jednoducho dokončovať vaše úlohy. Za všetky splnené povinnosti však získavate bonusy a vylepšenia a napredujete vo fiktívnej hre, okolo ktorej je aplikácia postavená. Za dokončené úlohy môžete získať lepšie brnenie či schopnosti a lepšie tak porazíte neúprosných súperov, ktorí na vás v hre čakajú. Výhodou aplikácie je, že ju môžete použiť na zaznamenávanie tradičných úloh, ale aj pri opakujúcich sa činnostiach, čo vám pomôže lepšie dodržiavať stanovené predsavzatia.

Verzia: 1.4.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.3
Aktuálna cena: Zdarma

Pledge

Ak hľadáte aplikáciu, ktorá vám pomôže dodržať predsavzatia a bude čo najjednoduchšia, určite dajte šancu appke Pledge. Tá prináša naozaj jednoduchú funkcionalitu – v stanovenom čase sa vás opýta, či ste vykonali naplánovanú činnosť. Do aplikácie si môžete pridať viacero činností a tá sa vás jednoducho bude pýtať, či ste činnosť vykonali alebo nie. V aplikácii potom vidíte ako dobre činnosti dodržiavate a máte tak prehľad o tom, ako sa vám darí uplatňovať svoje predsavzatia. Jednoduché nastavenie a ešte jednoduchšie prostredie sú ale vhodné pre každého, kto nemá záujem sledovať komplikované grafy a jednoducho si chce poznamenať ako sa mu darí dodržiavať predsavzatia.

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

7 Weeks

Aplikácia s vedeckým základom, ktorá by vám nemala pomôcť iba dodržať predsavzatia, ale skutočne získať pozitívny návyk. V knihe The Power of Habit od spisovateľa Charlesa Duhigga sa hovorí o tom, že aby ste si osvojili nový návyk, potrebujete na to približne sedem týždňov. Aplikácia 7 Weeks vám teda pomôže dodržiavať predsavzatia po dobu 49 dní. Znovu si môžete sledovať viac činností súčasne a nemusí ísť iba o konkrétne aktivity, ale aj o odvykanie od niečoho. Tiež platí, že ak vydržíte sedem týždňov bez nejakého zlozvyku, je veľmi pravdepodobné, že si k nemu vybudujete trvalejšiu imunitu. Aplikácia ale ponúka aj pekné prostredie a jednoduché farebné rozlišovanie predsavzatí pre vyššiu prehľadnosť.

Verzia: 3.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Habit Tracker

Aplikácia Habit Tracker je určená pre tých používateľov, ktorí to myslia so sledovaním predsavzatí skutočne vážne. Ponúka bohaté portfólio funkcií, vďaka ktorým môžete lepšie sledovať, ako sa vám darí získavať nový návyk alebo zbavovať sa zlozvyku. Znovu si môžete nastaviť intervaly opakovania podľa vlastných potrieb a súčasne môžete sledovať celý rad návykov. Aj v tejto aplikácii nájdete farebné grafy, ktoré vám ukážu vašu úspešnosť a postup. Okrem iného v aplikácii poteší zálohovanie na cloud a synchronizácia medzi viacerými zariadeniami. V systéme Android tiež oceníte pekné widgety, integráciu s Google Fit, nastavenie čiernej témy či možnosť exportovať údaje do CSV súborov.

Verzia: 1.5.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.9
Aktuálna cena: Zdarma

HabitHub

Ďalšia z radu aplikácií určených pre tých používateľov, ktorí chcú svoje návyky sledovať skutočne podrobne. HabitHub je pokročilá aplikácia s množstvom zaujímavých funkcií a v obchode Play sa teší veľkej obľube, keď pri vyše 100 000 stiahnutiach má hodnotenie 4,4/5. Aplikácia vám umožní nastaviť si sledovanie viacerých návykov súčasne a pri každom si môžete vybrať frekvenciu opakovania. K dispozícii sú rôzne flexibilné ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Okrem toho aplikácia ponúka elegantné grafy, možnosť zálohovať informácie do cloudu a nechýba ani widget na obrazovku vášho Android zariadenia. Hoci aplikácie je k dispozícii zadarmo, niektoré jej funkcie sú spoplatnené.

Verzia: 9.5.22
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 9.5.22
Aktuálna cena: Zdarma

Todoist

Na sledovanie vašich návykov môžete použiť prakticky akúkoľvek aplikáciu s poznámkami či úlohami. Je iba na vás, ako zodpovedne budete pristupovať k vašim predsavzatiam. My sme ako doplnok vybrali aplikáciu Todoist, ktorá okrem množstva skvelých funkcií na dodržiavanie vašich aktivít ponúka aj skvelú funkciu Karma. Tá sa zlepšuje alebo zhoršuje v závislosti od toho, ako dodržiavate vaše nastavené ciele. Vďaka tomu môžete aplikáciu využiť na sledovanie vašich návykov. Môžete si vybrať koľko činností denne chcete vykonať, aby ste dosiahli stanovený cieľ. Aplikácia tiež podporuje zadávanie úloh, resp. činností v prirodzenom jazyku a zároveň umožňuje inteligentné nastavenie opakovania úloh. Môžete si napríklad vybrať opakovanie každý druhý piatok v mesiaci a pod.

Verzia: 12.7
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Central, Lifehacker, bestandroidapps

11.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+