MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom. Rekapituláciu zaujímavých tipov v rámci mobilných aplikácií tak dostanete pravidelne každý týždeň. Ak máte nejaký zaujímavý tip na Android aplikáciu, neváhajte sa oň podeliť v diskusii pod článkom. Veríme, že si vyberie každý z vás!

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 3. týždeň 2018
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 2. týždeň 2018

The Official App of PyeongChang 2018

Samsung vytvoril aplikáciu s názvom The Official App of PyeongChang 2018 v spolupráci s Medzinárodným olympijským výborom a Organizačným výborom v Pchjongčchangu. Aplikácia má za úlohu informovať a priblížiť jednotlivé športové podujatia fanúšikom, poskytnúť realtime výsledky, ceny lístkov, informácie o olympijských aj paralympijských rekordoch a upozorňovať na najnovšie športové správy v súvislosti s hrami.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Die With Me

Názov aplikácie je vskutku originálny, no v skutočnosti je aplikácia určená všetkým, ktorí majú 5 % batérie a menej. Je tu pre nich vytvorená chatovacia miestnosť, kde si môžu vymieňať zábavné správy na adresu batérie, alebo si len jednoducho zanadávať do éteru pred tým, než ich vypne. Zaujímavosťou pritom je, že vývojár pôvodne zamýšľal vytvoriť túto aplikáciu ako appku na randenie. Totiž, keď idete kvôli batérii do “offline” režimu, musíte sa vrátiť do reálneho sveta. A čo môže byť lepšie ako si užiť prítomnosť ďalšieho človeka, navyše s podobným “problémom”?

Ak aj vývojárovi nevyšiel pôvodný zámer so stretávaním ľudí, v každom prípade vytvoril vtipnú appku. Mimochodom, aplikácia Die With Me je exkluzívne pre tých, čo majú pod 5 % energie. Ak máte, napr. 7 či 10 %, aplikácia vás nevpustí. Ak ju chcete získať, bude vás to stáť 0,99 eur.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Amazon Alexa

Doteraz Android aplikácia Amazon Alexa slúžila prevažne na ručné nastavovanie inteligentných reproduktorov Amazon Echo. Nové pridané hlasové ovládanie v tejto aplikácii by malo poskytovať rovnaké funkcie ako Alexa zabudovaná v reproduktoroch Amazon Echo a ďalších zariadeniach tretích strán. Rozdiel je iba v tom, že kým inteligentné reproduktory nepretržite počúvajú a čakajú na to, kým ich používateľ osloví menom Alexa, na telefónoch to bude záležať od konkrétneho modelu smartfónu. Momentálne však aplikácia nepodporuje prebúdzanie týmto oslovením.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Gboard a GIF animácie

Klávesnica Google bola pred rokom vo verzii 6.0 premenovaná na Gboard a odvtedy priniesla viacero nových funkcií. Najnovšou z nich je natáčanie vlastných GIF animácií prednou “selfie” kamerou a ich následne odosielanie. Pravdou je, že táto funkcia je Gboard už od septembra. Pôvodne bola ukrytá pod ikonkou jedného z emoji tlačidiel. Odteraz má svoje vlastné tlačidlo. Načať GIFy ide prednou aj zadnou kamerou. Môžte si vybrať z dvoch režimov – zrýchlený režim a známy bumerang režim z Instagramu. Zrýchlený režim natočí video až do jednej minúty a následne z neho urobí zrýchlený GIF obrázok. Bumerang režim spraví z 3 sekundového videa opakujúci sa spätný GIF.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Obchod Play a upozornenie na nedostatok pamäte

Poslednou novinkou nie je ani tak nová aplikácia, ako skôr nová funkcia integrovaná priamo do prostredia Obchodu Play. Ten vás totiž bude vedieť upozorniť, keď vám dochádza miesto v pamäti telefónu. Po kliknutí na upozornenie uvidíte zoznam nainštalovaných appiek spolu s možnosťou jednoduchého či hromadného odinštalovania.

Hoci ide o funkciu, ktorú poľahky nájde takmer každý používateľ, jej umiestnenie v Obchode Play dáva zmysel. Práve tu totiž často nachádzame objemné aplikácie, ktoré vo väčšine prípadov zaberajú veľkú časť vnútornej pamäte zariadenia. Vďaka tejto novej funkcii tak budete mať neustále prehľad o tom, koľko máte miesta v pamäti zariadenia a keď sa dostanete na kritickú hodnotu, budete na to vopred upozornení a budete sa vedieť lepšie zariadiť.

27.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+