MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 4. týždeň 2018
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 3. týždeň 2018

Rekapituláciu zaujímavých tipov v rámci mobilných aplikácií tak od nás dostanete pravidelne každý týždeň. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Skyline – Live Wallpaper

Pred pár dňami sme písali o aplikácii Skyline – Live Wallpaper. Tá prenesie na pozadie vášho smartfónu satelitný pohľad na vybrané miesto. Môžete si tak sem vložiť napríklad miesto vašej aktuálnej polohy, alebo niektorý z exotických kútov sveta. Táto aplikácia však nerobí len “pekný screenshot”, ale jemne sa pohybuje pri nakláňaní smartfónu či pri “swipovaní.” Aplikáciu Skyline – Live Wallpaper si môžete stiahnuť na nasledujúcom odkaze.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Stations

Spoločnosť Spotify celkom potichu vydala novú samostatnú aplikáciu pre Android zariadenia – Stations. Slúži výlučne na rýchle a veľmi jednoduché prehrávanie skladieb. Samotná spoločnosť Spotify ju opisuje ako najjednoduchší spôsob počúvania hudby, ktorú milujete, a to úplne zadarmo”. Spoločnosť sa vyjadrila, že Stations je zatiaľ experimentom, aby zistili, ako na ňu zareagujú. Aplikácia tiež obsahuje populárne zoznamy obľúbených skladieb, napríklad “Discover Weekly”, či “Release Radar”.

Kým počúvate svoju hudbu, aplikácia sa “učí”, čo sa vám páči a vytvára vám zoznamy skladieb šité na mieru. Aplikáciu Stations je už uvedená v Obchode Play, avšak zatiaľ je k dispozícii len v Austrálii, takže kým si vyskúšame tento nový experiment z dielne Spotify, chvíľku si počkáme.

Google Flights

Google predstavil pred časom svoju službu Google Flights. Aktuálne k nej prináša viaceré zaujímavé novinky, vrátane hlásenia meškajúcich letov. Google to dokonca dokáže odhadnúť skôr ako aerolinky. Novinka bude tiež v aplikácii zdieľať pravdepodobné dôvody oneskorenia, ako napríklad počasie.

Podľa Googlu má ich “predikčný systém” označiť let za omeškaný v prípade, že si je 80 % istý správnosťou svojej predpovede. Ďalšou zaujímavosťou je, že Google Flights bude ústretovejšie k pasažierom cestujúcim “Basic Economy” triedou. V prostredí si cestujúci budú môcť skontrolovať, čo všetko majú a nemajú zahrnuté v cene letenky.

Instagram – video chat

Vyzerá to tak, že dobre známa sociálna sieť Instagram sa čoraz viac a viac svojimi funkcionalitami začína podobať na iné sociálne siete. Podľa novo zverejnenej informácie Instagram pracuje na novej funkcii, ktorá umožní používateľom navzájom komunikovať cez video chat. kona, ktorá spúšťa video chat sa zobrazí len vtedy, keď používateľ už má aktívne “rozbehnutý” chat s členom, s ktorým sa chce účastniť video hovoru.

Ak teda používateľ neprijme žiadosť o spustenie “klasického” chatu, ikona indikujúca video chat sa nezobrazí a video chat nebude možné uskutočniť. Oficiálny zástupca spoločnosti Instagram však túto novinku odmietol potvrdiť. Aplikáciu Instagram si môžete stiahnuť na nasledujúcom odkaze.

MobilTest

Výsledky všetkých doteraz vykonaných testov sú k dispozícii na www.meracinternetu.sk. Toto webové rozhranie umožňuje testovanie pevného pripojenia a uľahčuje stiahnutie mobilnej aplikácie z internetových obchodov. Používateľ mobilnej aplikácie MobilTest si môže otestovať svoje internetové pripojenie v miestach, kde sa často pohybuje, napr. v okolí svojho domu, práce alebo školy, víkendovej chaty a na cestách k nim.

Svoje merania nájde na mape a môže ich následne porovnať s výsledkami meraní iných používateľov, ktoré urobili na rovnakých miestach, v podobnom alebo inom čase, v sieti rovnakého alebo iného operátora. Aplikáciu MobilTest si môžete stiahnuť na nasledujúcom odkaze.

3.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+