MojAndroid

Ask Me Anything (reddit AMA)

Ak patríte medzi fanúšikov služby reddit, určite poznáte kanály AMA (Ask Me Anything). Ide o obľúbené témy, v ktorých známe osobnosti odpovedajú na otázky fanúšikov. Touto cestou je možné dozvedieť sa množstvo osobných a zákulisných informácií o celebritách, spisovateľoch, režiséroch, programátoroch počítačových hier, no často sa tu objavujú aj témy spojené s mobilnými technológiami, vďaka čomu je reddit je často miestom zrodenia rôznych dohadov a uniknutých informácií. V obchode Play sa teraz objavila oficiálna aplikácia pre témy Ask Me Anything, pomocou ktorej je možné sledovať populárne kanály aj z prostredia smartfónu alebo tabletu.

ama-reddit-1 ama-reddit-2 ama-reddit-3

Aplikácia ponúka veľmi pekné prostredie a užitočné funkcie. Jednoducho môžete zistiť, ktoré témy sú aktívne a známa osobnosť práve v tej chvíli odpovedá na otázky fanúšikov. Prehľadné prostredie aplikácie umožňuje aj hlasovať za príspevky a posúvať ich tak vyššie alebo nižšie. Jednotlivé témy sú rozdelené do niekoľkých kategórií, a tak vám už nič neunikne z diania v službe reddit.

HomeTube

Ak vlastníte tablet, ktorý v rámci domácnosti využívajú aj vaše deti, zrejme dbáte aj na obsah, ktorý vaše deti na tablete uvidia. Mobilné zariadenia s väčšou obrazovkou sú už tradične nástrojom na prezeranie videí na sieti YouTube, no tu sú k dispozícii mnohé videá, ktoré nie sú úplne vhodné pre mladistvých. Sieť je pritom vytvorená tak, že dieťa sa aj nechtiac môže dostať k videám, ktoré preň vôbec nie sú vhodné. Presne takéto problémy pomôže vyriešiť aplikácia HomeTube.

hometube-3 hometube-2

Tá umožní zobraziť iba vopred pripravený playlist videí, ktoré sú vhodné aj pre najmenších. Playlist obsahuje zmes rozprávok, zábavných a poučných videí a vy sa tak viac nebudete musieť obávať o to, aké videa vaše dieťa na tablete sleduje. Ide o veľmi užitočnú pomôcku, ktorá vás môže zbaviť starostí a dokáže aj ušetriť množstvo času, ktorý by ste inak venovali kontrolovaniu prehrávaného obsahu na tablete, ktorý používa dieťa. Aplikácia dokonca umožňuje použiť vlastný launcher, ktorý nahradí vašu klasickú domovskú obrazovku zoznamom videí z playlistu. Tento launcher môžete vybrať za predvolený pre účet dieťaťa na vašom zariadení, a tak budú pripravené videá hneď prvou vecou, ktoré dieťa po odblokovaní na tablete uvidí. Aplikácia je zadarmo, no pre detailnejšie nastavenia a možnosti je k dispozícii nákup v aplikácii v hodnote 0,70€.

Legendy

Slovenský internet je plný rôznych známych osobností, ktoré sa preslávili výrokmi či dialógmi hodnými zaznamenania a neskoršieho pripomenutia. Aplikácia slúži na to, aby mali užívatelia prístup k databáze týchto výrokov priamo zo svojho zariadenia s operačným systémom Android. Aplikácia obsahuje prehľadný zoznam legiend slovenského internetu. Po kliknutí na konkrétnu osobnosť získate pohľad na ďalšie informácie týkajúce sa konkrétnej osobnosti. Nájdete tu stručný príbeh, ako aj zvukové nahrávky tých najpamätnejších hlášok. Pri väčšine osobností je k dispozícii aj YouTube video, ako aj odkaz na fanúšikovskú stránku na Facebooku. Z prostredia aplikácie je tiež možné odporučiť ďalšie osobnosti, či poradiť vývojárom, ako by mali aplikáciu upraviť alebo rozšíriť.

legendy-3 legendy-4 legendy-5

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Ringtext

Aplikácia Ringtext prináša unikátnu funkcionalitu do sveta posielania textových správ. Na odosielanie údajov nevyužíva ani internet, ani spoplatnené SMS služby. Pomocou aplikácie totiž odosielate údaje vďaka upozorneniam na zmeškané hovory, ktoré sú vo svete zdarma. Vďaka tomu je aplikácia vhodná aj na posielanie správ zo zahraničia, a to úplne zadarmo. Samozrejme, pri takejto funkcionalite je potrebné rátať s určitými obmedzeniami. V tomto prípade je to limit 100 správ, ktoré môžete preddefinovať a tie následne odosielať svojim blízkym a známym.

 ringtext-1 ringtext-2 ringtext-3

Vďaka tomu je aplikácia vhodná najmä na odosielanie pravidelných správ, ako napríklad informácie o šťastnom príjazde a podobne. Samozrejme, pre jej správne fungovanie je potrebné, aby aj druhá strana mala nainštalovaný titul Ringtext a ešte pred zahájením konverzácie je nutné “spriateľenie sa” vrámci aplikácie. To ale trvá iba chvíľu a potom je už možná bezproblémová komunikácia. Aplikácia ponúka prehľadné prostredie s viacerými nastaveniami a funkciami. Keďže na odosielanie správ využíva “prezváňanie”, počas používania narazíte na varovné hlásenia, ktoré upozorňujú na to, že vytáčanie a prípadný tón zvolenia vás nemusia vystrašiť, keďže na telefonáty nebude nikto odpovedať a nebudú spoplatnené.

Verzia: 2.0.25
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.25
Aktuálna cena: Zdarma

School Manager

Nový školský rok je už tu a spolu s ním pribúdajú žiakom a študentom nové starosti a povinnosti. Tie sa ale dajú o čosi lepšie zvládnuť voľbou správnych pomôcok, medzi ktoré patria v súčasnosti aj vhodné mobilné aplikácie. Medzi obľúbené aktivity študentov patrí aj počítanie priemernej známky z jednotlivých predmetov. Tieto a aj iné aktivity uľahčí aplikácia School Manager. Jej prvotnou funkciou je práve správa výsledkov z jednotlivých predmetov, no v skutočnosti toho zvládne aplikácia oveľa viac.

school-manager-1 school-manager-4 school-manager-2

V rámci aplikácie je možné vytvoriť si aj detailný rozvrh, ktorý je možné prispôsobiť študentov stredných aj vysokých škôl. K jednotlivým predmetom je potom možné pridávať rôzne úlohy a plánovať si tak povinnosti do budúcnosti. Poznamenať si môžete aj veľké testy či skúšania, vďaka čomu budete mať v jednej aplikácii všetky informácie, ktoré si k jednotlivým predmetom musíte pamätať. Aplikácia ponúka veľmi prehľadné prostredie a stiahnuť si ju môžete zadarmo aj pomocou nášho widgetu.

Verzia: 3.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.2
Aktuálna cena: Zdarma

ZmerajTo

Naše smartfóny ponúkajú v súčasnosti obrovské množstvo funkcií. Telefóny už dávno neslúžia iba na volanie či posielanie SMS správ. Verejnosť si už zvykla na to, že so sebou väčšinou nosíme malý počítač, ktorý toho zvládne naozaj veľa. Okrem funkcií známych z bežných počítačov však ponúkajú smartfóny aj také, ktoré pomocou notebookov či stolových počítačov nie je možné vykonať. Aplikácia ZmerajTo slúži na meranie objektov pomocou snímaču fotoaparátu na vašom smartfóne alebo tablete.

zmerajto-1 zmerajto-2 zmerajto-3

Aplikácia používa k meraniu objektov princípy projektovej geometrie, pomocou ktorej je možné pomerne presne zistiť rozmery objektov. Stačí, keď zvolíte referenčný objekt a všetky ostatné výpočty zvládne aplikácia za vás. Aplikáciu zrejme väčšina užívateľov nebude využívať na dennej báze, no v obchode Play je zadarmo a v prípade núdze vám môže poskytnúť dôležité informácie. K dispozícii je aj platená verzia, pomocou ktorej môžete podporiť slovenské vývojárske štúdio Pressburg Associates.

Verzia: 15
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 15
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 15
Aktuálna cena: 1,00 €
Verzia: 15
Aktuálna cena: 1,00 €
15.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+