MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 44. týždeň 2017
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 43. týždeň 2017

Files GO

Aplikácia je rozdelená na dve časti – úložisko a súbory. V časti úložisko ste kartami informovaný napríklad o veľkosti, respektíve využití vnútornej pamäte alebo micrSD karty. V ďalších kartách nájdete návrhy na uvoľnenie vyrovnávacej pamäti jednotlivých aplikácií, najväčšie alebo málo používané súbory, ktoré môžete okamžite odstrániť. V druhej časti môžete prehliadať jednotlivé súbory. Files Go je zatiaľ v betateste len pre ľudí zapojených do programu Android Go a nie je známe, kedy sa objaví v Google Play plná verzia. Testovaciu verziu si ale môžete stiahnuť na nasledujúcom odkaze.

Stiahnuť testovaciu verziu Files GO

Twitter

Podľa štatistických údajov z testovacej prevádzky je iba 5% príspevkov dlhších ako pôvodných 140 znakov a dokonca len 2% príspevkov obsahovali viac ako 190 znakov. Napriek tomu väčšina používateľov už v súčasnosti obdržala aktualizáciu, ktorá prináša možnosť pridávať príspevky s dvojnásobným množstvom znakov. Twitter tak chce ponúknuť používateľom viac priestoru pre realizáciu v rámci krátkych príspevkov. Nový limit znakov sa nebude týkať japonských, kórejských a čínskych jazykov, ktoré používajú rádovo menej znakov pre vyjadrenie určitej situácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Snapchat

CEO spoločnosti Snap Inc., Evan Speigel, pripustil, že spoločnosť potrebuje získať viac nových používateľov pre platformu Android. Cieľom je tiež zvýšiť celkovú používateľskú základňu služby. Na dosiahnutie tohto cieľa Speigel uviedol, že vývojový tím spoločnosti vytvorí novú aplikáciu Snapchat pre Android. Bude založená na tom, čo sa vývojársky tím dozvedel o vývoji aplikácií pre Android za posledných päť rokov. Práve nová aplikácia bude “obrovským cieľom v nasledujúcom roku” pre vývojársky tím Snapchat. Spolu s novou aplikáciou prichádzajú aj plány pre nový dizajn, no oficiálny či približný dátum známy nie je.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Instagram

V súčasnosti obrázok alebo video, ktoré ste chceli pridať do sekcie “Stories” nemohlo byť staršie ako 24 hodín. Tento trik bolo možné obísť jednoduchým preposlaním a následným stiahnutím daného média. V princípe však toto obmedzenie zo strany služby Instagram veľmi nedávalo zmysel. S novou aktualizáciou toto obmedzenie končí a vy budete môcť bez starosti pridať akokoľvek starý obrázok alebo video z vašej galérie. Po pridaní staršieho obrázku vám Instagram ponúkne nálepku so starším dátumom, ktorú môžete klasicky upraviť, zmenšiť alebo vymazať. Táto novinka je zahrnutá v aplikácii Instagram vo verzii 22, ktorá je už teraz dostupná na stiahnutie prostredníctvom Obchodu Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Facebook

Novinkou v rámci služby Facebook je teraz hlasovanie prostredníctvom jednoduchých GIF animácií v rámci statusu. Okrem vyjadrenia vašich pocitov, stavu, činnosti či podpory budete môcť teraz pridať k vášmu statusu aj anketu vo forme hlasovania. Toto hlasovanie bude doplnené o spomínané jednoduché GIF animácie. Novinka zatiaľ nie je dostupná všetkým používateľom, jej dostupnosť sa však očakáva v najbližšom období.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: thenextweb, androidpolice

11.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+