MojAndroid

Vo výbere TOP Android aplikácie týždňa sa vám snažíme priniesť tie najlepšie či najsťahovanejšie Android aplikácie v Obchode Play za uplynulý týždeň. Ide o zaujímavé domáce i zahraničné tituly, ktoré sme priniesli na našom webe alebo nás zaujali svojím dizajnom, funkciami a celkovým dojmom.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 13. týždeň 2018
Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 12. týždeň 2018

Android Go Launcher

Android Go je odľahčená verzia systému Android od spoločnosti Google, ktorá ma za úlohu priniesť systém na lacné a menej výkonné telefóny s pamäťou nižšou ako 1 GB RAM. Spoločnosť pre tieto zariadenia vydáva aj špeciálne verzie svojich aplikácií ako Youtube Go alebo Google Mapy Go.

Nový Android Go Launcher prináša na tieto zariadenia všetky známe a potrebné funkcie. Nechýba možnosť 4×4 mriežky na domácej obrazovke alebo vypnutie widgetov, resp. notifikačných bodiek pre zrýchlenie prostredia. Launcher stiahnete na nasledujúcom odkaze.

Tatra banka VIAMO

V aplikácii Tatra banka Viamo na vás čaká príjemné prekvapenie. Najnovšia aktualizácia priniesla funkciu, ktorá vám umožní poslať peniaze spolu so zábavnou animáciou.

Vďaka tomu môžu byť vaše transakcie oveľa osobnejšie. Či už chcete niekomu poslať peniaze ako darček, alebo niekomu vraciate dlžobu, k dispozícii teraz máte šikovný kreatívny nástroj, s ktorým je každá transakcia oveľa zaujímavejšia, ako iba informácie o sume či nanajvýš textovej poznámke. Aktualizácia s animáciami sa už zobrazila v našej aplikácii Tatra banka Viamo, takže sa na ňu môžete zrejme už čoskoro tešiť aj vy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Skylink Live TV

Mobilná aplikácia Skylink Live TV je skvele optimalizovaná pre dotykové displeje na smartfónoch a tabletoch. Ponúka jednoduché a prehľadné prostredie, vďaka ktorému veľmi rýchlo nájdete obľúbený program, ktorý si môžete spustiť priamo na vašom smartfóne.

Ide o skvelý doplnok, ktorý ste si doteraz mohli užiť pri sledovaní iného programu v druhej miestnosti či pri cestovaní po Slovensku, no vďaka rozšíreniu služby teraz budete môcť vaše obľúbené programy sledovať aj v zahraničí. Aplikáciu Skylink Live TV nájdete na tomto odkaze.

Verzia: 4.6.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.2
Aktuálna cena: Zdarma

My Fitness Pal

Minulý týždeň spoločnosť Under Armour oznámila, že vo februári tohto roka bolo hacknutých 150 miliónov účtov, ktoré musia mať používatelia aplikácie My Fitness Pal vytvorené. Boli odcudzené citlivé údaje ako používateľské mená, emailové adresy alebo heslá. Krátku dobu po oznámení klesli akcie spoločnosti o 3 percentá.

Prelamovanie a získavanie údajov z účtov internetových sociálnych služieb je posledné roky pravidelným javom. Zatiaľ najväčší únik sa odohral v roku 2013, keď bolo hacknutých 3 miliardy účtov služby Yahoo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Play

Aktualizácia spred mesiaca priniesla okrem iného aj zmenu vo formáte obrázkov (pôvodný formát WebP nahradil PNG/JPEG). Spôsobilo to však pomalšie načítavanie jednotlivých obrazoviek a tak trochu náročnejšiu navigáciu na webe. Spoločnosť Google pred niekoľkými dňami pozastavila tieto dizajnové a funkčné zmeny. Teraz sa však zdá, že novinky prichádzajú opäť a pre všetkých používateľov.

Jedinou zmenou však ostáva prechod späť k WebP obrázkom. Ide pravdepodobne práve o reakciu na sťažnosti po prvotnej aktualizácii webového rozhrania Google Play. Ďalšie slabé miesta však stále ostávajú. Napríklad pri prehliadaní obrázkov od určitej aplikácie sa stále nemôžete vrátiť naspäť prostredníctvom kliknutia na priestor mimo obrázku. Je nutné použiť šípku v ľavom hornom rohu. Chýba tiež podpora klávesovej navigácie v rámci jednotlivých prvkov.

7.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+