MojAndroid

Poznáme to takmer všetci. Prispôsobujeme si prostredia našich smartfónov počnúc od tých najzákladnejších nastavení, cez výber vhodného launchera až po inštaláciu rôznych aplikácií. V prípade, ak nám nevyhovuje prednastavená aplikácia od výrobcu, otvárame Google play a hľadáme vhodnú alternatívu, ktorá by nahradila predinštalovanú aplikáciu. Jednou z nich môže byť aj vaša galéria. V článku nájdete 5 alternatív, ktoré ju môžu nahradiť.

Piktures

Prvým tipom je populárna aplikácia Piktures, ktorá si získala veľmi dobré hodnotenia na Google Play. Okrem pekného čistého dizajnu s množstvom nastavení, je dostupná vo free verzii, pričom vás nebudú otravovať žiadne reklamy. Naozaj vydarený organizátor pre vaše fotografie či videá si môžete obľúbiť aj vďaka rozšírenej funkcii kalendára, ktorý vám k jednotlivým dňom priradí danú fotografiu v podobe miniatúry. Taktiež môžete využívať filter, ktorý vám roztriedi fotografie podľa miest, v ktorých boli zachytené. Vaše mediálne súbory si môžete chrániť použitím bezpečnostného režimu, v ktorom si zablokujete váš súkromný album PIN kódom. Samozrejme, nechýba ani možnosť skrytia vybraných albumov, editovanie fotografií, vytváranie nových albumov, kategorizovanie súbor, atď.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Vyomy Gallery

Ak si potrpíte na efekty, vyskúšajte aplikáciu s názvom Vyomy Gallery, ktorá taktiež patrí k jedným z obľúbených aplikácií medzi užívateľmi. Vaše mediálne súbory sa vnoria do 3D vizualizácie rôznych tvarov, ako je kruh, špirála a mnohé iné režimy, pričom zobrazenie ostane minimalistické a usporiadané. Prehľadávanie obrázkov je systematické a dovoľuje vám vrátiť sa k súboru, ktorý ste prezerali naposledy. Pomocou rôznych nastavení si upravíte prostredie, či zobrazenie galérie podľa svojej predstavy. Aplikácia je vo free verzii, no reklamám sa v takomto prípade nevyhnete. Ak si aplikáciu vyskúšate a presvedčí vás o svojich kvalitách, za 6 € môžete aplikáciu využívať bez rušenia reklamnými oknami. 

Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

QuickPic

Najslávnejšia appka z kategórie alternatívnych galérií z priestoru Obchodu Play je jednoznačne QuickPic, ktorú využíva vyše 10 miliónov užívateľov. O tom svedčí aj jej prvenstvo v kategórii najobľúbenejšia free aplikácia za rok 2015. Moderný dizajn v podobe Material design-u s množstvom farebných tém dotvára odľahčený vzhľad prostredia. Opäť môžeme aplikáciu využívať na editovanie fotografií, vytváranie albumov s možnosťou ich skrytia, či použitia bezpečnostného hesla. QuickPic je bohatý multimediálny nástroj pre nastavovanie rozličných vecí, či už je to nastavenie náhľadov, prispôsobenie ovládania aplikácie alebo spomínané prispôsobovanie prostredia rôznymi farebnými témami.

Verzia: 4.7.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.4
Aktuálna cena: Zdarma

F-Stop

Ďalšia zo skutočne vydarených aplikácií stojacich na Material dizajne je aplikácia F-Stop, ktorá jednoznačne stojí za vyskúšanie. Je dostupná vo free verzii, avšak platená verzia F-Stop Pro je obohatená o možnosť využívania vnorených priečinkov s adresárovou štruktúrou, ktoré nahrádzajú typický flat náhľad prezeraných súborov. Cena pre platenú verziu je vyčíslená na 5,25 €.

V základnej verzii je k dispozícii široká ponuka nastavení, triedenie súborov do priečinkov, či nastavenie súkromia pomocou hesiel alebo ukrývania priečinkov. Ak máte v obľube tagy, určite vás poteší funkcia pridávania značiek v rôznych kategóriách, ktorými si môžete otagovať svoje fotografie.

Verzia: 4.9.16
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.9.16
Aktuálna cena: Zdarma

Focus

Kategóriu najlepších alternatívnych galérii uzatvárame aplikáciou Focus. Vzhľad grafického rozhrania je postavený na hlavnej obrazovke, z ktorej máte priamy prístup k fotografiám či videám rozdelených do jednotlivých kategórií. V nastaveniach nájdete aj pridávanie tagov. Avšak, pokročilé nastavenia na “custom” úpravy vzhľadu sú prístupné len pre platenú Premium verziu za 2,39 €,

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

26.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+