MojAndroid

Parametre fotoaparátu sú jedným z kľúčových vlastností smartfónu, ktoré neraz rozhodujú o jeho kúpe. Kvalitné fotografie či videá s ultra HD kvalitou nám verne poslúžia na uchovanie našich spomienok. Pre zdokonalenie našich fotografií mnohokrát siahneme po editore, ktorý ponúka každá aplikácia na fotografovanie. Ak ste zástancovia alternatívnych aplikácii, v článku nájdete 8 tipov na appky, ktoré z vás spravia lepších fotografov.

ProShot

Aplikácia ProShot vás uvíta jednoduchým, no za to atraktívnym grafickým prostredím, ktoré patrí k jedným z najkrajších v danej kategórii. Čo sa týka funkcionality, poskytuje manuálnu, poloautomatickú, či automatickú kontrolu nad expozíciou, bleskom, ostrením, ISO, rýchlosťou uzávierky, či vyváženia bielej. Takisto nechýba ani nočný režim, režim HDR, či možnosť lokalizovať svoje fotografie. Zachytené fotky môžete uchovávať vo formáte JPEG, RAW, či kombinovane. Fotografie môžete uložiť v plnom rozlíšení vo formáte 16: 9, 4: 3 a 1: 1, či využiť možnosť úprav do ľubovoľných formátov, ako 21: 9, 17:10, 50: 3. Výbornou funkciou je Light Painting, ktorá ponúka tzv. “nekonečnú” uzávierku, čo umocní realistický dojem zo zachytenej fotografie. Taktiež ponúka možnosť Timelapse módu, ktorý spôsobuje dojem zrýchlených snímok pri prehrávaní videa normálnou rýchlosťou. Funkciami vybavenú aplikáciu ProShot si môžete vyskúšať v demo verzii, prípadne priamo zakúpiť v Obchode play za 4,2 €.

Verzia: 5.6.3
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: 5.6.3
Aktuálna cena: 3,99 €

Camera FV-5

Druhou alternatívou je aplikácia s názvom Camera FV-5, ktorá svojím jednoduchým dizajnom nahrádza drahšiu aplikáciu ProShot. Vo svojej ponuke má takmer rovnaké funkcie, ako spomínaná funkcia ProShot, vrátane plnej kontroly nad ISO, expozíciou, zaostrovaním, vyvážením bielej a podobne. Funkcia zvaná ako “exposure bracketing” sa zíde v prostredí, ktoré neoplýva práve priaznivými svetelnými podmienkami. Funkcia vám umožní vyfotiť niekoľko fotografií v rýchlych sekvenciách, s rôznymi hodnotami expozície, z ktorých si vyberiete tú najlepšiu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €

Open Camera

Šikovnou voľbou môže byť aj aplikácia Open Camera, ktorá vás nebude stáť nič, pričom si s jej funkciami bohate vystačíte. Hranie sa s nastaveniami ako je expozícia, zaostrovanie, ISO, detekcia tváre, a pod., ostane len pre tých, ktorí majú verziu Androidu Lollipop s podporou Camera2 API. Taktiež môžete svoje fotografie otagovať pomocou GPS lokácie, a tým digitálne zvečniť vaše zážitky. Jednoduché používanie skvelo vyzdvihuje dostupný widget, ktorý si môžete presunúť na základnú plochu obrazovky a rýchlym spôsobom pristupovať k aplikácii.

Verzia: 1.42.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.42.2
Aktuálna cena: Zdarma

VSCO Cam

Nenápadná aplikácia, ktorá na prvý dojem svojim chaotickým grafickým prostredím nepôsobí pre užívateľa práve najlákavejšie, avšak po zoznámení sa s prostredím ponachádzate širokú škálu nastavení a dokonca aj možnosť priamo upravovať fotografie pomocou dostupných filtrov. VSCO Cam ponúka 2v1 pre fotografovanie, upravovanie a zároveň zdieľanie fotografií cez sociálne siete. Aplikácia je dostupná zdarma a práve vďaka svojej zaujímavej koncepcii by vás mohla osloviť.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

A Better Camera

Už názov napovedá, že sa jedná o aplikáciu, ktorá sa radí k tým lepším, v kategórii alternatívnych foto-aplikácii. Better Camera ponúka množstvo vymožeností, ku ktorým patrí aj Bestshot. Vďaka nej fotoaparát zachytí niekoľko snímkov a vyberie vám tú najlepšiu, s najvyššou kvalitou. V tomto prípade, investícia v podobe 0,99 € sa naozaj oplatí a okrem vstavaných funkcií a nastavení si budete môcť užívať aj natáčanie HDR videa v reálnom čase.

Verzia: 3.50
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.50
Aktuálna cena: Zdarma

Camera 360 ultimate

Obľúbený titul v Obchode Play, ktorý sa presadil medzi konkurenciou svojím komplexným riešením plnohodnotnej foto-aplikácie. K dispozícii je opäť množstvo užitočných nastavení a efektov dostupných na jednej obrazovke, čo napomáha k jednoduchšiemu prístupu a ovládaniu aplikácie. Môžete si zvoliť klasický režim snímania fotografií s možnosťou pridania vtipných stickerov, prípadne selfie režim s dostupnými filtrami.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Manual Camera

Ďalším tipom z radu alternatívnych foto-aplikácii je unikátna Manual Camera, v ktorej budete márne pátrať po automatických nastaveniach, nakoľko si všetky parametre a podmienky nastavujete sami. Na čo si však treba dať pozor je, že aplikácia vyžaduje veľa nových API z Android 5.0 Lollipop, takže vhodná bude len pre užívateľov, ktorí už dostali aktualizáciu. Aplikácia sa označuje za jedinú vo svete, ktorá disponuje manuálnym nastavovaním rýchlosti uzávierky, manuálnym zaostrovaním, nastavením ISO, ručným nastavením vyváženia bielej, či manuálne nastavenie expozície. Samozrejme, pre tých menej zdatných tu stále ostáva prednastavený plne automatický režim fotografovania, ktorý v prípade potreby môžete vypnúť a vyskúšať si spomínaný manuálny režim s autentickým otočným kolieskom. Tento unikát nie je však zadarmo a cena, ktorú zaplatíte za aplikáciu je vyčíslená na 3,38 €.

Verzia: 3.7.2
Aktuálna cena: 3,29 €
Verzia: 3.7.2
Aktuálna cena: 3,29 €

PIP Camera

Nakoniec sme si nechali aplikáciu, ktorá sa nie tak celkom radí do kategórie bežných appiek na fotografovanie. Aplikáciu s označením PIP skôr označujeme ako editor fotografií, ktorý v kombinácii s predvolenou foto-aplikáciou vytvorí pôsobivý nástroj na úpravu vašich fotiek. Pomocou funkcie “Pip” si vyberiete z množstva koláži, ktoré vytvoria v skutku vtipné obrázky. Na druhej strane pomocou funkcie “Effect” dokážete pracovať s klasickými nástrojmi na úpravu jasu, farieb, doostrenia a mnoho ďalších a taktiež využiť zbierku vtipných nálepiek či pridanie textového odkazu. Aplikáciu nájdete v Obchode Play zadarmo.

Verzia: 20.0
Aktuálna cena: Zdarma

via: androidpit.com

 

10.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+