MojAndroid

Výrobcom, ktorý na Slovensku už dlhodobo predáva najviac smartfónov, je juhokórejský Samsung a na druhom mieste sa drží čínske Xiaomi. Najzaujímavejšou novinkou je to, že sa do TOP 5 dostalo OPPO, ktoré nás o tejto skutočnosti informovalo prostredníctvom tlačovej správy. Ide o nového výrobcu, ktorý svoje modely na náš trh uviedol len pred niekoľkými mesiacmi.

Samsung sa stále drží na prvom mieste, aj keď v porovnaní s minulým rokom zaznamenal pomerne výrazný prepad, a to až o 34 percent. Jeho aktuálny trhový podiel je 39 %. Spomedzi TOP 5 je zároveň jediným výrobcom, ktorý medziročne nerástol.

Nováčik ihneď do TOP 5

Pokiaľ nepočítame OPPO, ktoré u nás svoje smartfóny v minulom roku nepredávalo, najväčší medziročný nárast zaznamenal americký Apple, a to až o 124 % a momentálne mu patrí 15-percentný trhový podiel. Druhé Xiaomi si v porovnaní s minulým rokom polepšilo o 8 percent. V predchádzajúcom štvrťroku bol dokonca tento čínsky výrobca na Slovensku na prvom mieste, teraz mu patrí druhá priečka s 32 % trhovým podielom.

Oppo Reno 5 5G
Oppo Reno 5 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Piate Lenovo, ktoré predáva smartfóny značky Motorola, si medziročne polepšilo o 74 %. Vďačí za to najmä modelom s dobrým pomerom ceny a výkonu. Všeobecne platí, že najviac smartfónov sa predáva u operátorov, z čoho napríklad ťažilo aj OPPO.

Výrobca má v ponuke momentálne dva modely strednej triedy a oba sme už na našom webe otestovali:

OPPO má momentálne na Slovensku trhový podiel 4 %. Do budúcna plánuje u nás predávať aj vlajkové lode. V období od júla do septembra 2021 spoločnosť zvýšila celkový objem svojich predajov v krajinách strednej a východnej Európy o 35 %.

Náš tip
4ka Android Code 2021: Vyberte najlepšie slovenské aplikácie a vyhrajte Google Pixel 6
24.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+