MojAndroid

Poznáme to takmer všetci. Prispôsobujeme si prostredia našich smartfónov počnúc od tých najzákladnejších nastavení, cez výber vhodného launchera až po inštaláciu rôznych aplikácií. V prípade, ak nám nevyhovuje prednastavená aplikácia od výrobcu, otvárame Google play a hľadáme vhodnú alternatívu, ktorá by nahradila predinštalovanú aplikáciu. Jednou z nich môže byť aj vaša galéria. V článku nájdete 5 alternatív, ktoré ju môžu nahradiť.

Piktures

Prvým tipom je populárna aplikácia Piktures, ktorá si získala veľmi dobré hodnotenia na Google Play. Okrem pekného čistého dizajnu s množstvom nastavení, je dostupná vo free verzii, pričom vás nebudú otravovať žiadne reklamy. Naozaj vydarený organizátor pre vaše fotografie či videá si môžete obľúbiť aj vďaka rozšírenej funkcii kalendára, ktorý vám k jednotlivým dňom priradí danú fotografiu v podobe miniatúry. Taktiež môžete využívať filter, ktorý vám roztriedi fotografie podľa miest, v ktorých boli zachytené. Vaše mediálne súbory si môžete chrániť použitím bezpečnostného režimu, v ktorom si zablokujete váš súkromný album PIN kódom. Samozrejme, nechýba ani možnosť skrytia vybraných albumov, editovanie fotografií, vytváranie nových albumov, kategorizovanie súbor, atď.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Vyomy Gallery

Ak si potrpíte na efekty, vyskúšajte aplikáciu s názvom Vyomy Gallery, ktorá taktiež patrí k jedným z obľúbených aplikácií medzi užívateľmi. Vaše mediálne súbory sa vnoria do 3D vizualizácie rôznych tvarov, ako je kruh, špirála a mnohé iné režimy, pričom zobrazenie ostane minimalistické a usporiadané. Prehľadávanie obrázkov je systematické a dovoľuje vám vrátiť sa k súboru, ktorý ste prezerali naposledy. Pomocou rôznych nastavení si upravíte prostredie, či zobrazenie galérie podľa svojej predstavy. Aplikácia je vo free verzii, no reklamám sa v takomto prípade nevyhnete. Ak si aplikáciu vyskúšate a presvedčí vás o svojich kvalitách, za 6 € môžete aplikáciu využívať bez rušenia reklamnými oknami. 

Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

QuickPic

Najslávnejšia appka z kategórie alternatívnych galérií z priestoru Obchodu Play je jednoznačne QuickPic, ktorú využíva vyše 10 miliónov užívateľov. O tom svedčí aj jej prvenstvo v kategórii najobľúbenejšia free aplikácia za rok 2015. Moderný dizajn v podobe Material design-u s množstvom farebných tém dotvára odľahčený vzhľad prostredia. Opäť môžeme aplikáciu využívať na editovanie fotografií, vytváranie albumov s možnosťou ich skrytia, či použitia bezpečnostného hesla. QuickPic je bohatý multimediálny nástroj pre nastavovanie rozličných vecí, či už je to nastavenie náhľadov, prispôsobenie ovládania aplikácie alebo spomínané prispôsobovanie prostredia rôznymi farebnými témami.

Verzia: 4.7.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.4
Aktuálna cena: Zdarma

F-Stop

Ďalšia zo skutočne vydarených aplikácií stojacich na Material dizajne je aplikácia F-Stop, ktorá jednoznačne stojí za vyskúšanie. Je dostupná vo free verzii, avšak platená verzia F-Stop Pro je obohatená o možnosť využívania vnorených priečinkov s adresárovou štruktúrou, ktoré nahrádzajú typický flat náhľad prezeraných súborov. Cena pre platenú verziu je vyčíslená na 5,25 €.

V základnej verzii je k dispozícii široká ponuka nastavení, triedenie súborov do priečinkov, či nastavenie súkromia pomocou hesiel alebo ukrývania priečinkov. Ak máte v obľube tagy, určite vás poteší funkcia pridávania značiek v rôznych kategóriách, ktorými si môžete otagovať svoje fotografie.

Verzia: 4.9.16
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.9.16
Aktuálna cena: Zdarma

Focus

Kategóriu najlepších alternatívnych galérii uzatvárame aplikáciou Focus. Vzhľad grafického rozhrania je postavený na hlavnej obrazovke, z ktorej máte priamy prístup k fotografiám či videám rozdelených do jednotlivých kategórií. V nastaveniach nájdete aj pridávanie tagov. Avšak, pokročilé nastavenia na “custom” úpravy vzhľadu sú prístupné len pre platenú Premium verziu za 2,39 €,

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

26.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • TommyBoy

  QuickPic pouzivam uz velmi dlho, ma aj zadarmo Backup Cloud a cierna tema, super vsetko :)

  • stanleyjr

   ano quickpic je dobrý ale stará verzia ešte od bývalých tvorcov keď to nepredali Cheetah Mobile, stara verzia je dostupná v repository na apkmirror.

   • IQLogic

    Čo je zlé na tej novej?

    • stanleyjr

     kazdemu ine vyhovuje :) mam pocit ze tam dali in app purchases a reklamy o ktore skutocne nemam zaujem

     • IQLogic

      Inými ale vami – nevieš o čom točíš :)

      • stanleyjr

       bolo tam niečo čo mi vadilo, a nebol som sám, zdá sa že je to už použiteľné.

       • IQLogic

        QuickPic bol použiteľný vždy a ak sa nejaký ten bug vyskytol, záplata prišla takmer okamžite :)

        • stanleyjr

         čo im robíš PR?

         • IQLogic

          Len vyjadrujem svoj názor a uvádzam veci na pravú mieru. QuickPic používam denno-denne dlhé roky a nikdy s ním neboli žiadne problémy, ani po odkúpením “CM-kom”.

    • Cheetah žije podobne ako veľa iných spoločností, z reklamy. Otázka času kedy tam bude vlezla reklama a mne osobne sa nepáči, že odkedy prevzali QuickPic, tak beží na pozadí služba (service), tzn. Spotrebúvava baterku. Možno nie nejak veľmi, ale nechápem na čo potrebuje mať galéria nejakú službu 24/7 spustenú na pozadí.

     • IQLogic

      Nech si Cheetah žije z čoho len chce, ale v QuickPic-u zatiaľ žiadna reklama nie je, takže to ani nemusíme ďalej riešiť.
      A čo sa týka tej služby na pozadí. QuickPic má možnosť zálohy do cloudu a práve to je ten dôvod prečo je na pozadí spustená daná služba 24/7. Ako inak by QuickPic prišiel na to, že si spravil niekoľko nových záberov?
      Neviem, čo ste niektorí takí paranoidní. QuickPic je stále perfektne optimalizovanou galériou s jednoduchým a prívetivým užívateľským prostredím a hlavne BEZ REKLÁM :)

 • Marek
 • martenz

  trosku od temy, ale chcem sa spytat, existuje nejaka nahrada za vstavanu galerku v iose? lebo som zvyknuty na quickpic ale na app store som nic nenasiel tomu podobne…dakujem

  • SimSon

   Na mojiphone.sk mas ban, ci co? Ze sa pytas tu, a nie tam…

   • martenz

    Je tam vymrete.

    • SimSon

     No jo, po iPhone SE ani sa nedivim. Sto krat prevareny caj…

     • martenz

      Nieco na tom bude

+