MojAndroid

Google predstavil počas tohtoročnej konferencie Google I/O 2014 niekoľko noviniek, medzi ktorými figuroval aj dizajnový jazyk Material dizajn. Ide o veľmi veľký krok vpred vo vzhľade systému Android, ako aj v dizajne jednotlivých aplikácií. Nový Material dizajn je prítomný v každej oblasti systému Android L, no ešte pred zverejnením jeho stabilnej verzie začali vývojári používať tento dizajn aj pre niektoré aplikácie. Výsledok je často veľmi pozitívny, a tak vám prinášame výber niektorých aplikácií v obchode Play, ktoré disponujú takýmto dizajnom.

Andrognito

Aplikácia Andrognito je veľmi účinný nástroj na ochránenie súkromných údajov v zariadení pred druhými osobami. Umožňuje ukryť rôzne druhy súborov, vrátane obrázkov, videí, dokumentov či aplikácií. Všetky si ich môžete ukryť v súkromnom trezore chránenom trojvrstvovým bezpečnostným systémom. K tomu trezoru nebude mať prístup nikto, okrem vás. Okrem toho ponúka aplikácia aj niektoré pokročilé funkcie, ako napríklad Stealth Mode, ktorý vytvorí falošný trezor na zmätenie užívateľov, ktorí by chceli odhaliť vaše súkromné údaje. Invisible Mode zasa odstráni ikony vašich aplikácií a otvoriť ich budete môcť pomocou aplikácie Dialer. Andrognito je v obchode Play zadarmo a v beta verzii, no ponúkne veľmi pekný moderný dizajn a intuitívne ovládanie.

andrognito-1 andrognito-2 andrognito-3

Verzia: 3.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4
Aktuálna cena: Zdarma

Atlas Browser

Atlas Browser je internetový prehliadač pre zariadenia s Androidom, ktorý kladie dôraz na moderný Material dizajn a bezpečnostné prvky, ktoré umožnia pohodlné a nerušené surfovanie po internete. Prehliadač v základe ponúka možnosti vypnutia zobrazovania reklám na konkrétnych stránkach. Pre každú stránku si môžete vybrať aj ďalšie nastavenia, ako napríklad režim zobrazovania stránky, ktorý si môžete zvoliť na základe toho, koľko údajov chcete zobraziť, resp. koľko dát chcete ušetriť. Aplikácia ponúka aj veľmi užitočné zobrazovanie dvoch okien vedľa seba, vďaka čomu umožní lepšie pracovať s viacerými stránkami súčasne. Zároveň však prináša veľmi pekné a moderné prostredie a v obchode Play je úplne zadarmo.

Atlas-Web-Browser-DualView

Verzia: 2.1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Between

Aplikácia Between je určená pre páry, ktorým záleží na tom, že správy a iný zdieľaný obsah ostane iba medzi nimi a nebude mať k nemu prístup žiadna ďalšia osoba či organizácia. Okrem odosielania správ umožňuje aplikácia aj zdieľanie fotografií a obrázkov, pričom vďaka súkromnému charakteru aplikácie sa páry nebudú musieť obávať o bezpečnosť intímnych informácií. Aplikácia slúži aj na zdieľanie rôzneho ďalšieho obsahu. Nájdete tu napríklad spoločný kalendár, do ktorého môžu obaja pridávať záznamy a bez problémov sa informovať o spoločných, ale aj samostatných akciách. Všetky tieto funkcie sú zabalené vo veľmi peknom dizajne, vďaka čomu patrí aplikácia medzi najobľúbenejšie tituly pre partnerov.

between-1 between-2 between-3

Verzia: 5.1.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.1.8
Aktuálna cena: Zdarma

Cabinet

V súčasnosti má už zrejme väčšina z vás obľúbenú Android aplikáciu pre správu súborov. Úprimne povedané, v obchode Play ich je veľké množstvo a ich funkcie sa väčšinou líšia iba minimálne. Navyše, väčšina užívateľov používa tieto aplikácie aj tak iba na jednoduché prezeranie súborov v priečnikoch a ich a jednoduchú správu. Ak aj vy patríte medzi tých užívateľov, ktorým stačia základné funkcie správcu súborov, možno vás zaujme Cabinet. Aplikácia prináša moderný Material dizajn, vďaka čomu pôsobí ako vstavaný správca súborov pre Android L. Jednoduché prostredie ale skrýva aj niektoré pokročilé funkcie, vrátane prístupu k niektorým priečnikom s právami ROOT či prístup k vzdialenému serveru pomocou FTP alebo SSH.

cabinet-1 cabinet-2 cabinet-3

Google aplikácie

Svoje aplikácie aktualizuje postupne aj spoločnosť Google. V poslednej dobe sme videli niekoľko updateov pre natívne Android aplikácie, pričom väčšinou šlo práve o použitie nového vzhľadu. Aj touto cestou sa Google snaží pripraviť sa na verejné predstavenie stabilnej verzie nového systému, ktoré je naplánované niekedy na jeseň. Aktuálne ponúkajú Material dizajn aplikácie Google Drive, Google+, Google Chrome, Google Prezentácie, Tabuľky a Dokumenty, no náznaky nového dizajnu nájdeme aj v samotnom obchode Play, konkrétne v popise jednotlivých aplikácií.

material-3 material-2 material-1

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Numix Calculator Base

Ak by ste si chceli oživiť vzhľad svojich aplikácií a používané tituly vymeniť za tie s Material dizajnom, v prípade kalkulačky by ste zrejme siahli po aplikácií Numix Calculator Base. Ide o aplikáciu, ktorá na prvý pohľad ponúka základné počtové operácie zabalené do moderného dizajnu. V skutočnosti sa ale v aplikácii ukrývajú aj pokročilé funkcie, ktoré využijú študenti matematiky či ekonómie. Nájdeme tu napríklad aj trigonometrické funkcie, či kreslenie funkcií na číselné osi. Niektoré funkcie sú prístupné zadarmo, no iné sú súčasťou platenej verzie aplikácie.

numix-1

Verzia: 2.7.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.7.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6
Aktuálna cena: 2,54 €
Verzia: 2.6
Aktuálna cena: 2,54 €

Reddit News

Ak patríte medzi fanúšikov služby Reddit, pravdepodobne ste už vystriedali niekoľko klientov pre túto internetovú službu. V obchode Play ich je veľa a každá z nich ponúka rozdielny dizajn či funkcie. Nie všetky sú ale spracované na rovnako vysokej úrovni a medzi jednu z najlepších patrí Reddit News. Ide o populárneho klienta pre Reddit, ktorý prináša všetky potrebné funkcie pre prezeranie a hodnotenie príspevkov na sieti. Okrem toho ponúka aj moderný dizajn, no niektoré z prvkov vzhľadu sú viditeľné iba na zariadeniach s Androidom L. Aplikácia tiež ponúka verziu zdarma, ako aj platenú verziu, v ktorej sa nenachádzajú reklamy.

reddit-news-1 reddit-news-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Pôvodná cena: 1,89 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: Rôzne
Pôvodná cena: 1,89 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Textra SMS

Je veľmi pravdepodobné, že vaša aplikácia pre prácu so správami SMS neponúka Material dizajn. To ale môže zmeniť aplikácia Textra SMS, ktorá je jednoduchou náhradou za vstavanú SMS aplikáciu. Okrem moderného vzhľadu a jednoduchého ovládania ale ponúka aj veľmi užitočné funkcie. Môžete si prispôsobiť vzhľad konverzácií a nastaviť si farebnú tému podľa vlastného vkusu. Okrem toho aplikácia podporuje plávajúce notifikácie, ktoré budú súčasťou nového Androidu L. K dispozícii je aj okno pre rýchlu odpoveď a to všetko je v obchode Play úplne zadarmo.

textra-1 textra-2 textra-3

Verzia: 3.44
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.44
Aktuálna cena: Zdarma

Unclouded

Ak používate viacero cloudových služieb súčasne, možno sa vám stáva, že niektoré súbory máte zálohované aj niekoľkokrát. To síce nemusí byť na škodu, no ak máte v cloude obmedzený úložný priestor, takéto duplikáty iba zbytočne zaberajú miesto a nútia vás buď hľadať ďalšie cloudové služby, alebo si zaplatiť za väčší úložný priestor. Čiastočné riešenie situácie ponúka aplikácia Unclouded. Tá umožňuje vyhľadať duplikáty v cloudoch a následne ich vymazať. Slúžiť ale môže aj ako prehliadač súborov vo viacerých cloudoch, no zatiaľ je iba v beta verzii a podporuje iba niektoré najpopulárnejšie cloudové riešenia.

unclouded android unclouded android unclouded android

Verzia: 2.3.3-play
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.3.3-play
Aktuálna cena: Zdarma

Wally

Náš zoznam aplikácií s Material dizajnom uzatvára aplikácia Wally. Tá obsahuje veľké množstvo pozadí pre vaše zariadenia vo vysokom rozlíšení, no pýšiť sa môže aj veľmi elegantným vzhľadom v štýle Material dizajnu. Pozadia čerpá zo siete wallbase.cc, kde je uložených viac ako milión zaujímavých tapiet. Aplikácia pre Android je veľmi jednoduchá, no načítavanie obrázkov je extrémne rýchle a zvyšuje tak komfort pri používaní. Nájdete tu tiež jednoduché funkcie pre nastavenie obrázku ako pozadie, prípadne ako obrázok kontaktu. Okrem toho je aplikácia v obchode Play úplne zadarmo a vyskúšať ju môžete aj pomocou nášho widgetu nižšie.

wally-1 wally-2 wally-3

Zdroj: Android Authority

13.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+